Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[İsmet Tanış] Umutsuzlukların adını hep YILMAZ koydum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Umutsuzluğa yaptığım tüm yolculuklarda onu çok sevdiğimden dolayı bu umutsuzlukların adını hep YILMAZ koydum..
Çünkü YILMAZ adı benim için tüm kutsal şeyler gibi kutsaldı.
O sevgimi tam veremediğim abilik görevimi yapamadığım benim canım kardeşimdi.
YILMAZsız bir hayatı düşünmek onun gibi yaşamamak demekti benim için.
Elbette ölüm haktır ama yine de insanoğlunun kabul edemediği çok fazla üzüldüğü ağlayıp sızlandığı gibi ben de aynı duygular içerisine girdim.
Gün geldi aşırı ağlayıp göz yaşı döktüm, gün geldi için için aylarca, yıllarca herkesten habersiz ağlayıp durdum. Ne sesimi duyan oldu ne de sesimi duyurabildim. Sadece ağladım hepsi bu kadar bundan gerisi yoktu.
Sebepsiz yere ağlarmı insan?
Elbette hayır. Ama ben ağlıyorsam sebebi vardı o sebep de kardeşim YILMAZdı.
Yaşamının en güzel çağında felek onu elimizden aldı bizi yetim bizi öksüz bizi kimsesiz kizi kardeşsiz koydu.
Allah kahretsin olmaz olsun böyle kader böyle felek. Yoksa yoksa Tanrının bir lütfumuydu bu bize.
Düşünüyorumda neden sen?
Hem de gencecik yaşında, sevme çağında. Cezan neydi söyler misin bana?
Hayatı, insanlarıı, doğayı, güzellikleri sevmekmiydi suçun.
eeeeeeeeeee hadi de bana de hadi abine bu kahrolası hayat sensiz yaşanmıyacağını bilmiyor musun yoksa, söylermisin bana.
SENİ SEVİYORUM KARDEŞİM.......

İÇİM ACIYOR ANNEM NERDESİN..YA SEN BABACIĞIM SEN NEREDESİN.
BENİ BÖYLE ÇARESİZ BENİ BÖYLE YAPAYANLIZ BENİ BÖYLE KİMSESİZ SİZSİZ BIRAKIP GİTMENİZ OLURMUYDU HİÇ..ÇOK ÇARESİZİM NE OLUR DUYUN BENİ SİZİ SEVİYORUM HİÇ OLMASA BUNU BİLİN..

neden sorularını hepimiz hayatımızda kullanırız
neden o?
neden ben?
neden bu?..........
cevap yok!!!
hayat gizemli sırlarla dolu hatta kapalı bir kutu.
nezaman?,niçin?,nerde?,neyin?, yaşanacağını bilmeden ilerliyoruz. olanların hesabını kimseye soramıyoruz bundan sonra olucaklarıda soramıyacağız.
CANON abi kardeşin belki bedenen yanında değil ama yüreğindeki yerinde hala duruyor o da eminimki bunu biliyor hatta belkide görüyor.
bence isyan ederek onu ve yaradanı üzme ve sevgini yüreğinde hep besle.

(bunu söylemeyi hiç sevmem ama)başın sağolsun abi

aslında isyankarlık özümüzde var elimizde değil kardeşim fakat şimdi artık isyankarlığın yerini dualar aldı..herşey için sağolasın.

Vakitsiz olan herşey kötüdür.
Ölüm ise en acı ve zor olanıdır...

baba hani ahmet kaya ne demiş acı çekmek özgürlükse özgürüz ikimizde..

Acı çekmek kendini tutsak etmektir...

ve bizler acının tadını daha çok biliriz. şöyle düşünebiliriz. tatlı yiyeceğin tadını yediğimiz an alırız oysa acı biberin tadı belli bir süre damağımızda kalır.

Acı çekmek kendini tutsak etmektir...

TERK EDECEK..............
Yine bir sızı girdi yüreğime
Herşey biranda biti verecek
Hic istermiyim bitmesini
Beni böyle yapa yanlız
Beni böyle çaresiz
Bırakıpta gitmesini istermiyim
Galiba kaderin bir oyunu bu
Anlımın kara yazısı belkide
Umutlarım birer birer tükendi
Çıldıracak gibiyim sanki
Herkes bırakıp gitti
Oda..........evet oda
Yani
Sevdiğim
Seveceğim
Yaşamımdaki tek umudum
Gönül bağım
Can yoldaşım
Beni hayata bağlayan
Ela gözlüm
Tatlı belam
Beni terk edip gidecek
Revamıydı bana bu
Bir lütufmu yoksa
Allahım çıldıracak gibiyim
Sevdiğimde beni
TERK EDECEK.......

