Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası hatalı rapor yazım karmaşası..?

Oktay yaşar

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar mart 2015 de iş kazası geçirdim sol el ve kol... son 4 raporu sgk hatalı rapor diye kayıt edildi dedi ve ödeme yapmadı hastane de raporların doğru yazıldığını söylüyor. Daha önce böyle bir durum ile karşılaşan varmı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende ankara numune hastanesinden rapor aldım sürekli iş göremezlik için. SGK beni şimdide Hacettepe hastanesine yolladı. Raporda eksik varmış. Ftr,plastik ve KBB ye sevk etmiş. Hacettepe ftr bana 3 ay sonraya gün verdi. Bu zulüm değilde nedir. Zaten magdirum. Bu alacağım 3. Rapor. Numune hastanesi yüzde 42 rapor vermişti. Bu rapor maliyeyede gitti. Bide orası tekrar rapor isterse diye korkuyorum.

Arkadaşlar maliye raporumu aynen onaylamış. Şimdi sürekli iş göremezlik için uğraşıyordum. Plastik cer. Yüzde 28 yanık var dedi acaba bana gelir olarak ne yansır

Oktay yaşar
Ne yapılması gerektiği konusunda SGK net bir yol göstermiyor mu?

Erdinç karayel
İş kazası sonucu %42 iş göremezlik oranı verilmişse, primler asgari ücretten yatıyorsa, yaklışık 500 tl bir aylık gelir bağlanır.

Birimler burut 4.400 TL civarında tespitte yapıldı şuan ne yapılacak tam bilemiyorum. Birde kurum bize maddi manevi tazminat odemesi yapmak için toplandı. Ben kendi kurumumdan alirsam bu parayı SGK danda surekli iş göremezlik maaşı baglanirmi

Erdinç karayel

Kurum tazminat ödese de sgk sürekli iş göremezlik geliri bağlar. Sadece, bir miktar kesinti yapar o kadar.

Evrak izlemeden bakıyorum ve konu bölümünde (61)(…%16.2) yazıyor. Benim engelli raporum %42 idi. Anlayan arkadaş yardımcı olabilirim. Kocatepe SGM nin evragi.

Üst Alt