Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşyerimde sağlığımı bozan, atak geçirmeme sebep olan işler veriyorlar!? [Hukuk]

edanur

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
ben %50 oranında özürlüyüm. Çalıştğım işyerimde 4. defa felç geçırdim. raporlarım var, ama ben iyileşip gittiğimde aynı işi veriyorlar bana !
benim haklarım neler ve ne yapabilirim?
yardım edin, çalışamıyorum

özürlü hakları

merhaba edanur. bır özürlü olarak senın bır çok hakkın var. eğer t.c.başbakanlık özürlüler idaresi sıtesıne yanı www.ozida.gov.tr GIRERSEN ORDA HER SEYI BULURSUN. Ayıca orda yada google de BİMER'ı bul açılan pencere ıstenılen bılgılerı gır ve gönder
bu dırekt olarak başbakanlığa gıder. ve 4 gün içinde sana cevap gelecek tüm sorunların hal olur bu şekılde unutma BİMER tüzel kişi seçeneğine tıkla ve yaz :D

Hastaneye başvurun ve hangi şartlarda çalışabileceğinize, hangi şartlarda çalışamayacağınıza dair sağlık raporu talep edin. İşveren o raporun sınırarı içinde siz iş vermeye mecbur.

BİMER kamu için işe yarar, ama özel sektör için pek bir işleni olamaz.

Asıl kadronuzdamı çalışıyorsunuz.?

özürlü kadrosundayım. raporda sol tarafta hakim Quadriparezi sağ üst ekstremitesine kendine bakım veya günlük aktivitelerde kullanamaz ayağı kalkıp kısa mesafe yürüyebilir yükseltilerde basamaklarda zorluk çeker diyor raporumda

Sağlık kurulu raporonuza ek olarak,hastahaneden hangi işlerde çalıştırılıp,çalıştırılmayacağınıza dair sağlık kurulu raporu alın ve işyerinize ibraz edin.Raporonuz heyet raporu olsun.

Üst Alt