MUTLU OLMAK İÇİN BAZENDE MUTSUZLUĞU TATMAK GEREK GALİBA YOKSA MUTLULUĞUN ANLAMINI İNSANLAR ANLIYAMIYOR..

GÜLLERİ SOLDURMAYALIM NEOLUR BIRAKALIMDA ONLAR DALLARINDA KALSIN ÇÜNKÜ GÜL DALINDA GÜZELDİR.BÜLBÜL BİLE EN GÜZEL ŞARKILARINI NAĞMELERİNİ GÜLLER İÇİN SÖYLEMEMİŞMİ?SEVGİLİLER SEVGİLERİNİ İFADE EDERKEN AYRILANLAR KAVUŞUNCA SEVGİLERİNİ BELLİ ETMEK İÇİN HEP GÜL ALMAZLARMI GÜLLER VERMEZLERMİ?
DALINDA KOKLAMAK DALINDA ONU SEVMEK VARKEN NE DİYE ONU KOPARIR TEZ GÜNDE SOLDURURUZ..BIRAKALIMDA GÜL DALINDA KALSIN ONU SOLDURMAYALIM LÜTFEN..İSTER İLK GÜL OLSUN İSTERSE SONGÜL OLSUN YETERKİ ONLARI YAŞATALIM ÖMÜRLERİ UZUN OLSUN.....

mutluluk anlıktır, Bazen de insan kendini bile bile mutsuzluğa iter,

Mutlu olmak için çoğu zaman mutsuzluğu tatmamıza da gerek yoktur. Bir insan ne kadar çok düşünürse , ne kadar çok bir şeyin üzerine giderse, ne kadar çok bir şeye ya da birisine bağlanırsa o kadar mutsuz olur.
Mutlu olmak , mutluluğu aramak için kendi sınırlarımızı aşmaya çalışırız oysa mücadele ettikçe ve istediklerimizi elde ettikçe daha çok mutsuzlaşırız. Yaşamda zaten bazı şeyler için mücadele etmek değil midir!

canon766, bu son yazınızı kendime armağan ediyorum izin verirseniz :) :wink:

Sevgili GÜLÜM.....Ben seni sensizde sevmeye çalışıyorum biliyormusun?Hani şu aramızdaki engeller varya hani dağlar denizler vede benim kahrolası gururum yüzünden sen benim seni sevdiğimi seni sevebileceğimi belkide hiç bilemiyeceksin ama sadece tahmin edeceksin mesela diyeceksin için için..ama sadece bu kadar bundan gayrısı yok..Bu belkide sana sensiz ilk ve son hitabım olacak yine senle dolu ama sensiz. :( Ben seni sadece kendim için seveceğim karşılıksız sevginden yoksun ve kendimce mutlu olmak için seveceğim..Sen zaten benim seni sevebileceğimi okuduğunda belkide için için mutlu olacak ve hiçte ihtimal vermeyeceksin ama bir tek doğru var oda ben seni sadece kendim için seveceğim uzakta olsanda hiç bilmesende seveceğim işte seni..
H.H.DEMİREL derki....SEVDİM DEDİMSE AKŞAM KIZILINI..ŞU DAĞI ŞU ORMANI AKIP GİDEN GÖNLÜM GİBİ ŞU OVAYI BENİM OLSUN DEMEDİMKİ......
İşte bende seni sevdim dedimse sadece yüreğime söz geçiremediğim içindir benim olasın diye sevmedimki..sadece ve sadece sevdim işte bu kadar.

ne yazık ki gerçek yaşamda üç yanlış bir doğruyu götürmüyor, her zaman için yanlışlar doğruyu bulmamıza yardımcı olur. ne kadar çok yanlış yaparsan o kadar çok doğrun olur

not:ben hiç bir yanlış yapmadan doğruya ulaşabilen tek varlığım :lol:

ve

evet siz erkekler sacmalıyorsunuz bazen :D

saygılarla...

yılmaz ıcın soylenecekler coktur kesın ıcınde.anıların kare kare senı zıyaretınde gulumsemeyle tamamlansın hepsı ve sonunda ıyıkı kardesım oldun ve senın varlıgından haberdar oldu bu beden dıyerek rahmet dıleyerek sonlansın,mazıye yolculuk..
yanısa gelınce; o yanıs da olmasa, hayatı bu kadar dınamık ne tutar bılemıyorum?yanmaya devam!

