Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İyiden kötüye giden bir hal...[O An]

FATOS

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
YIL 1975-76 YILLARI ARASI. DOĞUŞTANMI SONRADAN MI OLDUĞU BELLİ OLMAYAN KALÇA ÇIKIĞI TEŞHİSİ KOYDULAR BANA. ÇOK DA BENİ ENGELLEMEYEN BİR AKSAKLIKTI SADECE. ANNEM VE BABAM BENİ DAHA İYİ OLSUN, DÜZELİR O AYAKTAKİ MİNİK KISALIKTA GİDER MUTLAKA DİYE DOKTORA GÖTÜRDÜLER. DOKTOR AMCALAR BENİ Bİ GÜZEL İNCELEDİKTEN SONRA FALANCA GÜN HASTANEYE YATIRIN DEDİLER. YÜZDE YÜZ DÜZELİR ÇOK BASİT BİR AMELİYAT OLDUĞUNU DA ÜZERİNE BASA BASA SÖYLEDİLER.

VERDİKLERİ GÜN GELMİŞ, ÇANTAM HAZIRLANMIŞ HASTANEYE GİTMEK İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANMIŞTI. TEYZEMİN KIZI O ZAMANLAR BİZDE KALIYORDU VE OKULA BİRLİKTE GİDİYORDUK. AMA ARTIK O YALNIZ GİDECEKTİ. BEN BİR SÜRE OLMAYACAKTIM, KISA BİR SÜRE...?

KIŞ GÜNÜYDÜ ETRAF DOĞANIN EN GÜZEL RENKLERİNDEN BEYAZA BÜRÜNMÜŞTÜ. EVİMİZİN HEMEN ÖNÜNDEN GEÇEN YOL KARLARLA KAPLIYDI.. TEYZEMİN KIZI KAPIYA KADAR UĞURLADI AĞLAYARAK BENİ VE BEN BİRAZ İLERLEDİKTEN SONRA DÖNÜP ARKAMA BAKTIM. AĞLAMA DEDİM... BANA ŞU SÖZÜ SÖYLEDİ "BU KAR HİÇ ERİMEYECEK VE AYAK İZLERİNE BEN HEP BAKACAĞIM" İŞTE O AN BEN DE KOPMUŞTUM VE AĞLAYARAK GİTTİM HASTANEYE.

AMELİYATIMI OLDUM, BENİMLE AYNI YAŞLARDA BİRSÜRÜ ÇOCUK VARDI YATTIĞIMIZ ODA DA. HERKESİN AĞZINDA BİZİ AMELİYAT EDEN DOKTORUN AVRUPADA EĞİTİM ALDIĞI VE ÇOK İYİ BİR DOKTOR OLDUĞU LAFI GEZİYORDU. SEVİNMİŞTİM BENDE DEMEKKİ İYİ OLACAKTIM. AMA ARADAN BİR ZAMAN GEÇMİŞTİ Kİ BENİMLE AMELİYAT OLANLAR TEK TEK TABURCU OLDU. BEN HALA YATIYORDUM..MAALESEF BENİ TEKRAR AMELİYATA ALDILAR.. NE OLDUĞUNU SÖYLEMİYORLARDI. TEKRAR AYNI ACILAR VS. AYLARCA YATTIM HASTANE DE ÖYLEKİ ARTIK SIRTIM DELİNMİŞTİ. ÇOK ACILAR ÇEKTİM... AMELİYATIMI KALÇADAN YAPDILAR ANCAK DİZ KAPAĞIMDAN DELİP BİR MİL GEÇİRDİLER UCUNA 40 KİLOLUK BİR TORBA TAKTILAR. ÇOK CANIM ACIYORDU. BİR KAÇ AY DA BU ŞEKİLDE KALDIKTAN SONRA BİR KAÇ KEZ ALÇIYA ALINMA ÇIKARILMA İŞLEMLERİNDEN SONRA PERGEL ADINI VERDİKLERİ ARASI ÇUBUKLU BİR AYAKKABI İLE AYAKLAR SABİTLENEREK BENİ TABURCU ETTİLER.

