Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme engelli üniversite öğrencilerine burs...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
502
İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Başkanı Viki Özromano' Alıntı:
[size=4]KONU: İşitme engelli üniversite öğrencilerine burs hakkında

Değerli dostlarımız,
İşitme engelliler milli federasyonundan gelen faksın özetini, faydalanabilecek arkadaşlarımıza iletmeniz için sizlerle paylaşıyorum

Yararlanmanız umuduyla
Sevgiler
İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği Başkanı
Viki Özromano

Merkezi Bursa’da bulunan Renault Maitz genel Md.nün çalışmaları çerçevesinde; her özürlü gruplarındaki başarılı engelli üniversite öğrencileri işe alınıp çalışıyor görünmekte, sigortaları yapılmakta ve kendilerine üniversite bitinceye kadar ayrıca burs verilmektedir. Böylece özürlü gençlerimizin topluma kazandırılmaları sağlanmaktadır.

Türkiye’nin her yerinden engelli öğrencilerimize destek verilen bu çalışmaların içinde öğrenimini tamamlamak suretiyle hayata hazırlanmak isteyen; üniversiteye yeni başlayacak ve devam etmekte olan işitme engelli öğrencilerimizin Federasyonumuza müracaat etmeleri gerekmektedir.

Gerekli belgeler:
1- Üzerinde “Vatandaşlık numarası” yazılı nufus fotokopisi (vatandaşlık numarası internetten bulunabiliyor)
2- Eğer var ise Sigorta Sicil kart fotokopisi
3- 4 adet vesikalık fotograf
4- Özürlü raporu (%40 üzeri)
5- Üniversitede okuduğuna dair öğrenci belgesi
6- Bulundukları illerde “Türk iş kurumu müdürlüklerine “başvuru yapıp, özürlü statüsünde çalışma kağıdının aslı (mavi bir kağıtmış)

İlgilenen işitme engelli öğrencilerimizin yukarıdaki evrakları eksiksiz ve tam olarak hazırlayarak ve ayrıca kendi posta adresleri ve telefon numaralarını ve özgeçmişlerini bir sayfalık yazarak federasyonumuzun adresine posta ile göndermelerini rica ederim.

NOT: tüm başvurular Federasyonumuza yapılacak ve federasyonumuzca Oyak Renault genel müdürlüğüne tek elden iletilecektir. İlk etap başvurular 31 Ağustos 2005 tarihine kadar teslim edilecektir.

Federasyonun adresi: Halıcılar Cad. Uğur Saray apt. No.92 kat 3 D.7 Fatih/İstanbul
Tel: 0212 635 49 97
Faks. 0212 635 37 98[/size]

Bu Renault şirketinden çıkan bursları hakkinda bilgi istiyorum. Benim için şüpeli...

Evet cok güzel, para dağıtılıyor... ama hangi para?
Sorgulayalım! :?:

Bursa'da bir şirketi neden ODTÜlü engelli öğrenciye 'asgari ücret artı sigorta' verir? 'Yasaya uymak, ama sakın aramızda hakkiki canlı engelli insan...' olmasın.... :x

Bursa'da o şirkette çalışabilecek iş arayan engelli insan yok mu?

Mart'ta 4 gün içinde Internette dolaşan bir 'iş ilanı' hallettik: Şirketten özür dilediler :wink:

Uyanık olalım. Herşey gördüğümüz gibi değil!

Haydaaaaaaaa! Yahu Claire, ben olayı burs olarak algıladığım için, -senin dikkat çektiğin- aslında bunun sakat statüsünde işe yerleştirme olayı olduğunu gözden kaçırmışım!
Hay ben bu kafaların!..

Biraz düşüneyim ve konuyu site ana sayfasına taşıyayım!.. Renault'a bir haftada geri adım attırırız.

Bitanesin sevgili hocam. :)

Biri bana burda yanlış olan ve geri adım attırılması gereken şeyin ne oldugunu açıklayabilir mi lütfen?

claire' Alıntı:
Bursa'nın bir şirketi neden ODTÜ' lü engelli öğrenciye 'asgari ücret artı sigorta' verir? 'Yasaya uymak, ama sakın aramızda hakkiki canlı engelli insan...' olmasın.... :x

Sigortalı gösterip , kağıt üzerinde "bakın biz engelli personel çalıştırıyoruz" demek için yani...

Güzel kılıf :x

Peki bunun için neden illede üniversite öğrencileri talep ediliyor? Ne alakası var? Eger böyle bir maksat olsaydı bunu sıradan herhangi bir engelliyle de halledebilirlerdi. Biraz öküz altında buzagı mı arıyoruz yoksa?

Oyak ve Renault' un web sitelerinde konuyla ilgili bir bilgi bulamadım. Konu enine boyuna araştırrıldıktan sonra her türlü yönüyle tartışmaya açılabilir. Ancak ben başka bir boyuta dikkat çekmek istiyorum, eğer bu burs başarılı öğrencilere verilecekse, başvurular esnasında neden başarı durumunu gösteren bir belge istenmiyor, bunu merak ettim. Oyak-Renault Türkiye' nin en büyük, güvenilir şirketlerinden birisi, bu konuda tepki çekecek şekilde bir uygulama yapmayacaklarını ümid ediyorum. eğer burs olayında "aramızda canlı engelli görmeyelim." gibi bir düşünce ile hareket ediliyorsa, etik açıdan tepki doğurur. Reno, engelli çalıştırmak için gerekli kontenjanı kullanırken, bir kısım engelliyi şirlette çalışıyor, bir kısım kontenjanı da üniversite öğrencilerine burs sağlayarak mı kapatıyor? Bunları araştırmak lazım.

Üst Alt