....SEN YANMAZSAN BEN YANMAZSAM NASIL ÇIKAR KARANLIKLAR AYDINLIĞA.....

ne duygular vardır
yüreklerde yaşanan
nice aşklar vardır
masallarda anlatılmak istenen
ama içinde bir korku olur
ya beni sevmezse diye
silebilirmisin gözyaşlarını durdurabilirmisin
hep gönlünde bir şimşek gibi çakar
ona seviyorum diyebilirmisin.....
değsede değmesede şu kahrolası yüreğe söz geçmiyorki
ne yapsak ne etsek boş..

Re: slm

sevgili semino yüreğime söz geçiremediğimden sevdiğim yada tabiri caizse platonik bir aşkla tutulduğum engelli bir gül için ALLAH tan benide engelli yapması için dilekte bulundum..Bulundum ki o karşılıksızda olsa sevdiğim insan beni daha bir iyi anlar belki onu sevdiğimi öğrendiğinde oda beni sevebilir.onu tanıdıktan sonra engelli olmadığım için kaderime isyan ettim lanetler okudum..belki bir çok insana bu düşüncem ters gelebilir yanlış anlaşılabilir veya yeni bir tartışma yaratabilir bu kelimem ama bu dileklerim söz geçiremediğim yüreğimin sesidir lütfen beni yanlış anlamasın yüreği sevgi dolu insanlar.....

semino' Alıntı:
işte bızım tek yapamdıgımız şey bu abı yüreğimize söz gecirememiz.yaa biz yüreğimize söz gecire bilseydik bu acıları çekermiydik. :cry:

DOSTLUK UĞRUNA......
BİR DOSTA İHTİYACIN OLURSA BİR GÜN
DERTLERİNİ ANLATACAK BİRİNİ BULAMAZSAN
PAYLAŞACAK ŞEYLERİN OLDUĞU HALDE
PAYLAŞACAK KİMSE YOKSA YANINDA
ÇAĞIR BENİ...
YANIMA ALIP ENGİN DOSTLUĞUMU
SANA GELİRİM........

SEVGİYE İHTİYACIN OLURSA BİR GÜN
DUYGULARINI YİTİRMEYE YÜZ TUTARSA KALBİN
NEFRET BİLE SİLİNİRSE YAVAŞ YAVAŞ
SESLEN BANA..
KENDİMİ YOK ETMEK UĞRUNA
TÜM SEVGİMİ,DUYGULARIMI VE OLMAYAN NEFRETİMİ
SANA VERİRİM........

ISSIZ VE KARANLIK BİR GECEDE
GÖKYÜZÜNÜ SEYRETMEYE KALKTIĞINDA
GÖREMEZSEN YILDIZLARI
BEKLE BENİ..
SANA AYDINLIKLAR VE GÜNEŞLİ SABAHLAR
VEDE PARLAK YILDIZLARI OLAN
BİR SEMA İLE GELİRİM
BEKLE BENİ..........

BÖLERSE UYKUNU KORKUNÇ KABUSLAR
GECE YARISI KORKUYLA UYANIPTA
SABAHA KADAR UYUYAMAZSAN
ÇAĞIR BENİ..
ARKAMDA GÜZEL RÜYALARLA
SANA GELİRİM.........

GÜN GELİRDE YIKILIRSA TÜM UMUTLARIN
TERK EDERSE BİR BİR TÜM DOSTLARIN
ÖLMEYİ İSTERSEN SENDE,BIKARSAN HAYATTAN
SESLEN BANA..
ÖLÜM SANA GÖRE DEĞİL
SENİN YERİNE
ÖLMEYE GELİRİM.........
------------------------------------------------------------------------------------------------
sevgili gülüm bu 1990 yılında yazmış olduğum şiirimi tüm kalbimle sana armağan ediyorum..

onu tanıdıktan sonra engelli olmadığım için kaderime isyan ettim lanetler okudum..

Ya böyle bir cümle sarfedilir mi hiç :?: :?: :?:

tabiyki edilmez bence karşınızdaki insan siz engelli olmadığınız için değil de başka nedenden dolayı size uzak.
engellisiniz yada değilsiniz bu sizin yaşadıklarınızı yada şimdiki konumunuzu değiştiricekmi?
tabiki hayır.
diğer başlıklarda da yazılarınızı okudum sevmek yeterlidir gerisi hiç bişeydir tarzında yazmışsınız ama herkes sizin gibi değil özelliklede bayanlar mantıklarını duygularının önünde tutar, hayal perest yaşamazlar.bu yüzden de az yanlış yaparlar

ışık ablanın kendi tabiriyle;
ben hiç bir yanlış yapmadan doğruya ulaşabilen tek varlığım

ışık abla tek varlık kendini göstermiş ama ben bayanların genelinin böyle olduğunu düşünüyor hatta görüyorum.

