Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İzmir Belediyesi evimin karşısındaki engelli araç park levhasını kaldırdı!?

Cango

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
5
İzmir büyükşehir belediyesi benim haberim olmadan arabamı park ettiğim engelli araç park levhasını kaldırmış.Bunun sonucunda tekrar whasapp üzerinden başvurduğumda bana şöyle bir yazı geldi.
Değerli hemşerimiz Başvurunuza izmir büyükşehir belediyesi Ulaşım dairesi başkanlığı Trafik hizmetleri şube müdürlüğü tarafından ""Söz konusu talep müdürlüğümüz tarafından incelenmiş olup ;bahse konu noktadaki engelli park yerine ait trafik işaretlemesi ekiplerimizce otopark yönetmeliği kapsamındaki değerlendirme sonucunda kaldırılmıştır.Sağlıklı ve güzel günler dileriz.Şeklinde yanıt verildiğini bilgilerinize saygılarımızla sunar,iyi günler dileriz.

Bu nedir şimdi şaka gibi orda bir sürü araçpark halindeyken otopark yönetmeliğine aykırı değilde aralarına bir engelli aracı park etmek aykırı mı oluyor bu nasıl adalet.Bunun için ben nereye başvurabilirim yardım ederseniz sevinirim.

Cango

Bence doğrudan ilgili birime gidip bu kararı kim verdiyse onunla konuşmayı deneyin. Neden olduğunu anlatsın, ne yapılacağına sonra karar verilir.

OturanBoğa
Daha önce belediyeye başvurduğumda evimin çevresi incelenip en uygun yerin orası olduğu kararlaştırılıp yapılmıştı karşıdaki apartmanın yöneticisi ile bu yandaki apartmanda oturan tenteci birlikte olup benimle çok uğraştılar yönetici levhayı diken belediye çalışanına karşı çıkıp bu buraya olmaz burda ne olaylar oldu diyerek karşı çıkmıştı büyük ihtimalle onların şikayetiyle kaldırıldı o levha ama cimerden tekrar başvuru ve şikayet yazdım bunu yapmak belediyenin görevi olmazsa belediye başkanına çıkar konuşurum.

Engelli park yeritahsisi otopark yönetmeliği gereğince sadece yol boyu otopark cepleri ve genelotopark alanlarında belirtilen fiziki şartlara uygunluk sağlanması halindeyapılabilmekte olup bahse konu sokakta engelli park yeri işaretlemesi bukapsamdaki değerlendirme sonucuna göre gerçekleştirilememektedir.
..
..
Otoparklar genel müdürlüğü allah sizinde başınıza versin ne diyeyim bunlar hizmete değil zulme gelmişler arkadaş.Benden alacağınız olsun öteki tarafta hesaplaşırız.

Üst Alt