Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kabızlık sorunu yaşıyorum. Ne önerirsiniz?

ahmet311

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
Bazen Tuvaletimin geldigini dahi hissetmiyorum bi kac gun gecince gitmem gerek deyip gidiyorum fazla ıkınmazsam yapamiyorum sizinde boyle bi sorununuz varmi varsa hangi tedavi yontemlerini denediniz ben doktora gitmeyi dusunuyorum ondan once sizin tecrube ve fikirlerinizi almak istiyorum

kayısı gün kurusu ye akşamları meyve sebze ağırlıklı beslen yürüyüş yap zaman zaman herkeste olur....

Sevgili kardeşim, bana kabak çekirdeği yağı önermişlerdi. Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı veya biraz fazlası kabak çekirdeği yağı içince sıkıntım hal oldu. Ancak birkaç ay sonra vücut bu yağa alışmış olmalı ki çok da fazla fayda görmez oldum. (Bu arada iki ay kadar önce 250 gr kabak çekirdeği yağı 130 TL idi İstanbul.da.) Bir de İbni Sina.nın kitapta okuduğum formülü var. Bir kavanoza kuru incirleri 4 veya 5 parçaya bölerek koyup üzerini de zeytinyağı ile dolduruyorsun. Kavanozun kapağını kapatıp bir hafta veya 10 gün beklettikten sonra her sabah bundan 3 veya 4 adet incir parçacığı yiyorsun. Karışım bitince yeniden yapıyorsun. Umarım şifa bulursun.

A101 de mest diye bir çay vay sabah kahvaltidan ve akşam yemekten sonra bir su bardagina iki tane atarak iç kesin çözüm dışarı çıkacaksa yapma etkisi uzun surebiliyor

İlginiz ve tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim deneyecegim tavsiyelerinizi umarim sifa bulurum bende

Duphalac şurup işe yaramıştı bende. Çoğu eczanede vardır. Reçeteye gerek olmadan alınıyor. Diğer ark.lara ek olarak.

Magnrom 365 eritme kapsülü ile hem magnezyum, potasyum, fosfor... gibi en önemli elementleri alırsınız hem de hiç kabızlık çekmezsiniz.

Zaten bu eritme kapsülünü bence içindeki bazı elementlere alerjisi olmayanların kullanması sağlık için çok yararlı. Zaten bir çoğumuza bu tableti çoğumuzun doktoru bizlere vermiştir.

Ben sağlık açısından çok yararını gördüm.

Örneğin...; Gece ayak kramplarımı yok etti. Tırnaklarım deforme oluyordu, onu düzeltti. Nabızımı ve kalp sağlığımıa çok faydası oldu. Eksik elementler tamamlanıca enerjik oldum... gibi.

Bitkisel öneri derseniz açlık otu.
İlaç tedavisi derseniz Endofalk. Ama doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim kullanımı için.

Vücudu ilaca alıştırmamak lazım. Form çayları var mesela, bunlar iyi geliyor ancak bunlara alışınca bu sefer vücut normal işlevini göremiyor mutlaka ilaca veya ilaç benzeri desteğe ihtiyaç duyuyor. Mümkün mertebe ilaca bağımlı olmadan tabii yollardan veya bitkisel formüllerle bu işi çözümlemek gerek. Yoksa Allah korusun ileride büyük sıkıntı. Kaynak nedir derseniz. Bir profesör arkadaşımın sözleridir bunlar.

İshal olmama rağmen ıkınmak zorunda kalıyorum!?

İshalim ama bagirsaklarda his ve guc kaybi var ıkınmazsam yapamiyorum ayni soruny yasayan veya yasamis olan varsa yardimci olabilirmi

Açlık otunu bende içiyorum 9-10 adet sıcak suya atıp 10 dakika demleyip içiyorum 11-12 sonra etkisini gösteriyor karın ağrısı da olmuyor siz fazla içiyorsanız o yüzden olabilir hegün içersem vücut alışıyor.

Kabızlık için bu aralar babam için kullanıyoruz
Duphalac şurup
Sığırlardan üretim yazıyor doğala benziyor sgk ödüyor

Arkadaş sen önce ilacı falan bırak git bi triot tahlili yaptır aile hekiminde trioidin az çalışıyor veya hiç çalışmıyor olabilir troit direk bağırsakları etkiliyor bilgin olsun

ıspanak 2 bir arada kahve çay ve peynir zeytin fayda ediyor bana

Duphalac bende de işe yaramamıştı. Osmolak iyi gelmişti. Tabi ki bunlar geçiçi çözümler. Esas olan, lifli gıdaların çoğunlukta olduğu beslenmeyi alışkanlık haline getirmek.

[h=3]magnesie calcinee[/h] kullanıyorum. Her akşam yemekten sonra bir çay kaşığı tozu çay bardağında suyla karıştırıyorum. Kesin çözüm. Çok dökmeyin isal olursunuz.

Üst Alt