Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme testime göre hangi marka işitme cihazı almalıyım?

bayii starkeyle anlaşmalı bayi değilse kol gibi fiyat çekiyor.starkeyi vermemek için bin bir türlü hikaye uyduruyor.ben x serisini halı saha maçına başlamadan önce çıkartıp cebime asayım demiştim yanlışlıkla yere düşmüştü.bnde farketmedim cihaza kim bilir kaç kişi bastı üstüne cihazım çatlamıştı kalıbı.neyse tamire gönderdik.cihaz bursadan 5 günde gidip geldi ve benden 15 yıllık starkey müşterisi olamam nediniyle cihazında yeni olması nedeniyle benden ücret alınmadı.oysaki kullanıcı hatası vardı.garanti kapsamına girmezdi.
eski cihazım destny modelinde 5 yıl dır tık demeyen microfon arızası verdi.değişim için 95 tl ücret ödedim.
x serisi cihazı almadan önce başka bayilere gittim.aynı senin dediğin gibi dediler yedek parça pahalı yok firma yeni.mesele siz starkey satmayan yere giderseniz.yedek parçada pahalı olur.(sebepi müşteriyi korkutma yada bayii çok fazla kar koymadır.)ellerinde deneme cihazıda olmaz.
oysaki cıc ve ııc model cihazlarda günümüzde en ileri teknoloji starkeyde olmasına rahmen piyasadada fiyatları çok makuldur..ben sağlık bakanlığında mali uzmanım devlet hastanelerinde çalışan tüm odyolarla konuşmuşluğum vardır.starkey konsunda hepsi benimle aynı fikirdedir.kulak arkası alacaksan bayi genişliği nedeniyle oticon yada phonak tarzı marka yöneleceksin yok cıc ve ııc alacaksan starkeyden iyisini güçlüsünü bulamazsın.

bayi olayına gelinde sitede bayi listesi vardı.kaldırmışlar.bayilik anlaşmalırını yeniliyorlar sanırım.ayrıca duyumlarıma göre şube sisteminde çalışacaklar.böyle olursa tamir gibi durumlara çok para ödemeyiz.

bu sırada starkey bayisine giitiğiniz zaman size kulak ölçümü yapacak ve ııc cihazın size yetiyormu yetmiyormu ekranda gösterecek ekran anlaşılır ve basit sizin odyo testi üzerine gölge olarak cihazın odyo testi düşüyor karşılıyormu karşılamıyormu görüyorsunuz.karşılıyorsa eğerki cıc cihazı alacaksanız aynı özelliklere sahip kulak arkası ile sesi verip denettiri yok ııc alacaksanız.muhakkak kalıp denemesi şarttır.neden kalıp istanbula gittiğinde kalıp küçükse hiç cihaz monte işine başlanmaz.ve ııc cihazlarda bir çok kullanıcıda mide bulantısı yutkunmada rahatsızlık gibi durumlar oluşuyor.deneyin sizde oluşacakmı ?bu tip sorunlar cihazın çok derine yerleşmesinden kaynaklanıyor.bu ııc daha yeni bir teknoloji hatta cihazın o kadar derine yerleştirmek sağlık açısından doğrumu değilmi o bile kesinleşmiş değildir.size tavsiyem cıc cihaza yönelin cıc de kendini iyi kamufle eder.

Satlas teşekkür ederim.Örnekmed e bir mail yazdım.Bakalım ne cevap verecekler.Bu arada oticon intiga 1 yıl sonra başka yerde tekrar denedim ama 4 bin tl lik cihazın ses kalitesi bir türlü memnun etmiyor.2 farklı yerde de aynı sorun olunca ayar yapanlardan ziyade ben oticon da hata görmeye başlıyorum.Bu kadar hassas ayar gerektiren cihazı bozulunca ne yapacağız? Oticonun diğer modellerini de denedim.Phonak ve siemens de denedim.Sesi yükseltince yankı yapıyor azaltınca duymuyorsun.Karşıdaki konuşurken ses arkadan geliyor.Kendi sesin tuhaf çıkıyor.Uzakta konuşanları dinlemeye çalışıyorsun.Birşey duyamıyorsun.Normal biri duyuyor.Eee cihazın ne gereği var o zaman? Bunları yapmayan bir cihaza maalesef rastlamadım daha.Son olarak starkeye bakayım diyorum.Zaten başka firma kalmadı.Soundlensi deneyeceğim.O kadar derine gideceğini sanmıyorum.Oticon iic prototipini elime alıp baktım.Cic lerin yarısından biraz daha büyük.Cic lerden biraz daha geride duracaktır.Tamamen görünmezlik söz konusu değil.Cıc ler çok belirgin duruyor.Bunların farkedilmesi daha zor.IIC olmazsa artık herhangi bir markadan uygun fiyatlı bir cic yaptıracağım.