EVE GİTTİĞİMDE ARTIK NEREDEYSE YAZ GELMİŞTİ. KARLAR VE KARLARDAKİ İZİM, HAFIZAMDAKİ NEŞEMLE GİDİVERMİŞTİ. BİR SÜRELİĞİNE DE OLSA YATAĞA BAĞLANMIŞTIM. OKULUMA GİDEMEMİŞTİM. AMELİYAT ÖNCESİNE ARKADAŞLARIMLA KOŞUP OYNARKEN ARTIK ONLARI CAMDAN İZLİYORDUM SADECE. AYAĞIMDAKİ AYAKKABILARI ÇIKARDIKLARINDA NEREDEYSE BU İŞKENLERİN BAŞLAĞINDINDAN BİR YILA YAKIN BİR SÜRE GEÇMİŞTİ. ŞİMDİ YÜRÜME ZAMANIYDI... AMA NERDE YENİ YÜRÜMEYİ ÖĞRENEN BİR BEBEK GİBİ TUTUNARAK ANCAK YÜRÜYEBİLİYORDUM. ARADAN YİNE AYLAR GEÇTİ. BEN YÜRÜMEYE ÇALIŞIRKEN EVDE NE VAR NE YOK ÇARPIP KIRIYORDUM İSTEMEDEN.. ÇOK YAVAŞ İLERLEYEN YÜRÜMELERLE NORMAL HALİME YAKLAŞMIŞTIM. AMA ARTIK SAĞ KALÇAM AMELİYATLI VE SAĞ DİZİM BÜKÜLMÜYORDU. KENDİ İŞİMİ KENDİM ARTIK TAM ANLAMIYLA YAPAMIYORDUM. AMA ÇOCUKLUK İŞTE İÇİM KAYNIYORDU KOŞUP OYNAMAK İSTİYORDUM. YAPTIMDA HİÇ BİRŞEYDEN EKSİK KALMADIM.. AĞAÇ TEPELERİNDEN BENİ İNDİREBİLENE AŞKOLSUN.. ÇOK YARAMAZDIM. HERGÜN KAFA GÖZ KIRIK GELİRDİM EVE.. BİR DE AYAK SAĞLAM OLSA DAHA SÜPER YARAMAZ OLURDUM YA NEYSE.

ARADAN YILLAR GEÇTİ ALIŞTIM BU DURUMUMA...HALBUKİ HİÇ AMELİYAT OLMASAYDIM ŞİMDİKİ HALİMDEN ÇOK DAHA İYİ OLACAĞIMA EMİNDİM. YILLAR SONRA GÖREVLİ GİTTİĞİM YURTDIŞINDA MUAYENE OLDUM. BİR UMUT BELKİ AVRUPA ÇARE BULUR DİYE...ORADAKİ DOKTORLAR BANA VE MUAYENE BULGULARINA RÖNTGENLERE BAKIP GÜLDÜLER "HANGİ MİLLETTENSİN", TÜRK'ÜM DEDİM. TÜRKİYE'DEN.... YANLIŞ BİR AMELİYAT AMA GEREKSİZ BİR YANLIŞLIK İYİ OLMAN ESKİYE DÖNMEN ÇOK ZOR DENDİ. VE BİTTİ...
YİNE YILLAR SONRA AĞRILARIMDAN DOLAYI GİTTİĞİM BAŞKA BİR PROFESÖR BANA KİMİN BU AMELİYATI YAPTIĞINI SORDU. GİTTİĞİM DOKTOR YAŞLICA BİR BEYDİ. ONA AMELİYAT YAPAN DOKTORUN ADINI SÖYLEYİNCE ÇOK ŞAŞIRDI. RAHMETLİ DOKTORUNUZU ÇOK İYİ TANIRDIM. O BÖYLE BİR HATAYI NASIL YAPMIŞ DEDİ... NE HATASI DEDİM. BANA İZAH ETTİ. ÇOK ÜZÜLDÜM YAPILAN HATA O KADAR BASİTTİKİ.... BELKİ BİRACELE BELKİ BİR UNUTKANLIK KURBANI OLMUŞTUM YANİ.......YAPACAK NE VARDI Kİ....

AMA BU ENGELİM BANA ASLA ENGEL OLAMADI İÇİMDE OLAN NE VARSA KENDİMİ HİÇ EKSİK DÜŞÜNMEDEN YERİNE GETİRDİM. BELKİDE SAĞLIKLI İNSANLARIN YAPAMAYACAKLARI ÇOK ŞEYİ YAPMA CESARETİNİ BULDUM, YAPTIM VE BAŞARDIM. ÇOK DA MUTLUYUM....

Re: İyiden kötüye giden bir hal...

FATOŞ' Alıntı:
AĞAÇ TEPELERİNDEN BENİ İNDİREBİLENE AŞKOLSUN.. ÇOK YARAMAZDIM. HERGÜN KAFA GÖZ KIRIK GELİRDİM EVE.. BİR DE AYAK SAĞLAM OLSA DAHA SÜPER YARAMAZ OLURDUM YA NEYSE.

Eeee daha ne olsun canımcım :)
Hala çocuk ruhunu taşıyorsun ya en güzeli bu ve dilerim hep öyle kalır hiçç değişmezsin
Sevgilerr

FATOŞCUM SENİNLE RAHATSIZLIĞIMIZ AYNI
AZ ÇOK AYNI OLAYLARI, AYNI ACILARI PAYLAŞIYORUZ
NEYSEKİ HEPSİ GERİDE KALDI VE BİZ ŞUANDA ÇOK MUTLUYUZ :)
GÜLEN YÜZÜN HİÇ SOLMASIN CANIM.

Kaderdaşlarım :)

Sizinle aynı kaderi paylaşıyorum, ben de sizin gibi mutluyum :)

Allah mutluluğunu hiç bozmasın Fatoş :)

ABLACIM COK GUZEL ANLATMISIN .SIZI VE AILENIZI IYIKI TANIDIM .O KADAR POZITIFSINIZ KI ADETA ISIK SACIYOSUNUZ.

