Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Huzursuz kişilerde gaz sorunu..?

soneman

Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
3
kendimi bildim bileli huzursuz yapım var ve buda sanırım bağırsaklara miğdeye etki ediyor
kabız değilim ama gaz cok oluyor
dışarda gezmeye cıkıyorum 10 dak sonra gazdaan terlemeye başlıyorum genirebilirsem rahatım
evde sıcak bişeyler içeyim terletiyor arkası hemen üşütme soguk algınlığı senelerdir bitmedi
coğu zaman hastayım çekilmez tarfı bu oldu gazların
zayıfladım cay sigara içmeyi bıraktım senelerdir bitki cay pekmez cörek otu yağları coğu seyi denedim olmuyor
kafayı değiştirmek lazım devamlı mutlu oda olmuyor
varmı çaresi

İnsan bedeni elbette gaz üretir. Azlığını çokluğunu öncelikle yediklerimiz etkiler. Hava şartlarının da etkisi var. Soğuk havada daha fazla oluyor. Bir çok teknik denense de tam bir çözümüne rastlamadım. Çözen varsa o bile kişiden kişiye değişiyordur

Bende huzursuz bağırsak sendromu var. Bendede ishal ve gaz oluyor.. Bağırsak antiseptiği kullanınca geçiyor. Aile hekimine gidip bağırsaklarım çok aktif vs diyebilirsin.

dreamfail bende hep var azalıyor artıyor cocukluktan beri stresli dönmelerde artıyor
bi dönem sakinleştirici depresyon ilacları kullanmıştım o zaman bile bitmemişti
6 ay kefir içtim deneme için olmammıştı

İkinci beyinde bağırsak diye boşuna dememişler; stres, heyecan vs. gibi durumlar etkileyebiliyor. yemek yerken hızlı yemek ve yutulan hava da sendrom yapabiliyor. iltihap ve bakteriler de neden olabilmekte.

soneman tamam zaten hiç geçmiyor. Bipolarım hep psikiyatrik ilaç kullanıyorum ama geçmiyor. Bana teşhisi zor koydular ama teşhiş konulsada bir tedavisi yok sadece ilaç kullandığın müddetçe iyi oluyorsun. Sonra tekrar ediyor. Böyle elzem birşey. Bende hep ishalim

Kabızlığa karşı kullandığım karadut pekmezi ya da özünden fayda gördüm

kabızlık şikayeti çeken varsa bu ara karadut özü içiyorum 1 tatlı kaşığı arkasından yarım saat sonra cay
kabızlık yaşamıyorum hiç ramazan ayında kabız olurdum iyi geldi
belki tüm pekmezler aynı sonucu veriyordur bilemem öylesine denk geldi
ama sanırım sıcak su ile daha etkili
gaz sorunumda var ona iyi gelmedi :)
herkeze geçmiş olsun

kuru incir kola meyve suyu iyi gelir

Ahmet T
tşk
gaz için yazdın sanırım
anlık çözüm için değil kalıcı çözüm arıyorum

Kabızlık oluyormu?

Nerelerde satılıyor?

kabizlık ve gaz için 2 ilaç var tranko buskas ve x men 2 side çok iyi ilaç aile hekimi yazmaz onun için dahiliye gidip yazdırın ben 4 yıl önce dahiliye dr yazdıma bana cok iyi geidi ilaçlar huzursuz bagsak sendromu için tranko buskas ı x men de kabıslık için gaz için tranko buskas en iyi ilaç o

Trankobuskas bağımlılık yapan bir ilaç. Sürekli kullanılmaz.

