Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu parmaklarımı kaybettim. Bu süreçte nelere dikkat etmeliyim?

burakmiraç

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
1
arkadaşlar ben iş kazası sonucu sağ işaret parmağımı 2 boğum, orta parmağımı 2 boğum, ve yüzük parmağımı da 1 boğum olarak kaybettim.

Şuan tedavi aşamasındayım ve 3. ayındayım. İşaret parmağımın ucu da orta parmağıma dikildi ve doktor en azından tutarsa işlevi olacağını belirtti. Dün bende avukata vekâlet verdim. Bütün evraklarımı verdim kendisine. Bu süreçte nelere dikkat etmeliyim.
Bu durumda engellilik oranım yüzde kaç olur. Sağ elimi normalde kullanmaktaydım. Yardımcı olur musunuz?

@burakmiraç

Geçmiş olsun tabloya göre örnek olarak baş parmak hariç tüm parmakların MF eklemden ( kökünden) kaybı için verilen oran en fazla %32 olarak görünüyor. Sizin durumunuz biraz daha farklı 3 parmaktaki kayıp Pif Eklem ve Dif Eklem kaybı yazdığınıza göre kökünden değil. Doktor nasıl değerlendirir bilemiyorum ama %10-%20 aralığında bir oran verebilirler. Tekrar geçmiş olsun iyi akşamlar.

@BnymnYldz,

Çok teşekkür ederim. Sağ elimi kullanıyorum. Sadece baş ve yüzük parmağım kazada darbe almadı. İkisini sınırlı olarak kullanabiliyorum. Tedavi bittikten sonra ona göre dediğiniz oranlarda rapor alabilirim.

Üst Alt