Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaliteli Koklear İmplant markası önerir misiniz?

burda bazı arkadaşlar koklear implantı övüp işitme cihazlarına karşı ön yargıyla yaklaşmışlar,bende ileri derece işitme kaybım var,ve buna ragmen cihazlarımla gayet mutluyum,ankara dışkapı hastenesinde doktorlar nerdeyse bana yalvardı,size imlant uygulayalım diye,ama sagolsun shukufeyi duyduktan sonra asla ve asla düşünmedim,tabiki imlantın ileri bir teknoloji oldugunu kabul ediyorum,cihazla verim alamıyanlar için bence çok çok uygun,ama ben cihazımla duyuyorsam,o kadar sıkıntıya,ameliyata gerek yok diye düşünüyorum,tabi birde burası türkiye,3000 tl lik cihazla duyan bir insana,sevgili doktorlarımız neden bu kadar illa size implant uygulayalım diye ısrar ediyorlar ona anlam veremiyorum,implantın maliyeti yaklaşık 14 000 yada 15 000 civarında,son olarak ihtiyacı olan tabiki yaptırsın,ama implant işitme cihazlarından daha iyi diye diye kimse kimseninde kafasını karıştırmasın...

koklear implantla telefonla bile konusup anlayabilirsiniz. sizden umit ediyorum.cunku cok akilli, dikkatli birisisiniz :pdiyede guzel yag cekiyolar hakan:eek:
bi taktirdik baktik hepsi yalan cikti:(ustelik sesleride teneke gicirtisi gibiydi:mad: bide hicbir isitme kirintisi kalmiyor o kulakta. yazik degilmi, konusma anlamasak bile ses duyma nimetinden mahrum oluyor koklear implant takilan kulak bidaha basbelasi. koleastotam ameliyatlariyla bogusuyom ben artik:mad:

hullo

Sn. Hullo, herkese uygun olup olmama konusunda haklısınız ama arkadaşın benim tepki verdiğim mesajına bakarsanız neden bu kadar sivridilli hareket ettiğimi de anlayabilirsiniz. Forumlarda sırf reklam yapma amacıyla farklı seçenekleri kötüleyerek marka yazıp duranlar çok oluyor. Benim tecrübelerim ve çevremde koklear kullananlarda gördüklerim bu arkadaşın yazdıklarından çok çok farklı.

İşitme cihazı asla bir çözüm değil. Duyma yetinizi gün gün, ay ay, yıl yıl yavaşça kemirerek sizi çaresiz bırakır. Bu dediğim o yıl olacak bir şey değil ama on yıl, yirmi yıl işitme cihazı kullanınca herkesin başına gelecek olan şey budur çünkü işitme cihazı denen aletler, temelinde, kulağınızın içinde bas bas bağıran bir hoparlörlerden başka bir şey değildir...

---

Arkadaşın sonradan yazdıklarını okuyunca öğreniyorum ki kendisi koklear ile ilgili büyük bir sorun yaşamış ve bu yüzden kokleara karşı böyle düşmanca yaklaşmış ama ben bunu baştan bilemezdim. Kendisi sorun yaşamış diye başkalarını korkutmamalı bence. Sırf onun bu yazdıklarını okuyup, ameliyat olarak düzgün duyabilecek bir sürü kişi korkup ameliyattan kaçınabilir.

Benim işitme sorunum 13 yaşında başladı ve geçen 30 yılı aşkın sıkıntılı ve gittikçe herkesten koparak geçen süreçte yaşadığım en güzel şey koklear implant ameliyatı sonrası duyduğum seslerdi. Shukufe Hanım sorun yaşadı herkes yaşayacak değil. Kendisi için acı bir deneyim olmuş, geçmiş olsun diyorum ama eğer doktorlar bir hasta için ameliyat olabilir diyorlarsa duyarak bir daha iyi hayat yaşamak için risk almaya değer...

Chetuo merhaba görüşünüze saygım var ama konuşma icabınız çok farklı nasıl koklearı övüyorsanız, normal işitme cihazlarınıda sövmemenizi tavsiye ederim.. o ne demek şimdi " işitme cihazları kulak içine bas bas bağıran hoparlörlerden başka birşey değildir.. tabi ne işe yarayacaktıki sonuçta duymuyoruz buna hoparlörde diyemeyiz... sinyal diyelim, ses dalgası diyelim... ama şunu unutmaki benim 70 yaşında halam var halen cihazla duyuyor naber... zaten yıllar geçince kulak yetisini kaybedebilir bu çok normal sağlam bir insan kulağında bile gerileme var neden YAŞLANIYOR... YAŞLANIYORUZ asla kulaklığa bağlı değil... kulaklık takmasak dahada ilerler... bütün doktorlar aynı şeyi diyor takmazsan ilerler tıpkı gözlük gibi nasıl gözlük takmazsak numaralar büyür ya onun gibi sen eleştirmeden, tavsiye etmeden önce bir konuşmayı öğren çok kırıcısınız.

merhaba arkadaşlar, iki yaşında bir kızım var eylül ayında koklear implant ameliyatı oldu 6 ay sonra yani mart ayında beyin sapı implantı takıldı diğer kulağına. her iki ameliyatımızı da levent sennaroğlu yaptı. her iki cihazımızında markası neurelec. marka tercihini biz yapmadık doktorlarımız yaptı.
bugun görüştüğümüz bir odyolog bu markayı keşke tercih etmeseydiniz diğer markalar bundan daha iyi şeklinde bir konuşma yaptı. neurelec markasının dezavantajlarının olabileceğini uzun uzun anlattı. hatta çalıştığı eğitim kurumunda bu neurelec marka kullanan hiç bir öğrencisinin olmadığından bahsetti.
kızımın duyma ihtimali için çektiği o sıkıntılı ameliyat süreçlerinden sonra acaba bir marka tercihinden dolayı duyma ve konuşma ihtimalini sekmeye uğratacak veya diğer markalara göre kaliteli bir işitme sağlayamayacak mı soruları oluştu.
neurelec markası kullananlar veya bu konuda bilgi sahibi olanlar görüşlerini yazarsa cok sevinirim. koklear ve beyinsapı implant cihazlarında kalite farkı bu derece fazla olabilir mi bilemedim. kaliteli implant markası konu başlığını görünce buraya yazmak uygun olur diye düşündüm

Sevgili shukufe

lütfen korkutma insanları.Üç sene ani işitme kaybıyla sol kulağım gidince sağda aynı şekilde ileri kayıp olunca kokler implant kararı verildi.Ben bu forumu baştan sona okudum her konuda senin yazdıklarını görüp korktum olmadım.Bu sene iyice ilerleyip işitme cihazından fayda görmediğim için kokler implant adayıyım şu an keşke üç yıl önce olsaydım .Sana çok geçmiş olsun ama İmplantla çok iyi duyanlarda var lütfen olumsuz yazıp korkutma milleti.

Üst Alt