Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ICD takılan ya da takılacak hipertrofik kardiyomiyopati hastalarının deneyimleri..?

Sermin17

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
16 yaşında kızıma yüksek riskli olduğu için İcd takılacak.Acaba bu işlemden önce araştırmamız gereken hususlar nelerdir ayrıca bir daha çıkartılamıyor diye biliyorum.Doktorumuz nebrez bantların çoğaldığını söyledi bu da riskini arttırıyormuş.Bu konudaki bilgi ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Hipertrofik kardiyomiyopati rahatsızlığı olanlar deneyimlerinizi yazar mısınız?

merhaba sevgili arkadaşlar hayırlı ramazanlar dilerim banyoda nefes nefes kalıp veya 3 4 kat merdiven çıkarken oturup dinlenme ihtiyacı hissediyorum birazda evhamlı biriyim 2 farklı doktora gittim ikiside kardiyolog biri hipertrofik kardiyomiyopati dedi diğeri ise ekoda hkmye yiç benzemiyor dedi biri adanaya gidip kardiyak emar istedi biri ise anjiyo yaptır dedi burda yazılanlara bakarmısınız sizler bu hastalıkta tecrübeli insanlarsınız yaşım 32 asendan aort 34mm aort 28mm sol atrium 38 ivs 16mm pw13mm edd 44 esd 29 mm ef%68 sol kalp boşlukları normal hipertrofik kardiyomiyopati??? sol ventrikül istirahatte ve valasalvayma gradient izlenmedi aort trisküspit yapıda

Son düzenleme:
Üst Alt