Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça çıkıklığı, ameliyat ve hamilelik..?

ddenizz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
HERKESE SELAM

Merabalar. Evet benimde sağ kalçam çıkık. Bende yalnız olduğumu sanıyordum değilmişim üzülüyümmü seviniyimmi bilemiyorum ama. Benimde doğduktan sonra kilom ölçülürken hemşire sağ kalçamı çıkartmış. Ben 5 yaşımda yürüdüm. Ameliyatı kaldıramayacağım nedeniyle hiç ameliyat olmadım. Şu an 28 yaşındayım ve cesaretimi toplayarak geçen hafta gittim doktora. Duymak istemediğim şeylerle karşılaştım. Belim de fıtık var sağ kalçam %40 oranında tutuyor ve kireçleme var. Doktor kilo alma diyor zayıf olduğum için çok zorlanmamışım ama ilerde ameliyat diyor. 30 yaşından sonra sıkıntı yaşarsın ve kendin isteyeceksin ameliyat olmayı diyor protezden bahsetmiyor kalça kemiğimi kırıp yapıştıracaklarını söylüyor ama kaynamayadabilir diyor her ameliyat gibi riskleride var diyor. Başarısız olursada nelerle karşılaşacağımı söylemiyor. Korkuyorum cesaret edemiyorum ama ilerde evlenip hamile kalırsamda çok sıkıntı çekeceğimi söylüyor. Hayatta en çok istediğim şeylerden biriside bi çocuğumun olması. ( ki hiçbir zaman çok istediğim bişey olmadı ) O kadar çaresizim ve o kadar çok korkuyorum ki elim kolum bağlı sürekli ağlıyorum. Psikolojim bozuldu çalışıyorum ama konsantre bile olamıyorum hiçbişeye. Bana yardım edin lütfen ne yapmam gerekiyor gerçekten hiçbişey bilmiyorum. :(

sevgili denizcim hiç üzülme iyi bir doktora görün sonra ona göre kararını ver.benimde sol kalçamda aşırı kireçlenme vardı çok fazla yürüyemiyordum çok ağrılarım vardı önce gans denilen bir ameliyat önerildi sonra bu ameliyata geç kalındığı protez takılabileceği söylendi.28 yaşımda olmamdan dolayı proteze sıcak bakmadım ama bu ağrılar beni o kadar zorladıki işten geldikten sonra hep dinlemem gerekiyordu.hayatımının en güzel çağlarında ağrılarla boğuşacaktım yada ameliyat olacaktım ameliyat oldum fizik tedevi alacam inşallah daha iyi olurum ağrım yok biraz aksıyorum ama benim çok fazla kilom var zayıflamaya çalışıyorum çünkü protezin ömrü azalır zayıf olmakçok önemli

ilgin için çok teşekkür ederim ays049. birilerinin sesimi duymasına sevindim.
Mr ve röntgenlerimi abime gönderdim o istanbulda araştıracak Bende 2 hafta sonra ankaraya gitmeyi düşünüyorum. Bazı arkadaşlar hacettepede ki doktor ların iyi olduğundan bahsetmiş. Onlar la görüşmeyi düşünüyorum. Ben şu an çok fazla bi ağrı çekmiyorum yada alıştım bilmiyorum. Ameliyat sonrası riskler korkutuyo beni. Çünkü neyle karşı karşıya kalacağım bilmiyorum daha kötü olmakta var sonrasında. Şu an araştırıyorum. Sizlerden ricam önerebileceğiniz iyi bi doktor varmı?? Birçok arkadaş doktor kurbanı olmuş çünki eskisindende kötü durumda olanlar var. Allah sabır versin onlara. Umut hiç tükenmemeli........

ddenizz, kalça çıkığı ile hamilelik arasında nasıl bir bağlantı var? Ağırlık taşıyamamakla ilgili bir sorun mu yaratır?
Göğüs hizasından aşağısını hissetmeyen ve hareket ettiremeyen kadınlar (bile) sağlıklı bir hamilelik dönemi yaşayıp çocuk doğurabiliyorsa, senin için nasıl bir sorun olabilir ki? Kontrollü hareketlilik ve sezeryanla pekala aşılabilir o sıkıntılar. Yanılıyor muyum?

deniz oturanboğanın dediği doğru. Benim klça çıkıklığı olan ev yürümekte çok güçlük çeken yakın bir arkadaşım u an 36 yaşında ve 2. bebeğine hamile. bu insan yoğun bir temposu olan bir yerdede çalışıyor. büyük kızı 13 yaşında. Sen bence hamileliği değil gelecek için bu ekildekolay yaşamanın yollarını ara. Mesela kilo alma. hareketlerine dikkat et....Kızdığım doktor nasihatı gibi oldu ama ortada bir gerçek var ve sen o gerçekle yaşamak zorundasın.

