Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazasında sol işaret parmağım 2. boğumda uzuv kaybı oldu. Maaş bağlanır mı?

Muhammedi

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
İş Kazası Sonucunda Sol İşaret Parmağım 2. Boğumdan Uzuv Kaybı Oldu. Maaş Bağlanır mı?

Sol elimin işaret parmağı iş kazası sonucunda 2. boğumdan itibaren eti komple koptu, Ameliyat tutmadı ve 2. boğumdan kemikle birlikte ameliyatla kesildi.
Sürekli iş görmezlik sonucu maaş bağlanma ihtimali var mı?
Yüzde kaç rapor alırım bundan dolayı?

Muhammedi

%10 alırsan sürekli iş göremezlik geliri bağlanır ve dava açıp maddi manevi tazminat alma hakkın doğar.

Emekli Olarak Çalışan, % 10'u Geçen Uzuv Kaybında İş Göremezlik Ödemesi Alabilir mi?

İş Yeri, Kaza Sonucu Dava Açtırmadan Uzuv Kaybına Göre Ödeme Yapmak İçin Heyete Gönderiyor ?

İş Kazası Sonucu Parmağım Koptu, İş Yerine Bir Miktar Karşılığında Şikayetçi Olmamak Üzere Anlaşmak İstedim. Önce Kabul Ettiler fakat daha sonra Hastaneye başvurup Heyetten alacağım Raporla SGK ya Başvurup Bilirkişinin Belirleyeceği Miktarı
Ödemek İstediklerini Söylediler.
Bunu yapma durumunda 6 ay olan İş yerinden Şikayet davası sürem geçeceğini umuyorum. (2 ay kaldı , Şubatta bitiyor)
Nasıl bir yol izlemeliyim?

Pa_Pi

%10 alamazsam maddi manevi tazminat davası hakkım olmuyor mu?

%10 alamazsan sig bağlanmaz. İş kazalarında %10 altında kalırsan sürekli iş göremezlik geliri bağlanmaz. Dava açmadan tazminat alıp aynı iş yerinde çalışmanı tavsiye ederim. 20 ile 30 yıl süren davalar var. %8 atk raporu alsan maddi ve manevi tazminat alırsın ama sürekli iş göremezlik geliri bağlanmaz. Özelden telini yaz arayım kardeşim buraya yazsam sayfalar yetmez.

Heyet raporum %8 verildi. Nitekim ödeme çıkmadı ve İşyeri ise Sigorta şirketi ödeme yapmıyor diyerek aramızdaki anlaşmayı da inkar edercesine cuzi bir ödeme verebilirim vs dedi. Bende kabul etmedim ve iş yerini mahkemeye verdim.
Mahkeme günü gelmeden önce avukatım hızlı olsun diye dava için yeniden hastaneden heyet raporu almamı istedi ve başvurdum.
Bu sefer farklı hastanede randevu alıp heyete girdim ve bir zaman sonra sonucu öğrendiğimde rapor % 12 verilmişti ve malul maaşı bağlandı. Aynı zamanda mahkeme davam devam ediyor. İlk etapta 2 mahkemem umduğumdan hızlı gitti ve Bilirkişiye sorulması için yeni gün verildi.

Not : Karşı taraf hastane raporuna itiraz eder ve yeni raporu adli tıp %10 altına düşürürse maaş kesilirmiş!.

Hayırlısı olsun , bekliyoruz.

Üst Alt