Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonucu 2008-2011 arası istirahat dönemi ve haklar..?

sercandonmez

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Oturan Boğa merhaba size danışmak istediğim bir konu var.

Ben 26.08.2008 tarihinde iş Kazası geçirdim ameliyat olduktan sonra 27.03.2009 tarihinde dilekçe yazarak iş Kazası yaptığımı bildirdim SGK ya. Ve sonuç alındığını yeni öğrendim iş Kazası olarak ve %100 işyeri kusurlu sonuç alınmış. Beni 1 ay önce hastaneye sevk ettiler heyet bana
26.08.2008 - 26.08.2011 tarihleri arası istirahat ten sayılmasına karar verdi 26.08.2011 tarihinde çalışmış olabileceğimi yazmışlar ve %36 oranında Kalıcı sakatlık verdiler. Ben bunlara istinaden geçmişe dönük SGK dan ne alabilirim veya ne talep edebilirim. Sonuç sizce ne olur ?

26.08.2008 - 26.08.2011 tarihleri arası istirahat ten dolayı sgk dan zaten bir ödeme alacaksınız bu tarih aralıklarındaki raporlarınız ile ssk ya geçici iş görmezlik maaşı için müracaat edin.

geriye dönük rapor parasını alabilirsiniz, sürekli iş görememezlik geliri bağlarlar ve iş yerine maddi manevi tazminat açabilirsiniz ama peşine düşmelisiniz

Geriye dönük rapor ödemesi nasıl hesaplanıyor peki ? O dönemde SGK ya yatırılan 678.00 TL olarak gözüküyor 30 günlük. Ve rapor tarihi bittikten sonra ki iş görememezlik ödemesini neye göre hesap yapabiliriz. Sanırım hepsini toplu ödeme yapıp sonrasında aylık iş görememezlik bağlanacak.

iş kazası geçirdiğiniz tarihten sonra çalışmış iseniz son 4 ay üzerinden öder ama baş vurmalısınız sürekli iş görememezlik müfettiş raporundan sonra bağlanacak tır

Üst Alt