soneman

Öncelikle geçmiş olsun, simflat ve meteospasmyl gibi ilaçlarla geçici olarak çözüm sağlayabilirsin. Bağırsak florası bozulmuş olabilir bunun için de ev yoğurdu ve evde maya ile yapılmış kefir tüketmen yararlı olacaktır ayrıca probiyotik takviyesi de işine yarayacaktır. Bir de İbrahim Saraçoğlu'nun gaz ve şişkinlik için kürü var fayda sağlayabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=EE3YC97O1P8

https://www.youtube.com/watch?v=wL1q_jquoFI

@gökkuşağı bar
tranko buskas ve x men 2 kabızlığım yok hatta yukardada yazdım kabızlık için bu ara denk gelldi karadut özü cok iyi geldi sıcak suyla kullansın kabız olanlar ilaca gerek yok 1 tatlı kaşığı ben cay içden 15 dak önce y,yorum ramazan ayı zor gecerdi cok rahatım
fakat bu diğer ilac x men gecici tedavimi sağlıyor gaz için olan ömür boyu ilac icmek istemiyorum 6 ay gibi bir kullanımda tamamne ileytiren ilac olursa kullanırım yoksa acil durum harici ilac istemiyorum yan etkileri ilaclarla gelen zararlar mümkün oldugunca icmemeye calışıyorum

@Life
gecici ilac kullanmıyorum kullanan cok ben istemiyorum kabızda değilim epey birsey denedim bu konuda senelerdir eskiden sigara içerd,im bıraktım cok cay icerdim bıraktim 27 kg verdim zayıfladım elma sirkesi suya karıstırıp en az evde mayalanmıs kefir ebegümeci aylarca zencefil yedim olmuyor

tedirgin sinirli endişeli yapım var sanırım ondan kendimi bildim bileli gaz var bazı dönemlerde cok artıyor
yaz kıs calışıken emekli oldum hep var :(

senelercede antidepresan içtim lac içerkende rahatlamadım

:( nasıl olacak anlamıyorum ölene kadar cekecez herhalde

tv de anlattılar
kabızlık için lahanayı katı meyve sıkacahından sıkıp suyu için iyi geliyormuş
lahanayı kaynatıp suyunu içersekte ishali önlüyormuş
ben denemedim gecmiş olsun herkese

soneman
Geçmiş olsun bende;nöropati hastasıyım merkezi sinir sistemi hasarlı vücutta olan herşey birbiriyle sinirlerle alakalı olduğundan bahsettiğiniz sıkıntılar(kabızlık, idrar yapamama) bende de var eğer sinirlilik hali uzun bir süre devam ediyorsa kişi kendi sinir sistemine kendisi zarar veriyor ve bir süre sonra kronik hastalıklar(kardiyovasküler, serobrovasküler)vb...çıkmaya başlıyor,kısacası inme, kalp krizi,kanser.
Oyüzden sinirlilik halini kesinlikle ve kesinlikle bırakmanızı tavsiye ederim, sizi sinirlendirmeye neden olan ne ise gerekirse ondan ve onlardan vazgeçin, uzaklaşın.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende de çok gaz oluyordu , Simflat isminde bir ilaç kullanıyorum çok iyi geldi

