Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası geçirdim. Bir avukata ihtiyacım var..?

muratcan67

Üye
Konular
34
Reaksiyonlar
0
ben iş kazası ile ilgili bir konu danışmak için aramızda avukat arkadaşlar varsa tel no istiycektim çok madur durumdayım

Murat, sorunu buraya yazman daha iyi olur bence. Önce buraya yaz, sonra avukat telefonda görüşmek isterse sana ulaşır.. Ya da birileri avukat önerisinde bulunur...

avukat

benim sorunum avukatımın yaptığı hatalar vaya art niyeti zaten bu yüzden kasım ayının son haftalarında aramızda olan ilişkiye sonverdim yani azlettim avukatım hiç bir konuda bana danışmadan kafasına göre davaları açmış manevi tazminatımı çok komik bi rakam olarak göstermiş karşıtarafa koyduğumuz tedbir kararını benden haberiz kaldırmış yüzdeli anlaştığımız halde benden belli bi miktar para almış ben dosyamı incelerken dikkatimi çekti ssknın belirleyeceği iş göremezlik tazminatından bile yüzde almaya kalmış kısacası beni çok madur durumda bıraktı benim şimdiye kadar yaptığım masraflar avukatın istediği komik manevi tazminatı geçti sayılır şimdi ben bu duramda nasıl hareket etmem lazım bu komik manevi tazminatla ilgili nasıl bi işlem yapmam lazım ben kaza sonuçu omurilik felçlisi oldum şu anki raporum %84 dür v süreklidir ibaresi bulunmakta tabi sgk sürekli iş göremez oranını belirlerken düşürürmü onu bilemiyorum son mahkemem 19 mart 2009 bu zamana kadar sürer var bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

avukat

istanbul bahçelievler davam kocaeli gebze adliyesinde görülüyo çünki gebzede iş kazası geçirdim istanbula bahçelievler fizk tadavi hastanesine yakın olmak için yerleştim

Avukat arkadaşımın iletişim bilgisini ÖM olarak yazdım size..

bülent abi acaba bana gönderirmisin o numarayı bende dava açmadım daha ama açmadan önce bu durumlarla karşılasmam için ne gibi önlemler alabilirim öğrenmek isterim

Avukatınızın açmış olduğu dava devam ediyor mu?

Ek bilgi paylaşımı ;

Bu tür davalarda ssk/ceza davası devam ederken sembolik rakam ile manevi tazminat davası açılır,
Ceza davası sonucuna göre (ki genelde % 80'e % 20 şeklinde çalışan lehine karar çıkar) manevi dava rakamına şekil verilir.
Cünkü açılan manevi tazminat davalarında her zaman şu şekilde bir hüküm vardır ;
" ..... FAZLAYA İLİŞKİN TALEP VE DAVA HAKKI SAKLI KALMAK KAYDI İLE ....."
Bu tür konular maalesef zaman alan konulardır,,,

Ayrıca gerek işveren, gerekse çalışan haklarının korunması, mağduriyetin giderilmesi, sürecin kısaltıması anlamında işyerlerinin " İŞVEREN MALİ MESULİYET SİGORTASI " yaptırması mutlak elzemdir

Maalesef Pek bilinen bir sigorta türü değildir,,,

öncelikle geçmiş olsun uşak da iş kazasına bakacak dürüst avukat varmı

byefe64;

bay efe tam olarak konu nedir? size bilgi vermem açısından soruyorum.

işkazası için avukat arıyorum istanbul sonevlerde ikamet etmekteyim önerilerinizi bekliyorum.

Üst Alt