Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlacım raporlu olmasına rağmen eczane benden ilaç katkı payı alındı!?

Konular
25
Reaksiyonlar
1
Geçen eczaneden 2 kutu invega aldım.raporum olmasına rağmen 40 lira katkı payı aldı niye sizce??

1-İlaç katkı payı sizin çalışan olduğunuz için alınan %20 ilaç katılım payıdır emekli %10 öder ve maaştan kesilir.!
2-Rapor amacı ilacı alabilmeniz içindir ücret ödemeyeceğiniz anlamına gelmeZ.!
GEÇMİŞ OLSUN.

bu durum bazen marka farklılığı durumunda ortaya çıkabiliyor. aynı etken maddeye sahip, iki ayrı marka ilaç varsa ve eczacınız size daha pahalı olanı satıyorsa ek ücret çıkabiliyor. ilaçları almadan önce ilaç rapor kapsamında mı, ek ödemesi var mı diye eczacınıza sormanızda fayda var.

O eczaneden almayın Başka eczanelerede sorun, çünkü katkı payı raporlu ilaçta alınmıyor.

Raporlu şizofreni ilacımı aldım ama eczane para aldı!?

3 kutu ketya XR 300 mg 44 tl bu normal mi daha önce almiyorlardi

Katkı payı malesef çıkıyor. Diyabet için insülin iğne ucu vb. Raporlu ama bende her defasında katkı payı ödüyorum. Sms geldiğinden görüyorum

Raporlu ilaçtan çikmaz

Sadece muayene ücreti veya fark çikar aldığınız ilaçtan raporluysa ilaç

(Gölge)
İlaçtan ilaca değişebiliyor bazı ilaçlardan hiç çıkmazken bazı ilaçlarda ciddi fark çıkabiliyor hepside raporlu ilaçlar birebir yaşadım.
Eczacıya sordum sağlık bakanlığının ilaç firmasıyla yaptığı anlaşmayla alakalıymış eczane cebine atmıyor resmi olarak gözüküyor fark .

bende ilaç alırken muayene parası dıyorlar durmadan ılac verıyorlar mecburen oduyom

(Gölge)
Raporlu ilaçtan ilaç için fark ücreti çıkmaz dediğiniz için yazdım mesajınızdan onu anladım ben.

[FONT=&quot]Reçete Katılım Payı
[/FONT]
[FONT=&quot]Eczane İlaç Katılım Payı
[/FONT]
[FONT=&quot]Muayene Katılım Payı

raporlu ilaçlar dan Emekli maaştan kesilenler[/FONT]

[FONT='inherit']Reçete Katılım Payı
[/FONT]
[FONT='inherit']Eczane İlaç Katılım Payı
[/FONT]
[FONT='inherit']Muayene Katılım Payı

raporlu ilaçlar dan Emekli maaştan kesilenler[/FONT]
raporlu ilaçtan reçete katılım çıkmıyor

Sadece raporlu ilacı alırsan reçete katılım çikmaz 3 tl

Benim 3ilaçta raporlu, gidip yazdırmadan alabiliyoruz ya bu pandemiden beri, yazdırmadığım halde her almamda 40tl yada ona yakın ödeme yapıyorum neden???

Üst Alt