soneman küvet varsa sıcak su da kalman iyi gelir. Küvet yoksa havuz deniz de gaz sorununa iyi gelir. En önemlisi de sinir olma stres yapma. Bunlar zaten insanı şişiriyor. Olabildiğince sakin kal alttan al çoğu şeyi elinden geldikçe. Kedi köpek varsa ilgilen her insanı huzur verir iyi gelir hayvan sevmek.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hopsin cocukluktan cekingen yapım var birde korku hasatalığı ellerde ayaklarda gücsüzlük uzun yolculuk otobus ucak arabada kullanamıyorum sadece tren
evlenemedim yanlız yaşıyorum 2.5 sene oldu işten cıkardılar yeterince calışamıyormusum 15 sene çalıştıgım bölümden daha zoır bölüme gönderdiler bende engelli raporu cıkardım atarlarsa diye o zamanda sonradan gelen genc müdürler emekliliğin doldu diye ugraşmaya başladılar uyanık gözüyle baktılar 2 sene zorladılar sonunda çıkardılar ben çalışmak isteyip direnince
ordan cıkarmalarını hazmedemiyorum
emekli oldum ama boşlukta yaşıyorum şuan amacsız
her zaman sinirli değilim ama tedirginik belirsizlik
hayat işte
engellileri en cok zorlayan diğer insanlar yargılayanlar oluyor
inancım bu engellik hastalıklar bize ve çevremize imtihan olarak verildi
yaşamayı en zor hale getiren acımasız insanlar
buda bize psikolojik hastalık olarak dönüyor
cocukluktan olan gaz hiç biteceğini sanmıyorum
beni en cok zorlayan kısmı hep gaz var içimde yemek yedikten sonra sıkıştırıyor herkeste aynımı,
dışarda gezerken yada evde iş yaparken terşemeye başlıyorum ağzımdan geğrene kaadar terliyorum sonra üşüme geliyor
sırf bu gazlar yüzünden devamlı soguk algınlığı üşüme yorgunluk oluyor
otururken sıkııştırması önemsemiyorum cok
ama terletmesi beni cok tüketiyor
bence mutluluk rahatlık kafaya birşey takmasak gaz kalmaz ama o nasıl olacak :)

soneman Abi yazdıklarını dikkatlice okdum anlıyorum da haklısın ama hani elimizden birşey gelmiyor.

Belirli ağırlığı olan koltuğa oturunca kendini 'Tanrı' sanıyor bazı insan görünümlü mahluklar.

Bazı şeylerin değişmesi için ciddi bi Devrim şart. Yoksa engelliler kötü anlamda ayrımcılığa maruz kalmaya devam edecektir malesef.

Engellilerin ses çıkarması lazım ama hepsi sindirilmiş. Burda engelli derneğine gidiyorum dernekte sadece bi kız arkadaş var, tel gelirse bakması için. Onun dışında vakit geçirmek için PC ile ilgileniyor. Hani biri gelse derdini anlatmaya dinleyecek yardımcı olcak kimse yok.

Aynen dediğin gibi sana iyi gelecek şey gercek anlam da bi huzur, ama o da malesef uzak gibi..

Herşey gönlünce olur inşaAllah abi [emoji4]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

s.aksoy ellerimde ayaklarımdan gücsüzlük emg de cıkan polinoropati sensorrimotor daha önce herediter sensorimotor teshisleri kondu ama ilacı yok bu hastalıkların arada kafama göre benexol b12 vitamini kullanıyorum rahatlatıyor

Bilginiz varmı bilmiyorum,B12 vitaminin tahlillerde, referans aralıkları var yani fazlasının zararı olabilir bence siz en iyisi nöroloji doktorundan rica ederek bu değerin bakılmasını rica edin sonuca göre kullanılması karar verilir yada edilmez.

TungaTunga geçmiş olsun
simflat devamlı yemeklerden önce kullanmakmı gerekiyor
yoksa 1 ay kullanıp iyileştiriyor yetiyormu
uzman dr mu aile dr yazarmı
bende hergün sabah akşam cocukluktan gaz var ama son senelerde işten atıldım mutsuz yalnız olmaya başlayınca arttı artık

Son düzenleme:
çocukluktan içimden gaz eksik olmadı fakat
1 seneden fazla oldu yemek sonrası migde yada bağırsak gerilmeleri gecmiyordu
1 ay önce önce simflat sonra dicetel ide 2 ilac içiyordum hiç faydası olmadı
3 gün oldu memlekete geldim 1 gün öncesi akşam yemeğinde kilitlenen migdem
memlekete geldiğim daha fazla yediğim akşam ve 3 gündür kitlenme bitti
gaz halen var ama çok şükür kitlenme bitti
ne oldu nasıl oldu başkası anlatsa inanamazdım
ilaclarıda bıraktım memlekete gelmekten başka yaptığım birsey yok
Allah büyük çok şükür rahatlık verdi

