Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İzmir'de engellilere su faturalarında % 50 indirim uygulaması çok yakında başlıyor... [Bilgi]

Konular
26
Reaksiyonlar
0
İzmir'de engellilere su faturalarında % 50 indirim uygulaması çok yakında başlıyor... [Bilgi]

sosyal hızmetlerden ogrendıgım kadarıyla engellılere % 50 su ındırımı baslıyor. ıstenen evraklar ıse sunlar

1-% 40 ve uzerı rapor
2-ıkametkah
3-nufus kayıt ornegı

bu belgelerle ızsu ya basvurulacak.

Bu hizmetten faydalanmak için faturanın bizim adımızamı olması gerekiyor.

bursadada varmı böyle bi indirim acaba :?

valla sevindim.inşallah uygulamaya başlarlar da acık rahatlarız..
kiracılarda faydalanabilir umarım bu durumdan yoksa zaten ne anlamı kalır değil mi?tüm engelliler ev sahibi değil ki malesef...
bir de keşke elektrik faturasında da bu uygulamayı başlatsalar ne güzel olurdu :lol: çünkü elektrik sudan daha çok harcanıyor özellikle kış aylarında...

benimki de ne yüzsüzlük oldu ama :roll:
yüzünü bulduk da astarı kaldı :D

izsunun sitesinde tarifeler bölümünde özürlüler diye bir bölüm var fiyatlar dediğin gibi % ucuz.Ancak konu ile ayrıntı yok izsuyu aramak gerekiyor sanırım.

%80 raporum var böbrek nakıllıyın izsuyu aradıgımda sadece fizıksel, görme ve işitme engellılerin yararlana bilecegi dıger özurlulerın yararlanamayacagnı söyledıler :x :cry:

İZSU İndirimi

Merhaba,
Ben bu gün müracat ettim. "Aslı gibidir" tastikli rapor götürmüştüm, onu istemediler. "Engelli Kimlik Kartı" 2 ad. arkalı önlü fotokopi istediler. Abonelik senin adınamı? diye sordular. Evet dedim. Yanımmda su faturası götürmüştüm, ondan da abone numarasına baktılar. PC de işlem yaptıktan sonra memur tamam dedi.

2 gün öncede TCDD İstasyonunda (Basmane) Danışma'ya gittim. Orada da Engelli Kimlik Kartı arkalı önlü fotokopisini istediler. Birde nüfus cüzdanı fotokopisi. Sonra kartımın arkasına bir barkod yapıştırdılar.

Aklınızda bulunsun. Müracat edeceğiniz her yere, Engelli Kimlik Kartı fotokopisi ile gidin.

Son düzenleme:
Üst Alt