Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul bana yaramadı! [O An]

tango

Üye
Konular
18
Reaksiyonlar
0
evet arkadaslar bana istanbul yaramadı. 1993 te askere gittim. acemi birlimi bilecik sögütte yaptım. söför adayı olarak. usta birlinede sırnak gülyazı cıktı. sevindim.zaten hep doguda yapmak istiyodum. allahım dualarımı kabul etmişti. sag saglim bitirip gelmiştim tezkereye.
sinopluyum. babamla sürekli atısırdık iş yüzünden. kücük bi ilcedeydim sinopta. iş imkanı cok yoktu ve de istanbula gitmeye karar verdim. ve de gittim. amcamlarda kalıyodum. bazı iş taleplerinde bulundum. olmadı. ayrıca doguda askerlik yaptım icin.özel harekat polis timine girmek icin basvurdum. ümraniye emniyetine. bir ikametgah getir dedi görevli memur. hemen kaydını yapıyım dedi. muhtardan alamadım. daha dogrusu muhtar vermedi. sonra bu da bölece kaldı.nasip degilmiş.
fazla detaya girmicem. bigece almanyadan misafirlerimiz geldi. onları o gece amcamla yemege götürdük. gazino türü bi mekana.burda bi kavga sonucu vuruldum. kursun omurilime isabet etti.
o an kosarken bacaklarım aniden kesildi. saniyesinde yere kapaklandım.ve de bu kursun benim hayatımın en güzel cagında beni yataga mahkum etti. kim vurduya gittim.
suan iki bastonla yürüyorummm. aslında coktan yürümüştüm ama tembellik ettim cokk. cünkü kursun omurilime tam isabet etmemişti. evde tek bastonlada yürüyorum. sirinevler fizik tedavi rehabilitasyon merkezinde yattım. yedi ay sonunda yürümeye basladım bastonla. taburcu oldum. ve de egzersiz yapmayı bıraktım. doktorum tuncay senin coktan yürümen lazımdı dedi. haklıydıda. ama ben işteee hayata küstüm.
suan inanıyorumki 6 ay yada bisene egzersiz yapıyım. yürürüm. hem de kesinn. ama alıştım yapmıyom egzersizzzz.cok acılar cektimmm. anlatsam sayfalar yetmezzz.
yaniii işte böleee.dedigim gibi istanbul bana yaramadııı.

Sen dayak istiyorsun kardeşim! :):)
Çabala ve kaderini yen... Var mı ötesi...

GEÇENLERDE BİR FİZİK TEDAVİ SİTESİNE GİRMİŞTİM ORDA BİR SLOGAN VARDI SAĞLIKLI İNSAN HAYATTAN ÇOK ŞEY BEKLER AMA HASTA OLAN KİŞİ SADECE SAĞLIK DİYE BENCE SEN BİR AN ÖNCE KENDİN İÇİN HAYATA DÖRT ELLE SARIL VEDE AZİMLE BEN BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELDİM DİYE ÖVÜN HAYAT SENİN UNUTMA NASIL İSTERSEN ÖYLE YAŞARSIN

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Hem Omurilik felçli olup hemde tembellik yapan insanın düşmana ihtiyacı yoktur diyorum. Güzel kardeşim şimdi yapacağın tembellik yaşın ilerlediğinde yaşamını haram eden unsur olarak karşına çıkacaktır. Eğer kendini, gelecek günlerdeki yaşamını birazcık düşünüyor yada seviyorsan tez tarafından tembeliği kov ve kurtul derim. Hastahaneler, doktorlar hemşireler, ilaçlar ve hatta aile bireylerimiz hepsi görevlerini yaptı şimdi artık bizim kendimiz kendimiz için gayret etmemiz şart... Lütfen gayreti umudu ve inadı elden bırakmayalım....

Üst Alt