Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Hukuk] Kavga edip adam yaralamaktan ceza alan arkadaşım için..?

nur_SEDEF

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2 çocugu olan ve %40 engelli bi arkadaşım (32) iş dönüşü çocuklarının komşusuyla top yüzünden kavga ettiğini görüyo.Komşusunun küfür ettiğini duyan arkadaşım onu uyarmaya gidiyo.Ama komşusu arkadaşıma şişe fırlatarak cevap veriyor.Sözlü münakaşaya giriyolar derken komşusu ve ıkı oglu ıle tekme tokat dovuluyor.sopalarla ve pıknık tupuyle defalarca kafasına vuruluyor.ıyıce kendını kaybeden arkadasım
evıne o can havlıyle gıdıp bıcak alıyor.kapıya cıktıgında kavga ettıgı ınsanlar gelıyor ve arkadasımı tekrar dovmeye baslıyolar.Arkadasım yerde yatarken o travmayla ne yaptıgını bılmeyerek ve canını kurtarmak dusuncesıyle bıcakla yaralıyor.
1 ı agır olmak uzere 2 kısı yaralanıyor.tutklandıgı mahkemede bayrmpasa kapalı cezaevıne gonderılıyor
1 5ay hasta de yatan yaralı taburcu olacagı gun vefet edıyor.bu olay gectıgımız yıl hazıran ayında oluyor.davası 22 05 2007 acıldı .adam öldurmekten.70 yasında annesı ve 2 kız kardesınden baska kımsesı olmayan arkadasımın acılen bı avukata ıhtıyacı vardır.duyarlı ınsanlara cok rıca edıyorum

Eğer maddi olanaksızlık sözkonusuyysa Barodan bir avukat talebinde bulunabilirsiniz. www.hukuki.net sitesine bir bakın derim. Konu ceza hukuku olduğu için...

ARKADAŞIMIZLA SOHBET ODASINDA KONUŞTUK BARO İLGİLENMİYORMUŞ ÇARESİZ BİR DURUMDA ARKADAŞI İÇİN YARDIM İSTİYOR SİTEDE İLGİLENEN AVUKAT ARKADAŞIMIZ OLURSA NURSEDEF ARKADAŞIMIZA MAİL ATABİLİR

acil cevap rıca edıyorum

ben nur sedef.Engellı bır arkadasım su an cezaevınde.cok acele agır ceza avukatına ıhtıyacımız var.Duyarlı ınsanların bılgısıne ve destegını beklıyoruz.Sımdıden tesekkurler

Arkadasım için

Merhabalar ben Nur Sedef.Arkadasım suan cezaevınde ve davası acıldı.Bu hafta mahkeme tarıhı bellı olucak.Sızden bısey ogrenmek ıstıyorum.Arkadasım 1 yıldır cezaevınde.Soylenenlere gore cezası kesınlesene kadar içerıde yattıgın gun ,aldıgı cezanın 3 te 2 kadar sayılacakmıs.Benım anlamadıgım sey mahkeme tarıhıne kadar yattıgı suremı yoksa cezası kesınlesene kadar yattıgı zaman ıcınmı gecerlı bu olay.Bana bu konu hakkında cok acele bır cevap verırsenız cok memnun olucam.Saygılar.

Aldığı cezadfan değil, yatacağı günden düşülür.
Örneğin 10 yıl ceza almıştır, infaz yasasına göre 5 yıl yatacaksa, mehkeme öncesi 1 yıl yattığı için, 4 yıl daha ceza çekip çıkacak.

Not: Bu başlığa mesaj yazarken "Cevap Yaz"a tıklayarak yazın. Böylece mesajınız bu başlığın altına eklenir. Eğer "yeni başlık" derseniz, o zaman bu başlıktan ayrı bir başlık olarak açılır; konu dağılmış olur...

yanlıs anlattım sanırım

Ben sunu soylemeye calısmısıtım.Dedıklerıne gore yattıgı 1 gun aldıgı sureden yanı cezadan 2 gunmus gıbı dusulecegının soylenmesı.Bu dogrumudur?.Ve varsa boyle bısey mahkeme gunune kadar yattıgı sure ıcın mı gecerlıdır yoksa cezası kesınlesen tarıhe goremı gecerlıdır.Sımdıden tesekurler

arkadaşımıza cumhurbaşkanı nın bir yetkisini hatırlatmak isterim.

"Sürekli hastalık, sakatlık ve kocama sebebi ile belirli kişilerin cezalarını hafifletmek veya kaldırmak"

arkadasım için

öncelıkle cok tesekkur ederım ılgı gosterdıgınız ıçın.cumhur baskanına yazı yazmamı bı kac arkadasım daha soylemıştı fakat yazı yazacak kadar kendımı yeterlı gormuyorum.yanı tam anlamıyla ıyı ıfade edemem gıbı gelıyor olayı.Aslında bana bu konuda yol gosterecek yardımcı olacak kışılere cok ıhtıyacım var.Tekrar tesekkur ederım.ıstersenızde msn mı verebılırım daha kolay gorusebılmek adına.Herkese cok tesekkur ayrıca

baronun verdıgı avukat ılgılenmıyor.ne yanlışlık ama 1 degıl 2 kısı demışsınız bunu anlayamadım.Acıklarsanız sevınıcem.tesekkurler

olayın üzerinden bi hayli zaman geçmiş eger avukat temin edilemediyse bi bilgi vermek istiyorum.
maalesef baronun görevlendirdigi avukatlar sizin davanıza asılmaz ewet davayı çok iyi takip etmez yanlız kendi imkanlarınızla bi avukatla anlaşmanız en az yatan arkadasın 2-3 sene menfaatine olur eger maddi sorunları varsa bence buna çare bulmalıyız bence zor bi dava avukatlar ne kadar talep eder bilemem ama kendinizin tuttugu avukat daha yararlı olur....geçmiş olsun

herkese cok tesekkur ederim.12 agustosta mahkemesı vardı fakat cezaevıne evrakların ulasmaması nedenıyle mahkeme 4 ekım 2007 tarıhıne ertelendı.yorumlarınızı bekliyor olucam.ilginiz için sonsuz tesekkur ederim.

Üst Alt