Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kaburga kırıklarını iyileştirmek için ne yapmak gerekir?

Nafiye

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
1
Merhaba Arkadaşlar,
Salı günü annem merdivenler düşüp hem kafasında çatlak ve kaburgalarını 3 yerden kırdı. Acile götürdüğümüz de gerekli müdahaleler yapıldı..
Benim merak ettiğim daha önceden kaburgalarını kırmış olan var mı?
neler yapmamız gerekiyor?
yöntemini bilen varsa lütfen yazsınn

Şimdiden teşekkürler

Nafiş çok çok geçmiş olsun.

Benim annemimde kaburga kemiklerinden 2 tanesi trafik kazası sonucu kırılmıştı.Doktorlar sadece dinlenecegini 2 ay boyunca düz bir zeminde yatarak geçirdi.Bir de en önemlisi üşütmemesi gerekir kendini çünkü öksürecek veya hapşıracak olursa agrı çekecektir.

Dinlenir ve kendine bakarsa çabuk bir şekilde iyileşir.Acil şifalar versin rabbim.

NAFİYE ANNEN İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜM GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM VE TAM TEŞEKÜRLÜ BİR HASTAHANEYE GÖTÜRMEDE YARAR VAR DERİM DİLERİM BİR AN ÖNCE ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞUR ÇOK :(

Doktorcumm

İlk müdahale hastanede yapıldı zaten önümüzdeki hafta içi de ortopedi uzmanı görücek doktorların verdiği üctop denilen bir alet var sanırım akciğerler için egzersiz aleti şu an onu kullanıyor ve gene akciğerler için iki tane şurup verildi

Fakat işin ilginc yani annem kaburgalarında değilde ağrıyı kalçasında ve ayağında hissediyo benim tahminim yağları sayesinde ağrısı olmuyo kaburga bölgesinde

ve bütün vucudunun röntgeni çekildi kalçada ve bacakta birşey yok sanırım bacakda sorun msle ilgili ya da düşmeden dolayı

benim burda ki sormaktaki amacım da farklı biryöntem var mı daha çabuk atlatabilmesi için

verdiğin bilgiler için teşekkür ederimmm

mesut canım sanada çok teşekkürler

cemil zaten ilk müdahale çapa tıp fakültesinde oldu teşekkürler sanada

Üst Alt