Sevgiyle huzurla mutluluklaen önemliside sağlıkla kal.....

ilginize çok teşekkür ederim. Oturanboğa hamilelikle kalça çıkıklığı arasındaki nasıl bir bağlantı olduğunu sormuşsun. Açıkcası bilmiyorum ama kalça çkıklığının yanı sıra kireçleme ve bel fıtığımda var. Kilo almamam gerekiyor bunu biliyorum ama hamilelik döneminde bu mümkün değil. Yani istemesemde kilo alacağım. Sanırım kilo aldığımda ağırlığımın etkisiyle ağrılarım çoğalacak.
Elif sanada teşekkür ederim. Arkadaşın 2. çocuğuna hamile ve bi sorunuda yoksa emin ol bende göze alabilirim. Cesaret verdin teşekkür ederim. Araştırmak gerekiyor sanırım kendimi cok cahil hissettim. Ama en geç 15 güne kadar herşey netleşecek. Sağlıklı mutlu ve huzurlu kalın

Merhaba

selam
arkadaşlar ve hemşerim deniz

demin o kadar çok şey yazmıştımki gitmemiş nasıl üzüldüm :)) Neyse bende sağ taraflı kalça çıkığıyım. Evliyim 42 yaşındayım 17 yaşında bir kızım 12 yaşında bir oğlum var yoğun bir işyerinde çalışıyorum ve mutluyum çok şükür Allahıma. Denizcim istersen evlenirsinde doğumda yaparsın artık tıp ilerledi hemen hayata küsme olurmu lütfen, ben işyerimdeki en yakışıklıyla evlendim ve beni topal halimle sevdi ama bedenden çok yüreğimi Allah bozzmasında 18 sene bitti inşallah nice 18 yıllara. Kilo almamaya çalış çünkü bacak taşımakta zorlanıyor ve diğer bacağa baskı yapıyor hamileliktede dikkat ettiğin sürece hiçbişi olmaz. Ama önce bir koca bul hayırlısından emi :)) sevgilerle [/b]

sevgili denizcim bendede tek taraflı kakça cıkığı var ve 3 tane çocuğumvar 2 kız bir erkek ve hiçbirinde bir sorun yok sağlıklı üçüde sende anne olabilir sende evlene bilirsin benim eşim de gayet sağlıklı ve yakışıklı birisi beni bu halimle sevdi eşi olarak kabul etti 6 senelik evliyim eşimle aramızda hiçbir problem yok ailesi de beni çok seviyor ilgileniyor inşallah seninde iyi bir eşin güzel mutlu bir yuvan olur

Mrb arkadaslar bendede cift tarafli kalca cikigim var ve agrilarimda var cok zorlaniyorum yurumekte güçlük çekiyorum bende surekli agliyorum bi tedavisi var mi die ama 4 Yıl once gittim hastaneye tedavisi suan olmaz dediler 30 lu yaslarda belki olabilir protez bacaktan hic bahsetmediker ama suda var suan 21 yasindayim ve ne zaman ne olacağı belli degil boy kisaligi var bende yaklaşık 1.40 boyundayim gercekten boyle yasamak zor dogustan kalca cikikligi yok bende dogduktan sonra ailemin yaptigi birsey suan ailemden manevi bi destek almiyorum yani bi kizlari oldugu akillarina bile gelmiyo hem hayatimi mahvettiler hemde benim icin tek bisey bile yapmiyorlar bende cok korkuyorum ve cok agliyorum elimden bisey gelmiyor cunku hayatta kalmaya yasamaya calisiyorum ama oda olmuyor iste deniz Hanım bende senin yasadiklarini yasadiklarini yaşıyorum dusunduklerini bende düşünüyorum acaba evlenebilirmiyim cocugum olabilir mi die ama seninde dediğin gibi elim kolum bağlı sana yardimci olmak isterdim ama kendime bile bi faydam yok

Üst Alt