Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası oluşan kısıltılıklar ve diğer hastalıklardan hangi oranda rapor alabilirim?

serkank413

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Iş kazası geçirdim 13 metre yükseklikten düştüm kalcamda belimde omurgamda kirik var. epilepsi de düşme sonrası başlad. sol elimde engel kaldı kalcada pilatin dort adet vida ve solelde pilatin vardir mevcuttur hareket kısıtlılığım var

ayakta uzun süre duramiyorum ve astim oldugum icin ventolin yazildi kiriklar ve agrilar icin brufen 800 mg kullaniyorum psikolojik sıkintilarim oldugu icin xanax 0.5 mg ketya 100mg cipralex 10g karacigerde hepatit b ve siraz 1 evre oldugu icin de entakavir 0.5 mg yüksek kolestrol olduğu icin lipidor 80 mg ve tansiyon icinde ilac kullaniyorum şubat ayinda heyete cikacagim ve bilgilendirme yapmak icin tekrar yazarim
Linkten görüntülere ve tanılara bakabilirsiniz yardımlarınızı bekliyorum
Download

Son düzenleme:
@serkank413, belirttiğiniz hastalıkların toplamında ne kadar oran verileceği net olarak buradan söylenemez. Sadece tansiyondan % 10 alacağınız net şuan için. Güç kaybının neden olduğu hareket kısıtlılığına ve yürüme bozukluğunda herhangi bir cihazın kullanılıp kullanılmadığına göre değişir verilecek oranlar. Aynı şekilde epilepsi ve astım için test sonuçlarında bazı değerler önemli. Psikiyatriden oran alabilmeniz için ilacı ne kadar süreyle kullandığınız ve ilaçtan sonraki son durum önemli. Buna benzer daha pek çok detay var rahatsızlıklarınızla ilgili. Tam oranı görebilmeniz için bu süreci deneyimlemeniz gerekmektedir. Engellik oranının belirlenmesi için hastanelerin heyet kuruluna başvuru yaparak randevularınızı oluşturabilirsiniz.

Ancak iş kazası sonrası meslekte kazanma gücü kayıp oranı tespiti ve iş göremezlik geliri için başvurulacak hastaneler ve prosedürler farklı.

@serkank413

Geçmiş olsun. Bir çok hastalığınız mevcut. Ortopedi veya Ftr, Nöroloji, Psikiyatri ve Dahiliye ( İç Hastalıkları ) gibi bölümlere muayene olmanız gerekecek. Varsa daha başka aklınıza gelen rahatsızlık o bölümleri de ekletebilirsiniz. @KKELEBEKK söylediği %10 tansiyon oranına ek olarak, kolesterol yüksekliği için raporlu ilaç kullanıyorsunuz bunun içinde %10 alabilirsiniz. Bende raporlu kolesterol ilacı Lipofen Sr250 kullanıyorum %10 oran aldım. Kolesterol için bazı doktorlar oran vermeyebiliyor yanınızda ilaç raporunu da götürün ve ısrar ederse oran vermemekle kan tahlili yapılmasını talep edin.

Çok teşekkür ederim ben bu platforma resim yüklemek istiyorum daha iyi anlaşılmak icin nasıl yapabilirim

@serkank413, resim yükleme sitelerinden url alarak "resim ekle" butonu ile siteye ekleyebilirsiniz.

Üst Alt