Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Judo Türkiye şampiyonasi sona erdi...

Konular
106
Reaksiyonlar
0
Judo Türkiye şampiyonasi sona erdi...

...JUDO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ...
Federasyonumuzun 2011 yılı Faaliyet programında yer alan Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası 08 Ocak 2011 tarihinde Altınpark Akarsu Spor Salonunda düzenlendi.
09.01.2011

48 Spor Kulübünden 93 Sporcunun katılmış olduğu Şampiyonada 01-10 Nisan 2011 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek olan IBSA Dünya Oyunları için Judo Milli Takım aday kadrosu oluşturuldu.

Federasyon Başkanımız Mesut DEDEOĞLU 2012 yılında Londra'da düzenlenecek olan Paralimpik Oyunlarına Bayan ve Erkeklerde 7'şer Sporcu ile tam Kadro ile katılmanın hedef olduğunu belirterek '' Sporcularımızın Kota alması için büyük bir çaba sarfediyoruz.
Sporcularımızı hafta başından itibaren kamplara alacağız.Tarihi bir başarıya daha hep beraber imza atmak istiyoruz.'' demiştir.

Öte yandan Şampiyonaya katılan Spor Kulüplerine Federasyon Başkanımız Mesut DEDEOĞLU' ile birlikte Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Sn.Levent KAYIŞ , Spor Eğitim Dairesi Başkanı Sn.Alettin ÇILGIN ve Judo Federasyonu Başkanı Sn.Fatih UYSAL tarafından B1 Futsal topları dağıtılmıştır.​

Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum...

Judo Milli Takım aday kadrosuna başarılar.

teşekrederim arkadaşlar ben türkiye 3.cüsü oldum
dünya şampiyonasına katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum

aa tebrik ederiimm sizinde başarılarınızın devamını dileriiimmm

Sayın kanaatkar80 sizin bu spor dalıyla ilgilendiğinizi bilmiyordum. Sizi tebrik ederim. Tekrar başarılar dilerim. Ayrıca aramızda böyle başarılı bir sporcunun bulunması gurur verici.

Tam da konunun üstüne gelmişim .Şimdi görme engelli nspr dallarında yarışıcak arkadaşlarda aranan şartlarla ilgili bir kaç sözüm olucak burdan federasyonumuza ve muayne eden doktorumuza....
Ben % 75 görme engelli bir bireyim yani az görenler gurubundayım .Askere gitmek istedim hayır görmüyorsun dediler ,ehliyet almak istedim aman ha ne yapıyon sen görmüyon dediler devlet bana engellisin sen al bu da raporun dedi peki dedim alnımıza böyle yazılmış bari spor yapayım bir hırsla bir gayretle judo ya başladım neyse uzatmıyayım müsabaka günü geldi .Gittik Ankara'ya dediler doktor kontrolünden geçiceksin girdik muayneye doktor yooook olmaZ TAMAM AZ GÖRENLER GURUBUNDANSIN AMA KIRİTERLERİN GÖRME ENGELLİLER SPOR DALLARINA GÖRE YÜKSEK .....Anaaaaa ben görüyomuyum yani hastir nan demek şimdiye kadar muayne eden tüm doktorlar yanılmış ben de sevinç sporu falan unuttum o mutlulukla odadan çıktım dediler ne oldu görüyomuşum dedim. Ama sonra sonra jeton düştü aslında bana yapılan haksızlık değil miydi ben bir görme engelli isem neden ve nasıl oluyorda müsabakalara katılamıyorum .Tamam ok bazı kriterler var ama ortada bir haksızlıkta var ben ne sağlamım ne engelliyim okçuluk yapmak istiyorum yada motocros yada bowlıng yapabilecek miyim hayır neden görme engelli biri olarak bu sporları yapamazsınız da ondan .Tamam görme engelli sporları yapayım o zaman. yoook o da olmaz bu sefer de çok görüyon yahu bu nasıl perhiz bu nasıl lahana turşusu hem devlet çeşitli organizasyonlar düzenliyor engellim evde oturmasın sosyal hayata katılsın diyor hem de daha çok engeller çıkartıyor önüne .Ama kardeşim bu böyle olması gerekir diyenlere bir sorum daha var bedensel engelliler spor dallarına aranan sakatlılık oranlarına bir bakın bir birey tekerlekli sandalye basketbolu oynayabilmesi için menüsküs ameliyetı olması yeterli hiç başka şey aranmıyor .YOK şimdi böylesin ama koltuk değneği kullanıyor musun falan diye kimse sorgulamıyor .Bizim doktorlar ise yoook sen gözlük kullanarak standartları geçiyosun deyip seni eliyorlar sanki gözlükle girecem müsabakaya görme engellilik çok bellidir barizdir bir kişi gözlükle bile %20 görüyorsa bu adam görme engellidir

Üst Alt