SEN SIMDI DIYCEKSIN HANI NE OLDU OKEY DIYE ...BENDE DIYCEM KI TRAFIK VAR ,YOLLAR KALABALIK FELAN FILAN ..... :) :)

ABLA GERCEKYTEN YOGUNUM ...

GORUSMEK UZERE

Canım Fatoş ablacığım hayattan her şeyi kopararak almışsın.
O kadar değerli ve neşe saçan birisin ki insan sana baktıkça
hayata daha sıkı bağlanıyor.
Senin gibi birini tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.
Tüm aile fertlerine selamlar ve sevgiler.

:D

fatoş seni ve eşini tanıdığıma çok memnunum. sen ve eşin örnek bir ailesiniz.

eşine de selamlar yeni organizasyonlarda görüşmek üzere...

Çok teşekkür ederim arkadaşlar o iyilik ve güzellik aslında sizlerin yüreğinde. Biz de hepinizi teker teker o kadar çok sevdikki umarım yine bir organizasyon yapar ve en yakın zamanda bir araya geliriz.

Evren bu sözümde sana....trafik filan anlamam bak okeyde yenilmeye korkuyorsun bence heeeee :lol:

Ablacım geçmiş aslında çok şey sende. yaşananlar hikayeler hep aynı ülkem oy güzel ülkem ne diyebilirim ki...! zihniyetler bozuk yapılacak birşey yok malesef :(
senin kadar güçlü olabilse keşke herkes 8)

fatoş sen ve hepimiz örnek olmalı karamsar olanlara.

bırakmamalı, kopmamalı.bir kere koparsan birdaha asla toparlanamazsın.bunu öğretmeli.

gülen yüzün için teşekkür ederim.bizi mahrum bırakma senden.

organizasyon var mı organizasyon? ;)

Dilek'cim teşekkür ederim. Haklısın örnek olmalıyız. Herşeyden önemlisi birbirimize destek olmalıyız tüm arkadaşlar ile birlikte. Aslında bende bir organizasyon olsa diye bekliyorum. Olursa çok iyi olur gideriz tekrar bir arada güzel bir vakit geçiririz değilmi? Umarım olur olmazsa ben düzenlerim bir organizasyon olur biter :wink:

Olursa buradan duyururuz tüm arkadaşlar vakitleri olduğunca iştirak eder umarım...

Sevgiyle kalın.

fatoş hanım inanınki şuan çok duygulandım hastanedeki anılarım aklıma geldı :cry:
hiç unutmam 2 bayramıda hastanede geçirdim ve çoğu hastalar izinliydi ve evlerine izin aldıkları için gitmişlerdi beni yanlız bırakmayan hemşire arkadaşlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum bayram günü nobetçi hemşire benim hastanede yanlız lığımı unutturmak için elinden gelen herşeyi yapıyordu ve o hemşireyle kankardeşi bile olduk yaaaaa işte böyle sana çok tşk ederim anılarımı tazelediğin için :oops:

not:GÖZÜMDE CANLANDI KOSKOCA MAĞZİ :!:

Evet YARGIÇ bunlar artık hayatımızın anıları olarak kaldı. Dilerim Rabbim böyle günleri kimselere yaşatmasın. Hastane de yaşadığım anılardan çok bahsetmedim aslında. Onlar çocuk yaşımda öyle beynime kazındıki o hastanenin önünden geçtikçe ve bir vesile ile o hastaneye gittikçe bile tüylerim diken diken oluyor. İnanırmısın aradan çokk yıllar (neredeyse 30 yıl) geçmesine rağmen doktorlarla konuştuklarımı, yediğim yemeğin adına kadar herbirşeyi en ufak ayrıntısına kadar hatırlıyorum. Unutmak aslında mümkün değil hiçbirimiz için... Dünü rafa kaldırıp bugüne bakmak yine de engüzeli. O yaşadıklarımız hepimiz için anılarda kalsın değilmi.?

SİLGİ KULLANMADAN RESİM ÇİZME SANATINA HAYAT DENİLMEKTEDİR.
O anılar bizim hayat albümümüzün en unutulmaz resimleridir Yargıç. :)

:D :D :D
tabiki geçmişini bilmeyen geleceğinide göremez :arrow: :?:

slm

ne mutlu ki dostum sana içindeki cocuk hala canlı vede kafanın estigini yapıyorsun ne mutlu ki sana yılmadan yorulmadan savasmısın devamını dilerim sonucta kazanan sen olursun insallah kendine iyi bak

slm...

merhaba arkadaşım,belki birbirimiz tanımıyoruz ama bizi burda bir araya getiren ortak noktalarımızdan yola çıkıyoruz.Bu farklılıklarımız kimi zaman hatata tatlı tatlı gülümsetirken kimi zamanda yaşama isyan noktasına bizi götürüyor.Yineda sebepler ve sonuçlar ne olursa olsun hayat yaşamaya değerdir inan bana.Sadece mutlu olmayı dene yeter...

Üst Alt