Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybında kanal içi işitme cihazının işitmeye etkisi..?

salih207

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
İyi günler

öncelikle 18 yaşındayım ve 10 yıldır işitme cihazı kullanıyorum ilki kulak arkası ikincisi kulak içi.
Doktorlar sağ kulağımın hiç duymadığını sol kulağın ise yaklaşık 60db işitme kaybı olduğunu söylemişlerdi.
2 Ay sonra cihaz değiştireceğim ama işitme cihazını son 2 haftadır pek takmıyorum ve kulağımın düzeldiğini fark ettim. Önceden kendi sesimi bile duyamazken şuan hem kendi sesimi duyuyorum hemde telefondan kulaklıkla müzik bile dinleyebiliyorum kaldı ki sağ kulağım da duymaya başladı.Sadece uzaktaki sesleri duyuyorum ama anlamıyorum,anlamak için yakınımda olmaları gerekiyo.

Kafam çok karışık çünkü yeni bir kulak içi cihaz almayı düşünüyorum çünkü kanal içi alırsam işitme kaybının daha çok artacağını düşünüyorum, bir yandan da düzelmeye başlaması kafamı karıştırdı

yardımcı olursanız sevinirim

aynı durum bende de oldu, cihazı çıkarttıktan sonra cihazla duyduğum gibi oradan halen ses geliyor gibi geliyor, ama anlamıyorsun, ben kendim psikolojik olarak oradan ses geldiğini düşüyorum,

salih senin cihaz tahminim soyle boyle 5 yillik gibi. bide ustelik kulak ici. kulak ici cihazlar cabuk bozuluyormus.senin cihaz bozuk. olmadi eskimis. performansini kaybetmis.
cihazin sesleri isitme kaybimizdaki odyo grafigine uydurulmaz yuksek seslerle ayarlanilirsa odyo olcumunde isitme kotuledigi gosteriliyor az birseybirdaha odyo olcumunde.. cihazi uzunca bir muddet kullanmiyorsun rahatsizlik verdi diye. o kadar alet edavat odyoloji bilimi denen seyler varken nedense sesler yuksek diye odyocu kapisi asindirdikca ALISACAKSINderler saticilar:mad: senin cihazda eskidiginden isitme kaybinda 60 db gibi az bir kayip oldugundan cihazi isitmene dusman gormussundur tahminim.:eek:

öncelikle psikolojik olacağını sanmıyorum çünkü önceden duyamadığım sesleri şimdi duyabiliyorum.Ayrıca geçenlerde kontrole gittiğimde cihazın pek etkili olmadığını ve eski olduğunu bu yüzden tam verim alamadıklarını söyledikler,zaten takınca artık pek faydasını göremiyorum.Ama alacağım cihaz yine büyük ihtimal kulak içi yada kanal içi olacak bunun için güzel cihazlar var mı acaba?

Üst Alt