Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Hukuk] Atamam yapıldı, fakat komisyonda öğretmenlik yapamıyacağım söylendi..?

OturanBoğa

Yönetici
Konular
673
Reaksiyonlar
502
bilgi@engelliler... adresime gelen bir mesaj

[size=4]ben spastik engelli bir psikolojik danışmanım.
atamam yapıldı, fakat kurulan komisyonda öğretmenlik yapamıyacağıma karar verildi.
şu an olay yüksek mahkemede. ayrıca öğretmenlik yapabileceğime dair kurum raporu var
ilk mahkemeyi kaybettik. şu pozisyonda yapabileceğim başka birşey var mı?
bana yardımcı olabilir misiniz?
teşekkürler[/size]

Yüksek mahkemenin kararını beklemeniz gerekiyor. Bunun yanısıra yürütmenin durdurulması istenebilirdi.

Çok üzülerek söylüyorum ama arkadaşımızın konuşma özrü varsa kurul kararında haklı. Bu durumda Yüksek Mahkeme' den sevindirici bir sonuç çıkmaya bilir. Yalnız burada yanlış olan bir nokta var, dört yıl emek verip, okumuş, psikolojik danışmanlık diploması almış olan bir insan mesleğini yapabilecek sağlık işartlarını taşmıyor olabilir. Ancak bu durum onun bir kenara atılmasını zorunlu kılmıyor. Rencide edici bir davranış .Öğretmen olarak atanmasa da bakanlığın herhangi bir kadrosuna ataması yapılabilirdi.

biraz geç bi cevap olcak ama.....

Aynı duruma bende düştüm arkadaşlar.atamam yapıldı fakat ankardaki komisyon iptal etti.(iptal karaından sonra 60 gün içinde mahkemeye vermek gerkiyo geçirirsen bütün hakların ölüyo)
mahkemeye verdik çok iyi bir avukatım vardı.bana çok yardımcı oldu hiç bir karşılık beklemeden.beni mükemmel savundu .emsaller bulduk mahkemye sunduk
netice tam bir yıl sonra görevimi oy birliği ile geri aldım çok şükür

bu duruma düşenler pes etmesinler savşınca kazanıyosunuz.

av. ömer emrullah bozer Antalya barosundan.

Üst Alt