Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hi-slip Plus kendinden jelli sonda ile ilgili görüşler..?

OturanBoğa

Yönetici
Konular
674
Reaksiyonlar
710
2009 Güncel: Aşağıdaki değerlendirmenin üzerinden bir yıl geçti ve şu anda Hi-slip Plus mükemmele yakın bir kaliteye erişti.

3-4 aydır Hi-slip Plus (su kitli olan) kullanıyorum. En büyük artısı, su torbasının içinde olması. Böylece haricen su kullanmak ve o sebeple enfeksiyon riski almak derdinden kurtulmuş oluyoruz. Çok memnunum.
İlk başlarda su torbasını patlatmak oldukça zordu; çok sert yapmışlardı torbaları. Ama şimdi daha iyi. Kolayca patlatılabiliyor (Taktik: Katateri torbanın en üstüne, su torbasını da en altına doğru itin. Böylece katateri bittiği yerden 2-3 cm devamında su torbası devam eder. Su torbasının tam o 1-2 cm'lik kısmından peşeti/torbayı içe doğru katlayın. Daha sonra su torbasına baskı uygulayın ve patlatın. Torbanın hacmini daralttığımız için sıkışan hava sayesinde torba çok daha kolayca patlıyor. Bu yöntemle çocuklar dahi kolayca patlatabilir)

Hi-slip Plus ile ilgili eleştirilerim:
1- Üzerindeki jel çok kolay aşınıyor. Katateri ambalajı ile tutup iterken, tuttuğum yerdeki jel tabakası aşınıyor. Bu da üretral tahrişe sebep olabilir diye düşünüyorum.
2- Nadiren de olsa delik ambalaj ve sorunlu/tırtıllı katater olabiliyor. 360 adette yaklaşık 10 tane sorunlu sonda olabiliyor.
3- Bence Kalite Kontrolünü yapan personelin daha bir dikkatli olması gerek. Ben ki ürünü elime aldığımda defolu olduğunu görüyorum, Kalite Kontrol elemanının gözünden kaçması hiç hoş değil.

Bu eleştiriler doğrultusunda ürün geliştirilirse bence çok daha güzel olacaktır.

evet aynen katılıyorum üzerindeki jel itmek isterken aşınıyo, kolillerde bi kaç tanede olda yırtık çıkıyor, değişik markalarda sonda kullandım ama memnun kalmadım tekrar hi-slip kullanmaya başladım , sertliği ve kayganlığı çok iyi..

geçen ghafta bana da birkaç tane numune verdiler. denedim. seretligi kayganlıgı güzel. ayrıca jel soketliye göre jel kalıntısı da daha az. torbalıları çok güzel. tek sorun ortada kalan su.

merhaba hı slıp marka sonda kullanıyorum cokta memnunum

hı slp marka sonda kullanıyorum cokta memnunum sondayı aldım fırmadanda cok memnunum tek vekaletle ıslem yapıyorlar her 2 aydan 2 ay'a vekalet parası vermek zoruna kalmıyorum sondayı aldıgım fırmayı sıze onerebılırım.

sevgili Bülent, 2008 yılında bahsettiğiniz sıkıntılar artık giderildi mi?..
yoksa aradan 2 yıl geçmesine rağmen aynı sorunlar var mı?..

Evet evet, bu sorunların tamamı giderilmiş durumda.

bugunku son halıyle değerlendırsen, nasıl yorumlarsın?..

Hi-slip plus sonda bence mükemmele yakın bir ürün. "Yakın" demem de uyanıklığımdan :) Yani, geliştirilemeyecek, daha iyi hale getirilemeyecek hiç bir şey yoktur ya...

Ben Hi-slip sonda (katater ) kullanıyorum çok güzel diğer sondalar çok sert ve jeli iyi değildi.
SGK günde 4 ten fazlasını karşılmıyor mu bilgisi olan varmı

bildiğim maxsimum 6x1 ödüyor.
fakat bu bile bana yetmıyor..

Evet, günde 6 adet olmak üzere 2 aylık (360 adet) peryotlar halinde ödüyor (tanesi için 1,35 TL + KDV) . Bu miktarda sonda ödemesi için kesinlikle cebinizden tek bir kuru. para çıkmamalı. Medikal firma sizden ekstra bir para istiyorsa, arkanızı dönün ve başka bir firmadan ürün alın...

Hi slip çabuk kurumuyo sertliği tam , ne çok sert ne çok yumuşak, diğeri çekerken kuruduğu için yapışıyor ve yumuşak geldi bana şuan için hi slip en ideali ..

idrar retansiyonu

Merhaba.Ben pennine diye kendinden jelli kateter kullanıyordum.Piyasada bu markadan çok az.Hidrofolik sondalar çıkmış.Hangisini önerir siniz?Bıçakçılar ile Hi-slip arasında kaldım.Yardımcı olursanız sevinirim.Bıçakçılar çift kılıflı sanki daha iyi gibi geldi.

hi-slip kullanmadım my-cath sonda kullanıyorum ama ikisi de aynı firmanın ürünleri sanırım. mutlaka kalitelidir çünkü my-cath den çok memnunum

Merhaba.Hidrofilli(su kiti patlatılan)kateterler çok kayıyor.Bu durumda ne yapmak gerekiyor?Kayınca mesane boşalmıyor gibi geliyor.Uzun boy mu kısa boy mu kullanışlı olur acaba?Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

kötü... ama şu da var kötünün iyisi.. yerli mallarının en iyisi..