nermin54 cocukluktan gaz hiç eksik olmaz bende
babamdada var hep o cok dr a gitti ben pek gitmedim 1 kez miğde kanaması geçirdiğimde endoskopi dr una sormuştum kilo ver gecer demişti
ama son senelerde iş yerinde genç müdürler geldi emekililiğin doldu dediler çalışıcam dedimsede son 2 sene ik çağırıp durdu atılmayı bekledim senelerce antideprresan içtim sonunda attılar nerdeyse 3 sene olacak emekli oldum ama çalışma hayatı daha iyiyimiş benim için alışamadım yanlız kaldım arkadaşlar çalışıyor rahatlamak yerine migde bağırsaklar daha cok gaz son 5 senem aşırı stressli gecti
ve son 1.5 senede gerilmeler sıkışmalar oldu yemek sonrası oluyordu saatlerce gerilme gaz sıkışması
memlekete geldim rahatlık var bu ara çok şükür ilaçta kulanmıyorum
vitaminini arasıra 20 gün kadar kullanıyorum
hem sinir stress rahatlatıyor ayak ağrılarını geçiriyor

kepek ekmeğini deniyeceğim

Arkadaşlar bu hastalığın adı ibs yani huzursuz bağırsak sendromu bende var stresten uzak duracaksınız ve yediklerinize dikkat edeceksiniz. Dokunanları ve gaz yapan şeyleri belirleyip hayatınızdan bir süre çıkaracaksınız mesela bana her türlü bakliyat yeşillik dokunuyor onları yemiyorum hazır gıdalar ve gazlı içecekler yiyip içmeyeceksiniz. En iyi yolu bu başka yolu yok ben 3 4 senedir bulamadım bulan da yok çok araştırdım doktora gittim doktor bile stres yapmayacaksın diyor. Bende ilk önce isalle başladı ilaçlar kabız yaptı ama şükür 1 yıl öncesine göre baya iyiyim diye bilirim. Tabi bunun diyet yapmakla ilgisi çok fazla fodmap diyeti çok iyi geliyor deneyin isterseniz. İnternette var fodmap yazınca çıkıyor onlara 1 2 ay uysanız bile rahatlama sağlarsınız 2. si de stres yapmamak ne olursa olsun takmamak.

https://www.google.com/url?sa=t&sou...4QFnoECAMQBQ&usg=AOvVaw1MnhMX68SFxI3KxEAItJuG

https://www.google.com/url?sa=t&sou...wQFnoECAQQBQ&usg=AOvVaw0WOijPnHAHmNUkGghkyuhQ

nermin54 herkeste farklı etki gösteriyor mesela bende ekmek dokunmuyor asıl sorun bağırsakların yapısının bozulması. Bağırsaklara turşu tarhana çorbası yoğurt kefir iyi geliyor bağırsak duvarını tamir ediyor diyor uzmanlar.

nermin54 amin bende herkese acil şifalar diliyorum. Bence ilk sebep düzensiz beslenme üstüne de stres oldu mu al sana ibs bende 2 yıldır araştırıyorum ilaçları bıraktım çünkü çok felaket kabız yaptı üstüne de hiç bir değişiklik olmadı ağrı gaz devam etti. Doğal yollardan beslendim kestane balı yedim isale bilhassa kantaron çok iyi geliyor onu denedim bende baya etkili oldu. Bundan 1 sene önce çok felaket durumdaydım bağırsaklarda sürekli kıpırtı sürekli afedersiniz lavaboya gitme isteği yemek yer yemez başlayan ağrı gaz sorunları beni mahvetti. Bu süreçte 15 kg ya yakın zayıfladım yenice toparlamaya başladım kısacası Allah düşmanımın başına vermesin bu kadar kötü bi hastalık.

Sizin rahatsızlığınız hangi aşamada

Üst Alt