senin az bi kaybinla cihazi surekli kullanamayacagini dusunuyorum login
armudun sapi uzumun copu der gibi sekil tercih edip duymak istiyosun dilini tutmayani dokuz koyden kovarlar ama kendim cok magdur olduguma olur olmaz paralar kaptirdigima sen kizsanda yazayim
az bi kaybin var buna o kadar kaliplar yaptirip bosa paralar dokme
resound iyi tahammul edilebilir ses veriyor onlardan soyle kanaatkar bi paraya bi cihaz al kulak arkasi kullan
eger kullanabileceksen daha sonra ugras su kulak ici ziriltilarla bak kolay degildir kalip aldiricam diyince babalarinin kuyusuna cop dokert gibi hirpaliyorlar kulagi
bi kere kulak arkasi icin kucuk kalip yaptir dene bi muddet kullan
biliyorum ki 50 db isitme kaybiyle cok az kullanacaksin cihazi cunku duyuyorsun
bizler mecburuz bu nanelerin azaplarini cekmeye cok ileri isitme kaybinda

shukufe özellikle sana sormak istiyorum,bana idisten mesaj geldi,bernofon 112 ssk ödeme fiyatına kampanya şeklinde veriyoruz diye,ben daha önce bernofon kullandım biliyorum ve çokta menmundum ama işitmem artında simense geçtim,biliyorsun simensten menmun degilim,bu bernofan 112 hakkında bilgin varmı acaba?yedek olarak alayım kalsın diyorum en azından,ilerde mutlaka videx alıcam çünkü sen biliyorsun,deneme yapmadan senin bu konuda bilgilerini rica ediyorum mümkünse,şimdiden teşekkürler:)

az önce yaptıgım araştırmalara göre bernofon 112 bayagı pahalı bir cihaz,ama dogrusu şaşırdım,bu kadar fiyatta indirim olmaz,neyse imesajın geldigi yeri arayıp sorayım bakalım neden fiyatı düştü bu kadar:D

450 liraya dijital oluyosa bilemem bernafon alicagima oticon alirdimda idisciler 450 liraya kapidan baktirmaz yanlisin olabilir bide kullanamayacagin cihaz icin yedek dursun demek niye
siemensin hangi modeliki bu kadar begenmiyorsun
ben memnunum sesler gayet net guzel otomatik nanesi yok ole seslerin bi boyle bi soyle durumu yok teneke gicirtisi gibi bardak singirtisi gibi gelen insan konusmalari yok bi eksisi kulaga sokarkenki duduk sesi cok paralar vermedigime bu kadar cefasinada katlaniveriyorum

İdis 5500 tl lik cihazdan tek kuruş indirim yapmayan bir firma.Mesaj bana da geldi ama o cihaz 2000-2500 tl bildiğim kadarıyla.İlginç.

Shukufe resound yani gaes Türkiey de sadece 3 ilde var görünüyor Ankara İstanbul ve Bursa..Onlar cihazlarını bu 3 ilde yaşayanlara satsınlar.

sana bisi citlatiyimmi login
ithalatci firmalar ne kadar cok para verirlerse saticilara o markayi satmak istiyolar
mesela ismi lazim degil 4 5 marka satsan bi yere gittim su phonak nadianin dilinden anlamiyorlar siz bi ayar cekin dedim
ehh olsada olmasada birazicik yaptilar iste
ben bide yedek resound istiyorum ondanda denermisiniz bana diyince
saticinin yuzu burustu hayir hayir dedi
oysa bal gibide sattigi yerde levha niyetine reklam panolari vardi nettede sattigi cihazlari yaziyodu zatende beni ceken resound satmasiydi firmanin
bu demek hangi marka cok kar getiriyorsa o markayi satmaya ugrasiyorlar
begendiremeyincede ehh sonraki markalara el atiyolar diye dusunuyorum

shukufe;
shukufe bendeki cihaz simens cielo 2 sp,aldıgım günden beri bir felaket,2 program yaptılar bana sözde,bir tanesi evde kullanılacak,digeri dışarda dediler,evdeki ayarı hiç duymuyorum ve anlamıyorum,dışardaki ayarımında sesleri çok yüksek geliyo,bayagı rahatsız ediyo,ses hiç dogal degil,aldıgım günden beri en az 10 kere ayar yaptırdım ama degişen bişey olmadı,senin önerecegin yer varmı ayar için bana

login;
login bende şaşıırdım açıkcası,cihazın fiyatına baktım nette bayagı yüksek,yani o fiyata bana biraz tuhaf geldi ama ugrayıp ögrenecem,ama bir gerçek varki otinon sumoyu bana 3 ay önce bayagı düşük bir fiyata vermek istedi idis bana,bende tabi açıkcası güvenemedim almamıştım,tabi fiyatı belli bir cihazı çok fazla indirim yapınca insan dogal olarak şüphe duyuyo,sonuçta buna para veriyoruz,birde idisten çok fazla şikayet var forumlarda,gerçektende öyle bence,cihazı sattıktan sonra fazla ilgilenmiyorlar.bu yüzden ben sumoyu almamıştım.ama en bernofon dedikleri fiyatsa alırım,inşallahh öyleidr yani:)

cihazi sattiktan sonra fazla ilgilenmiyorlar
hahhhaa sen parayi verdikten sonra kim ilgileniyo ki is parayi vermeden once yapiliyo bu sektorde sonrasi issstte
idiscilerin oticonu bari baska firmayada gidip ayarini duzelttriebilirsiniz simens icinde ya sen isitme kayibin yeni yada iyi duymadin dediklerini
anlamiyorum diyosan isitme cihazi sana anlatmaz ses duyurur disarida niye yuksek iceride ni az seslerle kullanasin trafikten kafa sisirerek evde rahat edecekken az sesle kendine azap cektiresin burda bi yanlislik olmali

Üst Alt