Hi-slip Plus kendinden jelli sonda.
3 ay önce almıştım bitti ,bu sefer başka marka aldım memnun değilim.

Hi-slip Plus daha kullanışlı idi...

Amerika ya egitim icin gittigimde internetten sonda bakmaya basladim. Karsima ilk cikan videoda Hi, slip diye bir urunu anlatiyordu amerikali sakatin birisi. Ulan demistim allah bilir ne kadar pahalidir bu! Sonralari bu urunun bizzat bizim bir firmamizca uretilip ABD ye gonderildigini ogrendim. ABD de onay alip boyle bir medikal urunle piyasada varolabilmek icin cok ciddi testlerden absariyla gecmeniz gerekir ki bu firma hepsini gecip piyasada da begeniyle karsilanmis. Hem ABD de kaldigim iki yila yakin sure zarfinda hem de burada bu urunu kullaniyorum artik. Gerek kayganligi gerek serligi benim icin mukemmel. Enfeksiyonlara karsi da kullanilmasi gereken tek urun. Cunku icine disardan su koymuyorsunuz. Kendi steril sivisiyla geliyor. Bence baska hicbir urun yanina bile yaklasamaz...

merhaba şans sondanın kaygan olması bence çok iyi kaygan olmasıyla mesanenin boşalmasının ilgisi yok erkekler mecburen uzun kullanıyor bayanlarda alışmaya bağlı uzun sonda kullananda var kısada bıcakcıların sondası içinde koruyucu poşet olduğu için bayanlar için çok uyğun isterseniz her çeşidinden örnek gönderebiliriz

Hi-slip plus sonda bence mükemmele yakın bir ürün. "Yakın" demem de uyanıklığımdan :) Yani, geliştirilemeyecek, daha iyi hale getirilemeyecek hiç bir şey yoktur ya...

bence kendini daha geliştirmesi gerek.gecenlerde ingiltereden arkadaşlar gelmişti onların kullandıkları sondaları görünce hi slip plus hikaye kalır yanında . belki Türkiye deki en iyisi diyecez ama hi slip de dışarıdan geliyor Türkiye de sadece paketleniyor.çok çalışmaları gerek.patlamış paketler çıkıyor içinde . en önemliside ucundaki delik kısım çok yukarıda buda mesanenin tam olarak boşalmamasına neden oluyor. tahliye deliği uç kısma çok daha yakın olabilir.

Mustafa Bey ve diğer Arkadaşlar Merhaba,

Mustafa Bey bazı konuları hiç bilmeden yazdığı için bilgilendirmekte fayda görüyorum. Bunlardan en yanlış olanı ve o kadar da kendinden eminki (neye dayanarak bunu da bilemiyorum) hi-slip sondaların dışardan geldiği ve burda sadece paketlendiği konusunda verdiği bilgidir. Böyle bir şey söz konusu değil. PVC sondaları tamam dışardan tedarik ediyoruz. Ancak hidrofilik kateter üretimi yapan dünya markaları da aynı şeyi yapar Astra, Coloplast vb firmalarda kendi sondalarını üretmezler. Çünkü burdaki önemli teknoloji sondanın üretimi değil onun yüzey kaplamasıdır. Sondayı üreten binlerce firma var. hi-slip sondalardaki yüzey kaplaması da tamamı ile kendi geliştirdiğimiz bir teknolojidir ve Ankara'daki fabrikamızda yapılır. Yüzey kaplaması, delikler, paketleme sterilizasyon tüm prosesler kendi tesislerimizde gerçekleştirilmektedir. Mustafa Bey'den ricamız tam emin olmadan ispat edemeyeceği konularda insanları bir daha böyle yanlış bilgilendirmemesidir. Çünkü bizim bu sondaların burada üretildiğini ispat imkanımız varken kendisinin aksini ispat şansı %100 olarak yoktur.

Bir de Mustafa Bey diğer forum konularından birinde daha yazdığı deliklerin yeri ile ilgili kısma da nedense takılmış. Ancak tekrar belirteyim bu sondaların boyları, çapları, deliklerin adedi ve yeri, deliklerden idrarırın boşalma (drenaj hızı), et kalınlığı (yani iç çap ve dış çap arasındaki fark) hepsi uluslararası standartlara bağlıdır ve yine deliğin uca yakın olmasının mesanede kalan idrarın daha fazla boşalmasına yarayacağına dair bilimsel bir destek bulunmamaktadır. Hatta diğer forumda da belirtmiş olduğum gibi deliğin uca yakın olması üretradaki travma riskini artırır. Mustafa Bey'den rica edelim, hidrofilik veya değil muhtelif markalardan sondaları alsın hepsinin delik yeri, et kalınları ve boylarına bir baksın. Görecektirki +- çok ufak sapmalarla hepsi aynı özelliklerdedir. Ancak hala mesanede kalan idrardan şikayetçi ise tavsiyemiz idrar gelişi bitikten sonra sondayı hemen çıkarmadan biraz çekip kalan idrarı bırakmasıdır. Deliklerin yeirni değiştirmek yerine bu yöntem daha sağlıklı bir metottur.