SAYGILAR

Sevgiye veda olurmu acaba?Yada sevdiğine?Sevmek eğer hayalperestlikse bu her insana olmuştur demekki sevenlerin hepisi hayalperest.Peki sevgide mantık varmıdır?Seven sevdiğini ilk başlarda her şeyden uzak mantıksızca seviyor neler yaptığını bilmeden tabiri caizse şaşkın ördekler gibi dolaşıyor ama sonra bu yaptıklarına kendiside şaşırıyor ve karşılıksız olduğunu öğrendiğindede tam bir kaos içerisinde bocalıyor. Pekala neden kadınlar şu mantık dediğiniz şeyi duygularının önünde tutarmış?Sebep ne?Sadece kadın oluşunuzmu bunu sizlere düşündüren?Sözün kısası şimdilik şunuda belirteyimki eğer ben adanalı ismet olarak birini seviyorsam hemde tüm engellere rağmen açıkça belirtirim.Buda benim mantık anlayışım gülcan kardeşim.HAAAAA belki
sevdiğimdem zamanla vazgeçebilirim ama sevgimden ASLA....
Doğruya ulaşabilen ışık ablacığına vede sana bu yanlış yapmadan doğruya ulaşabilen tek varlık oluşunuzada ben katılmıyorum..Aslında herkesin doğrusu kendinedir...

SİZDE VAZGEÇMEYİN
------------------------------------------------------------------------------------------

Gecelerin birinde çıkıp yüreğinin doruklarına oturdu, insanlardan bir insan. Tefekkür için en güzel saatti yaşanılan, dupduru seher vakti. İnsanlar çoktan derin uykunun sıcak kucağındaydı. O ise düşüncelere daldı. Hayatın ruhun ne olduğunu düşündü. Neydi insanların hayatları boyunca peşinden koştukları gerçek.? Bazen bir damlası için koca ömür gözden silinen. Niye anneye babaya bu kadar bağlı olurdu insan ruhu? Neden ebeveynler evlatlarının rahatı için binbir çileye katlanıyorlardı? Sadece insanmıydı bu yolun yolcusu? Hayır bütün kainatta aynı kanun işliyordu. Bir atomda bile elektron, protonun etrafında dönüp duruyordu; dünyanın güneşin etrafında döndüğü gibi, alıp başını gitmediği gibi. Ebeveynlerin hepsi yavrularının peşinde koşuyordu neden? Cevabı basitti: SEVGİ’ydi bu. Kainatta gözlenen ve insan hayatının her safhasında hissedilen sevgi... Peki neydi sevgi? Başta insan ve bütün mahlukatı peşinden koşturan sevgi neydi? Bütün yüreklerde arzulanan; yaşamayı anlamlı kılan; hayallerde kurulan doğumdan ölüme onun için yaşanan bulununca içinden çıkılmak istenilmeyen.... Sevgi nasıl doğar nasıl ortaya çıkardı ansızın? Kaynağı neydi sevginin.?Niye bir çiçeğin güzel yüzüne bakmadan geçilemez? Güneşin doğuşu ve batışı ufukta rengarenk manzaralar çizerken insan ruhu şiir yazmak dalıp gitmek ister neden? Ya da bir ihtiyaç anında bunalmışken yanıbaşında bitiveren bir dost eli, yüreklere sıcaklık taşır niçin? Ana kucağı niye hep tatlıdır, düşlerde bile? Hatır soran içten bir ses memnuniyet verir, niye? Bütün bu sorulara verilecek cevap sevgimi? Evet sevgi başka ne ki? Sevgi kaynağı fedakarlık olan bir ırmak mı, susadıkça içilen, içildikçe kavrulmuş ruhu serinleten? Yoksa güzellik mi, bir GÜLÜN yapraklarının açılışında, bir yavrunun GÜL avuçlarında saklanan? İlkbahar gelişinde bütün yeryüzünü şenlendiren şey sevgimi? Sevgi vermek mi? Sıcak bir dost eliyle uzanan, samimi bir gülümseyişle sunulan? Sevgi cesaret mi?Destek çıkan savunan yalnız bırakmayan!... İnsan sevginin neresindeydi peki?İnsan sevgiye hasret doğuyordu; insan sevgiyi arayıp duruyordu ilk nefesten son nefese. Koşuyordu peşinden bütün gücüyle.Bunun için yaratılmıştı.Kimi buluyor kimi bulamıyor.Kimi bulduğunu sanıp aldanıyordu bir ömür boyu.Şeytanın hiç olmadı kadar oyuncakları vardı asırlarında. Süslü yaldızlı pırıl pırıl parıldayan Ulaşılması kolay bin bir teşrifatçı ile sunulan.İnsanın bir yönü çocuktu hep; sunulanı hemen alıyordu.Ellerini yüreğini parçalıyordu her şey.Gözleri öylesine kamaştı ki bazılarının, bir ömür boyu farkına varamıyorlardı. Sevgiyi kaybedenler, sevgiyi bulamayanlar; sevgiye düşmandı. Tahammül yoktu gerçek sevgiye yüreklerinde.Bütün mahlukata yansıyan merhamet, şefkat ,hikmet, ilim ve sanatın adı tesadüf, içgüdü, rastlantı. Tabiattı sözlüklerinde.Adlar takmışlar takılıp kalmışlardı.Ne şeyler oldukları net olmayan içi boş kelimelerin arkasına saklamışlardı hakikatleri.Sevgiye düşmanlık göz ve gönülleride kör etmişti.. Mühürlenmişti alıcıları; bilemez göremezlerdi kolay kolay artık. Sonsuza dek yazık etmişlerdi kendilerine ve peşlerinden gidenlere. Anlayamadılar sevdalılarının halini. Onlarada isimler taktılar. Çözdüklerini sandılar hiç tanımadan. Yanıldıkça yanıldılar. Güneşleri yüreklerinde gözleri ufuklarda kainatın tamamıyla ilgiliydiler.Kainata yansıyan her ismi, her sıfatı okuyarak arı gibi bal topladılar gönüllerinde bir ömür boyu. Bir ömür boyu ballarını sundular açlara. Susuzluktan çatlamış yüreklere masmavi gökyüzünden süzülüp gelen akbulutlar gibi cansuyu taşıdılar . Hiç yorulmadılar çalışmaktan yılmadılar kendilerine atılan taşlardan.Yaratılanı sevdiler yaratan dan ötürü. Sevgiyi okudular kainat kitabından; bilmeyenlere sevgiyi öğrettiler.Yolda kalmadılar ve de vazgeçmediler sevgiden.
---------------------------------------------------------------------------------------------
LÜTFEN SİZDE VAZGEÇMEYİN

