Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Hukuk] Evsahibimle sorun yaşıyorum..?

good_girl

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba
08.01.2001 tarihinde şuan oturduğum eve taşındım.Kontrat abimin üzerine yapıldı.kefilde benim.abiğim daha sonra taşındı ve taşındıktan sonra ikametgahınıda aldırdı ve şuan herhangi bir yere kayıtlı değil. ben şuan oturduğum evde oturmaya devam ediyorum.2001 den 2005 eylül ayına kadar kiraları evsahibimin kardeşine elden ödeme yaptım ve herhangi bir kağıt almadım.2005 ağustos ayında evden çıkam istendi.bende eylül ayında hiçbir borcum olmadığına dair ve her ay kiraları düzenli ödediğime dair yazı adıma yazılı bir kağıt imzalattım evsahibime.kiraları gönderen kişi olarak ben gözüküyorum.2005 ekim ayından sonra kirların bir kısmını posta yoluyla bir kısmınıda eft yoluyla ödedim.düzenli olarak.şimdi evsahibim kirayı artırmak istiyor ve bende kabul etmiyorum.zaten yıllık hakkım olan kadar artırıyorum.hatta fazlasıyla.şuan abiğimin adına açılmış bir kira artırım davası var.onuda bulamadıkları için de tebligatı veremiyorlar.ve dava devam ediyor.evsahibimin avukatının söyledği kadar bende işkalci konumunda imişim.araştırdığım 3 avukatta kardeş olduğumuzdan dolayı oturmaya hakkım olduğunu söylediler.bu durumda ev sahibi beni çıkarmaya yada davayı kazanma olasılığı varmıdır.3 avukadada sordum 2 si hayır diyor ve 1 i de evet diyor.kafam baya karıştı.bu durumda benim yapmam gerekn birşey varmı.konuyla bilgisi olan avukat arkadaşlarımız varsa yardımcı olursa çok sevinirim.en azından aydınlatmak amacıyla.
şimdi farkettim destan gibi yazmışım :)
çok özür.anca bukadar kısaltabildim.anlaşılır olması açısından.
şunu belirtmek istiyorum çıkmak gibi bir niyetim yok.dilerim öylede olur :(

Çıkarabilir

Arkadaşım cevap veren olmadıgı için görüş belirtiyorum
Geçen ay aldıgım emlakçılık kursuna dayanarak;
Eger siz reşit iseniz yani 18 yaşını doldurmuş ve başkasının velayeti vede vesayeti altında degil iseniz abinizin adına yapılan kontratla ilgimniz olamaz. Çünü o ayrı bir kişi siz ise ayrı bir kişisiniz ve sizi işgalci olarak çıkarabilir.

Örnek 1990 yılında bir işhanının yöneticiligini yapıyordum. Kiracı işyerini bir arkadasına devretmişti ve bizim haberimiz yoktu. Tesadüfen ögrendik ve avukatlar bir kac gün içinde attılar
Hoşçakalın

merhaba arkadasım
öncelikle kıra kontratınız surelımı kontratta baslangıc ve bıtıs tarıhı varmı..suan o bınada siz oturuyorsanız ve bu sure zarfında mulk sahıbı buna ıtıraz etmemıs ıse fuzuli işgal veya akde ayrılık davası acamaz.karşı taraf ta size teblıgatı yaptıktan ıtıbaren 6 ay gecmesı lazım bundan once herhangı bır bosaltma veya tazmınat davası acması mumkun degıl.. eger sozlesme bıtım tarıhınden 15 gun oncede tahlıye ıcın herhangı bır yazılı teblıgat ta lınmadıysa otomotık olarak sozlesme 1 yılda uzar... sıze ıyı bır avukat bulup sadece bu avukat ısıgında hareket etmenızı tavsıye ederım.. ama su durumda sız haklı gorunuyorsunuz ve mulk sahıbının sızı evden cıkarması pek mumkun gorunmuyor..

Üst Alt