Karşılaştırma yaparken de lütfen unutmayalım....Bahsettiğiniz markalar 1980 (30 yıl) lerden beri pazarda bu bir.......hi-slip'in geçmişi ise 2005-2006'lara dayanır. Yani bu markaların katettiği yolun %15'ini henüz katetti ve Türkiye üreticisi bir firma olarak bu markaların olduğu pazarlarda bu markalardan pazar bile almaya başladı. 2.si bir hidrofilik kateterde en önemli husus kayganlıktır. Yani eğer hasta sağlığını düşünüyorsak.....Uluslararası bağımsız bir laboratuvarda yapılan testlerde ki bu testler bizim siparişimiz ile değil Avrupadan bir firmanın siparişi ile yapılmıştır yani sonuçları yanlı değildir Mustafa Bey'in o çok övgü ile bahsettiği sondalardan daha kaygan ve kuruma süresi daha uzun çıktı.......Biz hasta için en önemli nokta olan özelliği sağladık...bundan sonrası biraz ambalajı allayarak süsleyerek pullayarak değiştirmeye kaldı....Yoksa hepsinin işlevi aynı.....Maalesef allayıp süsleyip pullamak ta yatırım maliyeti yüksek olan teknolojiler......Zamanla bu teknolojileri de siz Türk kullanıclarımız yabancı marka propagandası yapmadığı sürece yapabilme şansımız olacak. Aslında samimi olmak gerekirse ihracat pazarımıza yerli pazardan sanırım daha çok güvenmemiz gerekiyor. Çünkü onlardan bile bu kadar sert ve yanlış eleştiriler almadan yolumuza çok hızlı devam ediyoruz.

FDA onayıda olarak Amerika'da dahil sadece Avrupa ülkelerine ihracat yapan bizi en azından manevi olarak motive edebilmeniz dileği ile........

Anlamaka zorlaniyorum gercekten. Daha dune kadar sonda sektorunde yabanci firmalar istedikleri fiyat kalite politikalariyla at oynatirlardi. Son derece eski teknolojileri ve yetersiz kalitedeki urunlerini bu ulkeye uzay teknolojisi havalariyla pazarlar ve muthis paralar kazanirlardi. Bugun bu ulkede tamamen yerli bir firma ABD den FDA onayli bir urun uretiyor ve dunyanin baska ulkelerine de bu urunu satabiliyor. Bir vatandas olarak bu beni gururlandiriyor. Bu urune verilen paranin ulkemde kalmasindan mutluyum. Ancak bunu soylerken kesinlikle haketmeyen bir urune sirf yerli diye sahip cikmaktan bahsetmiyorum. Bilakis bu urun bugune kadar kullandigim en kaliteli urun. Evet bazi paketlerdeki steril su bosalmis olarak geliyor. Cok ender olsa da boyle kucuk bir sikinti var. Ancak bu urunun kalitesini engelleyen bir detay degil.
Ayrica bu urunleri medikal firmaniza verin size yenisini tereddutsuz temin edeceklerdir. Aslinda buna da gerek yok cunku bugune kadar bu kucuk sorunla en fazla uc dort sondada karsilastim. Dedigim gibi bunun sondanin kalitesiyle alakasi yok. Steril sivi nedeniyle enfeksiyona yakalanma sansimiz azaliyor. Bu urunu kullanmaya basladiktan sonra oncesine oranla cok ama cok daha az enfeksiyon oldum.

Dusundum tasindim bu mukemmel urunun neden elestirildigini bir turlu anlamadim. Bazi arkadaslarimiz suratlarini burusturunca daha mi mutlu oluyor nedir?

Ayşe Yerlikaya;

SELAM
Verdiğiniz bilgiler için tşk. Benim kızım 4 yaşında ve ektopik böbrek aynı zamanda da tak yapıyorum şuana kadar Penine sonda kullanıyordum fakat artık bulmakda sorun yaşıyorum. Hi_Slip sondayı kullanmak istiyorum. Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. Nerden ve nasıl temin edebilirim. Ben Adana'da yaşıyorum.

Adana ilinde hi-slip markamızın yetkili temsilcisi Nehir Medikal dir. İlgili kişi Emine Hanım olup kendisine 0322 227 74 79 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Herhangi bir problemle karşılaşmanız halinde benimle direk iletişim kurabilirsiniz.
Saygılarımla, Fatih Aktaş Gsm :053363485 Oasis Medikal Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü

Bu ürün için hala sizden fiyat farkı alınmıyor mu?

Üst Alt