Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İnsanı insan yapan nedir? [Yaşam]

Konular
12
Reaksiyonlar
0
insanı insan yapan nedir????

Söylenen kadar basit midir insan olmak yada insan olmak için yaşamak nedir???

Re: insanı insan yapan nedir???

emine_paşam' Alıntı:
insanı insan yapan nedir????

Söylenen kadar basit midir insan olmak yada insan olmak için yaşamak nedir???

İNSANI İNSAN YAPAN; ANLAYIŞTIR,BENCİLCE DÜŞÜNMEMEKTİR,HEP BEN DEMEMEKTİR,KARŞINDAKİNİ ANLMAYA ÇALIŞMAKTIR,SAYGIYLA VE SEVGİYLE BAKMAKTIR HERKESE,,HİÇ BİR KUSUR ARAMAMAKTIR KARŞINDAKİNDE,,HERKESİ OLDUĞU GİBİ SEVMEKTİR İNSANLIK,,ZOR GÖZÜKSEDE BUNLAR.HİÇ DE ZOR DEĞİL ASLINDA..ZOR OLDUĞUNU FARZEDELİM!!! ÖNEMLİ OLAN ZATEN BU HAYATTA ZORU BAŞARMAK DEĞİLMİDİR?.EMİN OLUN ZORU BAŞARMAK KADAR HAZ VERCİ BİŞEY YOKTUR BELKİ DE,,,** SÜPER BİR KONU EMİNE ARKADAŞIM****

insan

İnsanı insan yapan nedir???

Yaşam kalitesi dediğimiz yaşam standartlarımız çevremiz ve biz yani kendimiz.Ne kadar çok ben olarak yaşamaktayız?Benliğimizi anlamak ta zaten bize insanlığımıza ben katmaktan ziyade ruhumuzla bir olup nefsimize,duygularımıza sözlerimize sahip olmaktır kusursuz.

Başlığa cevap;

BENİ İNSAN YAPAN BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN GÜCÜM VE SÖZÜM YANİ ÖZÜMDÜR.HERGÜN BİR KEZ DAHA KENDİMİ SORGULAMAM BANA BENLİĞİMİ KANITLAR.BEN BUYUM DİYEBİLMEM İÇİN İNSAN İÇİN İNSANLIĞIM İÇİN BİRŞEYLER YAPMAM GEREKİR ZARARSIZ VE ÇIKARSIZCA.NE KADAR ÇOK ÇABALARSAM O KADAR ÇOK BAŞARMIŞ OLURUM KENDİMİ İNSANLIĞIMI İNSANCA YAŞAMAYI.....
Ya siz arkadaşlar beni ben yapan ve insanca yaşamama sebeb bu deyebileceğiniz yada diyebilmek için ne var???

insanı insan yapan zengin olmaktır, çok zengin olup başkalarının yoksulluğu üzerinden mutlu olmaktır, seçim zamanlarında geleceğini hiçe sayıp bir kilo pirince oyunu satmak, insanları vücutlarından para kazanabilecekleri çaresizliklere itmek, gündemi işgal eden sapkın haberlerden olan çocuk istismarcılığı yapıp bunu provokasyon kılıflarına sokarak inkar etmek, az da olsa güvence altında olan insanları saçma sapan kanunlar yapıp bu güvencelerini ellerinden almak, insanları hastahane tuvaletlerinde doğum yaptırıp öldürmek, yanıklar içinde kalan çocuklarımızı parası yok diye hastahane önlerinde acıdan kıvrandırmak, bütün zamanını sadece ve sadece konuşmakla geçirip insalar için hiç bir şey yapmamak... gibi şeyler insanı insan yapar. var mı ötesi...

Bundan ötesi var ve var olacak bu kadar kötülük içinde ve bu kadar kötü yaşam standartları içinde yinede insan bunları yaparken bunlara yol açanlara insan diyemiyoruz malesef hayat koşulları çk zor.Ama işte bunca bahsedilen kötülüğe rağman kötülükler den sıyrılıpta ;

İnsan yapamayacağı sözleri vermezse,
düşene bir tekme atmaz ve yardım elini uzatırsa,
iyi bir yaşam için iyi olması gerektiğini bilirse,
maddi değil manevi duygu özellikleri ile yaşarsa.......
vs.....

insan insan olmuştur zaten....

İnsanı insan yapan İnsanlığıdır.

karekteridir kaliteli karekter insanı insan yapar degilse insanı insanlıktan çıkarır.mazallah..

İNSAN

cevaplar için çok sağolun arkadaşlar;

EVET;

İNSANI İNSAN YAPAN İNSANLIĞI OLUR MÜBALAĞASIZ VE OLUŞTURMUŞ OLDUĞU GÖZ ÖNÜNDE GÖRÜNEN KARAKTER.

KİŞİLİK...
RUHU...
BENLİĞİ...
DUYGULARI...
ÖZ GÜVENİ...
HAYATA BAKIŞI...
SÖZLERİ...
DENEYİMLERİ...
UYGULAMALARI...
HATALARI....
ISRARLARI...
KUŞKULARI...
GÜNEV DUYGUSU...
İYİLİK YADA KÖTÜLÜĞÜ...
BAZEN ARKADAŞI...
BAZEN DÜŞMANI...

İNSANIN GÖLSEGİ KARDA YÜRÜYÜPTE BIRAKTIĞIMIZ İZDEN İBARET ANLAŞILIR VE KALITSALDIR...

..

yaratılmışların en degerlisi insandır.. onu değerli yapan düşünce ve davranışlarıdır.. insanı insan yapan en önemli özellik sevgi ve hoşgörüdür...ve insan sevebildiği ölçüde insandır..

Üst Alt