Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Huzursuz kişilerde gaz sorunu..?

Aynen bende de vitamin eksikliği var bende diyet yapıyorum ama bazen istediğim gibi olmuyor ama yinede geçen seneye göre baya iyiyim

nermin54

yediğimiz içtiğimiz herşeyde meyve sebze hayvansal gıdalarda
koruyucular ilaçlar hormonlar antibiyotikler
hava su cok kirlendi
bu yüzden bolca anti oksidan tüketmek gerekiyor ilaçlardan mümkün olduğunca uzak kalmak gerekiyor
bazen 1 ilaç için başka ilaç tüketiliyor
o kadar cok yan etkileri oluyorki ilaçların bile zehir dolu içleri

prof osman müftüoğlu toz halinde 1 er cay kaşığı tavsiyesi zencefil zerdeçal karabiber tarçın tüketmeye çalışıyorum
sabah 5 kuru üzüm akşam 2 kuru erik

Kuru üzüm erik tarzı şeyler beni isal yapıyor bence denemeden fazla yemeyin zira isal de kabızda çok kötü. Kendi doktorumuz kendimiz olmak zorundayız mesela ben 1.5 yıldır bakliyat yeşillik dokunuyor diye yemiyorum. Dikkat ederseniz biraz daha az rahatsız oluyor insan

Bendede çok gaz kaçırma proplemi vardı aile hekimine gittim; aile hekimi strestendir dedi bi çavuş vardı onu inceledik bağırsaklarına kadar bir şey çıkmadı dedi senin ki de olsa olsa strestendir dedi; ki psikiatrik ilaçlar kullanıyorum normalde görünürde bi sorunum pek yok stres olarak ama bilinçaltı karanlık ve karışık geçmişe dönük kabuslar görürüm sık sık :(...

Stres bir numaralı etkenlerden birisi gazda ve ishalimsi dışkılamada.

@nermin54 sizde hangisi var bilmiyorum ama gaz için dokunanları çıkarınca baya rahatlarsınız. Bende ağrı afedersiniz her an lavaboya gidecekmiş hissi bağırsaklarda kıpırtı oluyor oda çok rahatsız ediyor insanı birde düzenli lavaboya çıkamama. Mesela 1 gün isal 1 hafta kabızsın veya tam tersi Allah düşmanımın başına vermesin derler ya tam da o işte

nermin54 gastroenteroloji ye gittim ibs dedi doktor daha önce hiç birşey dokunmazdı ama bu hastalık başlayınca herşey dokunur oldu. Aslında ben kendi kendime yaptım hazır gıdalar olsun dışarıdan döneriydi lahmacunuydu hep sağlıksız beslendim üstüne de stres girdi al sana ibs

nermin54 iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Bir kere bağırsak yapısı bozulduğu zaman düzeltmek çok zor ve uzun zaman alıyor o yüzden baştan tedbir almak en iyisi.

nermin54 mümkün olduğu kadar hazır gıdalardan uzak durmak lazım cips vs yağlı gıdalar da çok fazla zararı oluyor. 2. de stresten uzak durmak çok zor ama mecburen dikkat etmek lazım

nermin54 aynen haklısınız hastalık gelmeden sağlığımızın kıymetini bilmiyoruz sonra yine kendimiz uğraşıyoruz. Mesela ben yaklaşık 2 senedir bununla boğuşuyorum he ilk başlara göre çok iyiyim ama bazen öyle bir hale geliyor ki insanı hayattan soğutuyor.

nermin54 😀bende öyle dedim ve kendi kendime bi yerden başladım Allah'a şükür geçen seneden çok daha iyiyim inşallah böyle devam eder.

nermin54 öyle deme gerçekten bak nazar değmesin ne zaman iyiyim desem arkasında 1 hafta ağrı kıpırtı ile geçiyor. Gerçi 1 hafta 10 gündür diyeti bozdum biraz tekrar başlamam lazım gerçi bozdum dediğim çikolata yemeye başladım. Çok fazla canım istiyor gerçi oda dokunuyor ama bakalım nasıl dur diyeceğiz

nermin54 teşekkür ederim inşallah dediğiniz gibi olur ağrı sızı olmaz. Sizin değil benim kendi nazarım değer

nermin54 bilmiyorum ki 😀🤣 bu ağrılar ne zaman biterse o zaman rahat nefes alırız ama nerde Allah herkese sağlık versin. Her gün ayrı bi sıkıntı oluyor