SEVGİLER ANLATILMAZ YAŞANIR ÇÜNKÜ SEVMEKTİR YAŞAMAK.....NEDE OLSA YAŞAMIN KAYNAĞIDIR SEVMEK SEVİLMEK SEVİLDİĞİNİ BİLİPTE MUTLU OLMAK.NE MUTLU SEVİLİP SEVENE..BELKİDE SENİ SEVİYORUM DEMENİN BİLE NE ANLAMA GELDİĞİNİ BİLMEYENLER VARDIR ÖYLEYSE ARTIK ŞU ANDAN İTİBAREN ONLARDA BU KELİMEYİ SÖYLEMELİ SEVMEYİ ÖĞRENMELİLER.VEEEEEEEEE SEVMEKTENDE KORKMASINLAR..SEVGİ SEVGİYİ DOĞURUR...SEVGİLERİMLE

Yürekten gelir hani Duygular.. Satırlara dökmek istersin.
Zaman gelir, canın önemi kalmaz.. Ama Yardan vazgecemezsin..!
En büyük Düsmanin Sana Yüregin olur.. Firtinalar koparır engelleyemezsin..!
İlk kez tatmisindir bu Duyguyu.. Zaman zaman isyan edenlerdensin..
Gözyasin birikip icine akar, Belkide en fazla aglayanlardansın..
Güldügün anlarda olacak elbette.. Sonucta, sende bir İnsansin..!
İstemezsin, Yare actigin Gözlerin.. Yari görmeden kapansin..!!
Sakın.. Kadere sitem edeyim deme..
Bırakta, Felek utansın..! Hani; farkında olmadan bazen,
Düsünceye dalarsın.. Dertlerin Denizinde, Bogulacaksın sanırsın..!!
Kıvrandıkca daha cok batar, bir türlü kurtulamazsın..
Çareyi.. Hayallerde.. Umutlarda ararsin
Yanlızların yanlızı Sen..!! Bende hep var olansın..!
Sen.. herseyden vazgectigim anda, Tek geriye KALANSIN..! ............................................

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt