Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hollanda, danimarka, isviçre, isveç hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

hakanyildiz

Aktif Üye
Konular
39
Reaksiyonlar
0
31 yaşında bir kamu kurumda çalışan,ankarada yaşayan biriyim,yaklaşık 10 yıldır işitme kaybım var.işitme cihazı kullanarak iletişim saglıyorum.burdaki hayatımdan çevremden sıkıldım,hollanda,danimarka,isviçre yada isveç gibi bir ülkede yaşamak,mümkün olursa iş kurup orda oturma hakkı edinmek istiyorum.elimde yatarli oldugunu düşündügüm bir miktar birikimim var.internetten araştırdıgım kadarıyla bazı ülkeler yatırım yapanlara bir takım kolaylıklar saglıyor,yukarıda saydıgım ülkelerde yaşayan arkadaşlardan bu konuda biraz bilgi rica ediyorum.bu ülkelerde ne gibi sorunlarla karşılaşırım?oturum izni almam için ne gibi şartlar gerekli? bu saydıgım ülkelerden hangisini tavsiye edersiniz? şimdiden bilgi verecek arkadaşlara teşekkür ederim...
saygılar...

yapacağın işi orada yapan varmı araştır derim.
iş yapmak istediğin bölgede aynı işi yapan varsa başkasına izin verilmiyor diye biliyorum.
oralarda yaşamadım,
bir müşterim benden kalıp istedi orada üretim yapmak için, ama o işin benzerini yapan başka bir firma olduğu için izin alamamıştı devletten. şimdi sadece komşularına, faturasız gizli saklı iş yapıyormuş.

guzelım turkıye varken ne işinniz var oralarda, orda ateıst pskoljıkman bıtık, soğuk ınsanlar var encok ıntıhar edılen ulkeler arasındalar, adamlar dınsızlıkten kafayı yıyorlar aman ha!yanı beterın beterı var:D

musty35 saçmalama ltf.
ticaretin dini imanı yoktur. eğer var dersen türkiyenin sınırlarını kapatıp, turist almamalı. ithal maddeleri yurda getirmemeli. burada yazdığın bilgisayarıda bizim içat etmemizmi lazım. potansiyeli olan herkes dünyaya açılmalıdır diye düşünüyorum.

ne o hakancan:eek:isitme kayipli olup cevrenden bikmis,yalnizlik istiyorsun. valla sagir oldunmuydu bundan iyi yalnizlikmi olurmus, kalabaligin icinde yalniziz. bosverirsin konusana gulusene iste sana avrupa.
sen birikimim var deme valla. bizim torkislerle orda suyunu cekince kaliverirsin ortada parasiz. hicbisey gelmiyor bizim paramiza avrupada, sana cok gibi gorunur ama.
ustelik birde nerde soguk ulkeler varsa onlari sayiyosun.
is kurayim is sahibi olayim yanimda birilerini calistiriyim dersende orda isgucu pahali diye bizim saf iscileri bedavasina calistirmak icin avrupa buraya kaydiriyor bildigim avrupali. ustelik turkceyi anliyoruz ama onlarin dilini ne kadar bilsende pratigimize uymuyor az duyarken.
sen avrupa cennet zannetme.gecmiste somurgelerinin alayina vize uygulamadiklarindan ipini koparan avrupaya ayak basiyo. avrupalidan cok zenci cinli kayniyo ortalik.
ustelik elalemin elde etmek icin ne ugraslar verdigi memuriyet gibi balli kaymagin var:pbence otur oturdugun yerde. avrupa turkleri istemiyor artikin.

sevgili arkadaşlar,benim amacım orda iş kurmak,yatırım yapmak yada para kazanmak degil,amacım oralarda yaşamak,tabi hayatımı devam ettirmek içinde çalışmam gerekecek,aslında haklısınız benimki biraz delilik olacak iyi bir işim var,düzenim var,sonuçta bunları kaybetme riskimde var,ama benim gerçekten böyle bir hayalim var,çevremdeki insanlardan sıkıldım,arkamda bırakacagım kimsede yok,ayrıca bekarlıkta benim için avantaj diye düşüyorum,evet iklim soguk,insanlaarı soguk ama bu ülkelerde hayat standartları çok yüksek,insana deger veriyorlar,tam demokrasi var diye düşünüyorum,ben tabiki biraz araştırdım.buraya yazmamım sebebi oralarda yaşayan engelli arkadaşlarında fikrini almak istiyorum...

duzgun bir sirketin varsa gelebilirsin yada evlilik yoluyla yelesebilirsin o ulkelere ....hollandada yasiyorum biliyorum

orda hayat şartları nasıl? siz menmumusunuz?şirketim filan yok,belgeli bir meslegimde yok,burda memurum kamuda,oturma izni karşılıgında küçük bir işyeri açabilirmiyim sizece,şimdiden tşkler..

avrupadakı engellılere en ıyı ıskandınavlar bakıyo dıye yazı okumuştum (nufus daha az oldgundan ve ulke ekonomısının ıyı olmasından olsa gerek) maaştan tut ,sosyal guvenlıge , engellının hastneye gıtmesıne, hatta yakınlarına saglanan yardımlar vs..
yanı yakışıklıysan bul bı ısveclı evlen kop buralardan engellı maaşıyla orada rahat rahat yasanılır heralde adamlar gercekten cok ıyı bakıyolarmış engellıerıne bıde bızımkınlere bak neyse....:Diş kurma boşver batar cıkarsın bellı degıl.

ben memnum hayatim cok sukur ama gelmek zor ben hollanda dogumluyum ailem 40 yildir hollandada oyuzden pasoportum var// isvecrede maaslar cok 7 bin euro ama hayatta ona oranla pahalli avusturyada yasayip isvecrede is bulunursa cok rahat... arti oturum almak cok zor ordan biriyle evlensende kolay kolay avrupa birliginde ve disinda bi ulkeye gidemezsin... hem dil bariyeri var dil bilmeden bi adim atamazsin

butterflyeffect;
verdiginiz bilgiler için tşk ederim..

musty35;
mustafa bey haklısınız size katılıyorum,isveç veya isviçrede biraz daha yogunlaşıyorum.yakışıklı sayılabilirim kısmen ama evliilik işi birazda uzun bir süreç:D elimdeki parayıda bilmedigim anlamadıgım işede pat diye yatırmayıda düşünmüyorum,yinede uyarınız için tşk ederim,sagolnuz varolunuz...
saygılar...

yokmu bu ülkelerde yaşayan,bilgi verebilecek engelli arkadaşlar...

Salam Aleykum,hayatdan çevreden sıkıldıgi icin ulke degistirilmez,ya oradaki cevreden de sıkılsaniz ne olacak? karip yer,karip ulke,kimseyi tanimiyorsunuz,hirli var hirsiz var

danimarka ve isveç doğal koşullardan ötürü ders, gün batmıyo alışmak sıkıcı. isveç pahalı bir ülke. hollanda tepsi gibi düz orda yaşanmaz. isviçre yaşamak için ideal. ben bizim alışkanlıklarımıza göre coğrafi açıdan değerlendirdim . babam saydığınız ülkeleri ve daha fazlasını gezmiştir iş için. hollanda isveç sıkıntı

400bin $ kadar birikmisin varsa, Saint Kitts ve Nevis adasina dogrudan vatandaslik icin basvurabilirsin.

https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Kitts_and_Nevis#Economic_citizenship_by_investment

Evlilik ile oraya yerlesme konusunda da, google gorsellere "swiss girls" veya "swedish girls" yazip, seni ne bekledigine dair fikir sahibi olabilirsin. Vatandaslik islemleri uzun surer yalniz, bir de TC problem yaratiyor vatandasliktan cikarma islemlerinde.
Siyasi bir olaya veya orgute girip Avustralya veya Belcika'ya siginma talebinde bulunabilirsin. Bu da bir cozum yontemi. Dil problemin yoksa her yer guzel acikcasi.