nermin54 inşallah tek dileğimiz o ben psikiyatri ye de gittim onlarda bişey anlamıyor bi ilaç verdi oda toptan mahvetti. Aslında bunun sebebi bizim gibi kişilerin her şeyi kafaya takması salsak bişey olmayacak ama ne yapsak olmuyor işte. Sonrada bağırsaklara vuruyor

gökkuşağı bar tranko buskas
TungaTunga simflat
ve dicetel
en iyisi seyahatmış sanırım emekliyim 3 -4 ayada bir memleket evim gidip geliyorum son 2 senedr gaz sıkışması var ama gaz sorunu kendimi bildim bileli iş yerinden ayrıldıktan sonra başladı gaz sıkışması
ne zaman yer değiştirsem memlekete yada evime gitsem 1 ay rahatım sonra tekrar başlıyor son 2 yer değiştirmemde olan bu
seyahati seven biri değilim
evden çıkan biri değilim pek sabah 9 dada kalksam öğlen 1 de sağlam kahvaltı yapıyorum başka yemek yemiyorum karnımda acıkmıyor böyle ilaçsız rahatım
herkeze geçmiş olsun

Geçmiş olsun hocam gaz yapan şeyleri yemeyin takip edin hangisi dokunuyorsa onları yemeyin. Ayrıca tek öğünle olmaz azda olsa 3 öğün yemek yiyin stresten uzak durmaya çalışın hazır şeyler yemeyin ayrıca çay gaz yapar çok içiyorsanız azaltın.

i_brahi_m cocukluktan gaz çok bende

ama son 10 sene hastalandım engelli olduğum uğraşanlar falan gaz çok arttı

yediklerim çok değiştirmiyorda stress çok arttırdı

bi ara antidepresanda kullanmıştım uzun süre gazda azalma olmamıştı

çayı çok severim 8 ay bıraktım içmedim değişmedi

30 kg verdim zayıfladım değişmedi

gaz hiç bitmiyorda 3 yıl oldu işten çıkarıldım mecbur emekli oldum

son 2 yıldır gaz sıkışmaları oluyor çekilmez olan bu

son 2 seyahatimde 1 ay rahatladığımı fark ettim çalışırken işe servisle gidip gelmek rahatlatıyormuş

soneman hocam geçmiş olsun sadece çayla değil bütün her şeyine dikkat edeceksin bakliyat mercimek bulgur bunlarda dokunuyor ga yapar

i_brahi_m
geçen hafta internette okudum

ayağa kalkıp eğilip ayak parmaklarına dokunma hareketi biraz bekliyorsun
tekrar düzelip aynen eğiliyorsun

gerçkten miğde baağırsak gergilnliğini bende rahatalatan tek hareket oldu

i_brahi_m SAATLERCE yürüyordum yürürken gerginlik yok ama ilk yarım saat terletiyor geğirdiğimde rahatlıyordum

ama eve dönünce oturunca gerginlik geri geliyordu

bu hareket bildiğim gerginliğe en iyi gelen rahatlama

miğdeniz bağırsaklar doluda olsa rahatça oturuyorsun çok şükür

Son 3 yıldır bağırsak gerginliklerimi rahatlatan
İlacsız seyatti
Babam hastalanınca 1.5 senedir seyahat edemedim
Rastgele denediğim Alerji ilacı
Ve magnezyum çinko vitamini

soneman bol su içmek faydalı olabilir egzersiz yapmak meditasyon nefes egzersizleri , olumlu düşünmek zor olabilir ama imkansız degil. Ilac kullanıyorsanız vucut bagışıklık kazanmışsa etki etmeyebilir. Bitkisel çaylar ve karışımlar çok denediyseniz faydalı olmayabilir. Diyetisyenden yardım alabilirsiniz. Bu sorun ile yaşayan tek kişi siz degilsinizdir bir çok kişi de vardır. 1, 5 yıldır seyahat edememişsiniz. Faydalı oluyorsa bulundugunuz yerlerde farklı gezilebilecek yerler varsa gidebiliyorsanız oralara gidin. Biryere giderken her zaman aynı yerler den degil farklı yollardan gidebilirsiniz. Geçmiş olsun

CORTU
Sağolasın tavsiyelerin için
3lt su içiyorum günde cok gezdiğim dönemde oldu
Tek bulduğum mutluluk veren seyahat ve magnezyum ve alerji ilacı
Başka yok çalışırken rahattım emeklilikte daha rahat olur derken daha zor geldi
En iyisi çalışmak

Üst Alt