Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme cihazı kullananlar: duyup da anlayamadığınız oluyor mu?

DuyguB;
ben de aynısını yaşıyorum su anda dijital cihaz kullanıyorum tek kulağımla bazen anlayamadığım oluyor ama insanlarla iletişim içindeydim sürekli o yüzden alıştım ve zorda olsa iletişim kurabiliyorum ve şimdiye kadar işaret dili öğrenmedim sadece konusabildiğim için...

Merhaba duygu,
analog cihazlar ses yükseltiği gibi etraftaki gürültüyüde yükseltip kulağa veriyor.bir anda dijital cihaza geçsen alışkanlıktan dolayı dijitalın sesi sana az geliyormuş gibi gelir. Dijital cihazlar artık etraftaki gürültüyü kesip saf sesi iletiyor. Alışması çok zor. Ancak ara cihazlar vardır. Progranabilir dijital cihazlar . Bunlar sana geçişi kolaylaştıracaktır. Ama dediğin gibi çift taraflı herzaman çok daha iyi.
Tek gözünü elinle kapasan bakış açın daralıyor. Kulakta öyle. Tek taraflı duymak ayırt etmede olsun yön tahini olsun çok zor. Dicem şuki. çok uzun süre analog cihaz kullanmışsın. Adapsiyon süren biraz uzundur diğer cihaza ama alışınca rahatlığı sende anlayacaksın

Üst Alt