@musty35 : Kac kere bu yazdigin ulkelere gittin, bu ulkelerden kac psikolojisi bozuk insanla tanistin ? Sen Turkiye'deysen psikolojik bozuklugun ne oldugunu daha iyi bilirsin. Milli Gazete - Hak Geldi, Batıl Zail Oldu | Psikolojimiz bozuldu
Sağlık Bakanlığı psikolojik şikayetlerle doktora başvuran kişi sayılarına ilişkin istatistikleri yayımladı. Son beş yılda doktora başvuranların sayısı 3 kat arttı.

Sırf cevrenden sıkıldın diye ülke değişmek gerekmez.Memleketimizde birçok güzel yerler var, gurbette yaşamak zordur.dil, ırk, din bunlar handikap, hasta olsan derdini anlatamazsın, ölsen gömülecek yerin olması lazım, üstelik tek başına gidilmez oralara.Bu benim düşüncem, orda yaşayanlara sormak lazım.

[FONT=inherit][FONT=trebuchet MS][FONT=inherit][FONT=inherit]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
​[/FONT]http://www.izlesene.com/video/musfik-kenter-memleketimvapur-siir/7288895

kardeşim gidişatım almanya ve isveç olmuştur. açıklamanda isveç yazıyor. kesillikle tavsiyem etmem. yabancı dilin yoktur muhtemelen saydığın ülkeler öyle bir ülkeki engelli vatandaşları hayvana benzetiliyor onun için şiddetle tavsiye etmem. yaşayabilçeğin en iyi yer Türkiye. ama bir önerim var sana oda şu. Alla c.c. teslim ol. herşeyini Allah c.c. ile paylaş dün benimle alay edenler bugün hepsi öldü Allahtan başkasında ümit arama... Allah c.c. seninle olsun.. sizleri seviyoruz inşallah...

Sedat gedik allah niye karıştırdın bu konuya onu anlamış değilim adam sıkılmış başka bir hayat başka bir yerde yaşamak istiyor ve senin o tavsiye etmediğin ülkelerde ben bir kaçını bir zat gezmişim orda engelli hayvan yerine değil tam tersi en üst düzeyde insanlık muammelesi yapılıyor ve çok değer veriliyor orda engelin ne olursa olsun engelli olduğun farkında olmuyorsun bile sen gelmişsin saçma sapan konuşuyorsun sen git işide anlat burda anlattıklarını.

Canfeda sıkıltıyı gideren Allahdır. Benim yaşam tarzım bu. Orda yaşamak ayrıdır gezmek ayrıdır umarım dediğin gibidir.

Gezmekle gördüğün muammele yaşamakla aynıdır sen türkiyede engellilere 3 ayda bir verilen 5 kuruş maaşlamı yada burda kamu binalarında bile engelli girişi olmayan yerlerlemi türkiyede yaşa diyorsun

Senin o dediklerin imkanlardır canfeda adı üstüne sen dedin sıkıltıdan hidiyor diye ülkede yürüyen merdiven olmadığı için değil... sen hit dersen gitsin. Ben gitme derim. Her engelli yurt dışına gitsin o zaman bu ülke engellilerle tanışmasın.

bu ülke işine gelse tanışacak 8 milyon engelli var bir bakan 700 milyarlık saat takıyorsa bir engelliyede 3 ayda bir verdi 5 kuruşun hesabı yapılıyorsa ve evde kişi baı aylık 250 lirayı geçmemek kaydıyla bu 5 kuruş veriliorsa gitsin abi gitsin imkanım olsa ailem olmasa 1 dk bile durmam burda

Üst Alt