Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İçimdeki sızı...

lady1260

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Aslında kendimle barışık bir kişiliğim var.Hastalığımın ilk şok dönemi geride kaldı.Buna rağmen bazen kendimi çaresiz hissediyorum.Örnek mi ''merdiven''görünce.Veya sinema,tiyatro,spor salonu benim gitmeme uygun değil.Bunlar içimi sızlatıyor.Ama bizim gerçeklerimiz.Bu konuda görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Her Engeli aşman, seni daha da güçlendireceğini bilmeni isterim.
Saygı ve sevgilerimle.

Bu dedigin korku yüzünden ben çok kaybettim.
Sana önerim korkularin, onlardan korkdukça var olurlar. Korkmadigini görünce yok olurlar.
Sende korkma yok olacaklardir, yavasça...

Bu sanırım biraz da ruh halimizle ilgili hani bazen öye güçlü hissederiz ki kendimizi, dağları delip geçebileceğimizi düşünürüz,
Bazen de nefes almaya bile mecalimiz olmaz bunun gibi bir şey olmalı....

selam lady.mantıken aşmışsın korkunu.şoku atlattım diyorsun.ama kalbinin halen zamana ihtiyacı var.bazen mantıgımız hemen kabullenir.her olaya uyum saglamayı başarır.
ama kalbimiz ona tam ayak uyduramıyor hemen.
uzulme.kalbinin de zamana ihtiyacıı var biraz. ama aşacaksın buna gonulden inanıyorum.başımıza kötü bir şey geldiğinde once mantıgımız kabullenir ve hazırlanır. sonra kalbimiz. ilki halletmiş.şimdi sıra kalbinde. o da aşacaktır.ama pek zorlama. takma pek.ustune duşme. onu dinle.ona hak ver.kalbinin de kabullenmesini bekle.yani kısacası huzne o kadar da kızma. hayatın dogasında var bu. neler aşılmadı ki. neler geçmedi ki..
shekespeare(inşallah dogru yazdım.şekspir'i yazarken hep yanlış yazarım)şoyle demiş:
YUREKTEN GELENİN DOĞAL RENGİNİ DÜŞÜNCENİN SOLUK IŞIĞI BULANDIRIYOR.VE NİCE YİĞİTCE ATILIMLAR BU YÜZDEN BİR FİİL BİR EYLEM OLMA GÜCÜNÜ YİTİRİYORLAR...
yureğin bu işin ustesinden gelip atllattığında-ki ben buna gonulden inanıyorum-
senin attıgın her adım çok guclu olacaktır....biraz zaman...

korkularınla yüzleşmeli ve korkularını aşmalısın yoksa bu korkular hayatın diğer bölümlerinde bilinç altına yerleşir ve seni olumsuz etkileyip başarısız ve mutsuz olmana neden olur korkularınla yüzleş ve onları aşma yolunda çözümler üret bence bu yanlız senin için değil bütün insanlar için başarısızlık adına potansiyel bir ögedir korkular..

Öneri ve uyarılarınıza teşekkür ederim arkadaşlar.Yanlız toplumun uyanması gerekiyor diye düşünüyorum.Engelsizler engellinin yaşamını engelliyor gibime geliyor.Özürlünün toplumla entegrasyonu önemli.Ama lütfen yeni yapılarda biz sakatların ihtiyaç ve istekleri unutulmasın.Selamlar. :)

Merhaba Lady
Ben 36 yaşındayım ve bunun 20 senesi hastanelerde geçti sıkıntılarını gerçekten anlıya biliyorum bir dönem hepsini bende yaşadım bunların hepsi geçer yeterki sen moralini sağlam tut Takdiri ilahi naparsın daha kötüsüde olabildi diye düşüneceksin herzaman.
Bak ne güzeldirki böyle bir sitemiz var ve bizi anlaya bilen hiç görmediğimiz halde hepsinin samimyetini ve sıcaklığını hissetmemizi sağlayan binler dost.

slm

sevgili lady zamandır her şeyin ilacı derler ya ama yinede fazla bekleme zamanın geçmesini beynindeki engelleri aşmak için ,senin engel durumun ne bilmiyorum ama ben sandalyede olmama rağmen kaza sonrası istanbulda gitmediğim fasıl(bilmem biliyormusun ama fasıllar genelde yerin 2 kat altında olur merdiven açısından),ortaköyün küçücük sandalyeden dar olan koridorlara sahip mekanları,sinema tiyatro kalmadı biliyormusun burada da öyleyim şimdi antalyada yeterki sen iste
Ama tabiki arakadaşlarımın da çok etkisi oldu bunda sağolsunlar arada farklı davrananlar olmadımı oldu tabiki vah vahçılar grubu hemen uzaklaştır çevrenden onları isterse en yakının olsun
Biliyormusun benim istanbulda hala evine merdeivenli olduğu için gidemediğim(o kadar merdivenli dış mekanlara girmeme rağmen) 1.derece akrabalarım var 10 senedir evlerine gitmedim sence bu kimin hatası dediğim gibi sana acıyıp engelini sebep gösteren yada hissettiren kişileri en yakının da olsa at çevrenden ben öyle yaptım yinede her gün çığ gibi büyüyen bir çevrem var çok aktifim gel beni dinle pişman olmayacaksın

belki iyi bir huy degil ama son bes yıldır merdiven olan hiç bir yere ugramadim. (kaldirim haric) ne yapayim moralim bozuluyo merdiven olunca. bende moralimi hiç bozmamak için gidecegim yerdeki merdivenleri soruyorum ve gerekmedikce gitmiyorum :))

birde doğu illerinde olsan ne yapardın ama inan kendini zorlarsan yapamıyacağın iş yoktur engelleri aşman dileğiyle

gerçekten hakl1s1n ülkemizdeki veya yasad1g1m1z seh1rlerdek1 merd1ven ve kald1r1mlar ne halde görüyoruz.insanca yasayacag1m1z yerler ne zaman yap1lacak ki?

Üst Alt