Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İsveç kilitli ithal malzemeli yürüme cihazlarının fiyatları standart değil mi?

hascan01

Yeni Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
ben sağ yürüme cihazı kullanıyorum.. isveç kilitli ithal sağ yürüme cihazı..
tüm türkiye de bunların fiyatı standart değil mi?

Ürünlerin malzemesi yurt dışından geldiği için aşa-yukarı standarttır, ama son kullanıcıya gelene kadar işçilik vs. derken fiyat değişiyor. Aynı malzemeleri kullanmasına rağmen fiyatlar değişebiliyor...
Yalnız, eğer kurum ödemesi ile ürün alınıyorsa, o zaman fiyatlar fark etmez. Yani firma SGK'dan ne öngörülmüşse onu alır...

sosyal güvenceniz varsa fiyatlar sabit.tabi buda 1 ocak 2009 a kadar.yeni yayınlanan bütçe talimatına göre kurumlar hiçbir ithal cihazı ödemiyecek.hasta ithal malzeme isterse fiyat farkını kendi cebinden vermek zorunda kalacakcihazınızı 2009 bırakmadan yaptırmalısınız ki cebinizden fark çıkmasın.sağlıklı günlerr...

sanırım devlet artık ithal olan uzun yürüme cihazlarını ödemiyorumuş . en azından arkadaşın yalancısıyım.yerli olacakmış onlarda öalum zaten sanayii de yaptır daha verimli :cry: bende bikaç ay önce yaptırdım 1500 ytl ye bağkur hepsini karşıladı :roll:

benim zamanındada bi kısmını odemişti üstünü ben tamamlamıstım 2000de

evet maalesef devlet 1 ekimden itibaren hiçbir ithal cihazın ödemesini yapmıyor ama yeni bi düzenleme daha yapılacağını söylüyorlar sanırım biraz beklemek gerek...

öncelıkle geçmiş olsun turkıyenın neresını gıdersen git ithal cıhazın fıyatı sıtandartır devletın verdiği fiyt bellıdır ama fırma fark aldıysa bılemem tabı ama artık 1 ekımden ıtbaren ıthal olan herşey kalktı

1-İthal cihazların kendi iclerinde cesitleri bulunmaktadır(Klenzak Eklemli-Normal Eklemli,Titanyum-Çelik-Aluminyum....)
2-İthal cihazların farklı markalarda karsılıgı var ve her bir markanın fiyatı farklı
3-Sektorde yaygın olarak kombinasyonlar yapılıyor.İthal eklem-Yerli yan metaller gibi.

Vs vs gibi sayamıyacagım ama fiyatı etkileyen yuzlerce neden var arkadaslar.Ben sektor icinde bir teknisyenim ve bizlere bakısınızı,bizlerin icinde oldugu insafsız,vicdansız durumu dogruluyor ve sizleri anlıyorum.Fakat bu noktada sizerinde bir oz elestiri yapmanız gerektigi dusuncesindeyim.

İthal cihaz baslıgı,kısa bir arastırmayla zor degil internet uzerinde,oturdugumuz yerden yapacagımız kısa bir arastırmayla farkında olacagımız gibi muallakta bir baslık.Onlarca marka ve cihaz model secenegi mevcut.Free walk,unilateral,klasik sistem,yüzük kilitli,isvez kilitli,klenzak sistem,karbon yuzuk kilitli,karbon isves kilitli,Emag elektronik vs ...sadece bazıları.İhtiyacımız olan ve yasamımızın geriye kalan bolumunde ihtiyacımızın oldugu bu denli onemli bir karar da arastırma icinde olmalıyız.Sgk nın tabi ki ne kadar odeme yaptıgı,İstanbul da a firması 3 liraya yaparken b firmasının 5 liraya yaptıgını bilmek durumundayız ama daha oncesi biz ne yaptırcagımızı bilelim.Sizin ihitiyacınız nedir?Hangi model ne derece daha effektif olur?2 liraya yaptırıp 2 yıl kullanmak mı,5 lira verip 10 yıl kullanmak mı tercihi gib...sorulara yanıt bulmalıyız.Bir araba alırken ne kadar arastırma yapıyorsak vucudunuzun bir parcası olacak bir orune ne kadar zaman ayıroyoruz..

Saygılar

Üst Alt