Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Herşeye rağmen hayat devam ediyor...[O An]

kürşat99

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Her insanın bir hikayesi vardır. 17 yaş çağrında idim. Yaşımında verdiği destekten dolayı başka bakardım hayata. O yaşlarda her insan biraz delidir ya, ben de öyle idim. :) Sporu çok seviyordum. Futbolcu idim ve çok spor dalı ile uğraşırdım. Kendimi çok iyi görürdüm. Hep merak ederdim; insan çok istediği bir şeyi elinde imkanı olmadan yapamazsa, durumu nasıl olur acaba derdim.
Evet bu benim başıma da geldi.
Bende bir rahazsızlık başladı. İlk zamanlar ben de anlamadım ne olduğunu; yürürken dengem kayboluyordu ve bu denge sorunu gün geçtikçe ilerliyordu. Çok sevdiğim futbolu artık oynayamıyordum. Kabuslu günler başlamıştı. Doktora gittim, tahliller sonucunda pek göze görülür bişey çıkmadı, ama en sonki çok önemli dediler ve sonucu için 1 ay beklememi söylediler.
Evet bekledim, ama 4 yıl! bu testin sonucunu 4 yıl oldu alamadık. geçen bu süre içinde hastalık ilerledi. Yani 17 yaşından bu zamana 21 yaşıma dek bekledim.
Yakın zamanda, yaklaşık 1 yıl önce başka hastahaneye gittim. Orda o test on beş günde çıktı. sonuç friedreich ataksisi hastalığı.
çok nadir görülen bir hastalık. Kas hastalığıda deniliyor. Vücudu kordine eden kordinasyon merkezinde problem varmış. Tıp buna kayıtsız kalıyor tedavisi yok. Bununla birlilte benim bütün hayallerim, umutlarım sönüyor. Hayat sanki bitiyor benim için.
Diyorum ki; kendime herşey nasip kısmet meselesi. Bu olmasaydı bundan kötü bir durum olcaktı belki de diyorum.
Her insan kendisinin doktorudur birnevi. Şimdi düzenli fizik tedavi egzersizleri ile daha iyiyim. Önceden sporcu olduğum için bunları yapmak kolay oluyor, bu egzersizler hastalığın ilermesini durdurabiliyormuş. Doktorlar; ''Tedavisini 2 yıla kadar bulacaz belki'' diyorlar. O zamana kadar sen egzersizleri yaparak ve ilaç yardımı ile formunu kaybetmemen gerek diyorlar.
Şimdi durumum iyi sayılır. İnsan bazı kötü durmları moralle ve kendisi ile barışık olunca yeneceği kanısındayım. Bir gün eski günlerime döneceğimi tahmin ediyorum. Hayatın peşinden ''Yılgınlığa İnat'' sonuna kadar gideceğim.
HER NE OLURSA OLSUN, HAYAT DEVAM EDİYOR...

Merhaba kürşat. Ben de müsküler distrofiyim. Yani bir tür kas hastalığı benimki de. Tek şansım, ben sağlıklı olduğumu hiç anımsayamayacak kadar küçüktüm tanı konulduğunda. Sen ve diğer arkadaşların yazdıklarını okudukça, iyiki de sağlıklı olmak ne demek bilmiyorum diyorum. Buna hazırlıklı olamamak çok zor olsa gerek.

Ama yinede yılmamak gerekiyor bence. Yapabileceğimizin en yiyisini şartlar müsade ettiğince yapabiliriz.

İçindeki ümit hiç sönmesin...

hayat kurallarını kendı koyuyor.ve bızler de onumuze konulanları olabıldıgınce lehımıze kullanarak hayata karısmaya calısıyoruz.bu kolay olmuyor.senın gıbı caba dolu olmak hayata karsı kazanılacak zaferın ılk adımıdır..adımlarını buyuk atman dılegıyle..

Kürşat demiş ki :

''Yılgınlığa İnat'' sonuna kadar gideceğim.
HER NE OLURSA OLSUN, HAYAT DEVAM EDİYOR...

Hepimizin böyle düşünmesi gerekiyor bence.

Evet, inadına yaşamak...

Yaşam bize gri yüzünü gösterse de...

Biz o griliklerin üzerindeki örtüyü kaldırırız elbet...

Yıllar önce Nazım Hikmet'in bir romanını okumuştum: "Yaşamak Güzel Şey Be Kardeşim"di adı.. Evet her şeye rağmen yaşamak güzel!!

dilemma' Alıntı:
... Tek şansım, ben sağlıklı olduğumu hiç anımsayamayacak kadar küçüktüm tanı konulduğunda. Sen ve diğer arkadaşların yazdıklarını okudukça, iyiki de sağlıklı olmak ne demek bilmiyorum diyorum. Buna hazırlıklı olamamak çok zor olsa gerek. ...

Seninki de hüzünlü bir şans, be Dilemma.. :cry: Bazıları "Polyannacılık" diyorlar.. Her zaman olmasa da bazen gerekli oluyor.. Psikolojik rahatlamanın yanı sıra garip ama"iyiki hastaymışım" dediğim o kadar çok ânım olmuştur ki ben bile şaşarım... :eek:

Herşeye Rağmen Hayat Devam Ediyor,
Herşeye Rağmen Hayat Güzel..

Bu kadar insan bunu dediğine göre demek ki bir bildikleri var. :p

Demek ki neymiş;
Herşeye Rağmen Hayat Güzelmiş.. :p :p :p

Evet hayat devam ediyor.

Ancak;

Devam eden bu hayatı elimizden geldiğince dolu dolu
ve hakkını vererek yaşamamız lazım.

Re: Herşeye rağmen hayat devam ediyor...

Meraba Kürşat. Öncelikle çok geçmiş olsun, inşallah inadın hayallerini gerçekleştirİr.

kürşat' Alıntı:
17 yaş çağrında idim. Yaşımında verdiği destekten dolayı başka bakardım hayata. O yaşlarda her insan biraz delidir ya, ben de öyle idim. :) Sporu çok seviyordum. Futbolcu idim ve çok spor dalı ile uğraşırdım. Kendimi çok iyi görürdüm.

Burada da beni anlatmışsın. Ben de kas hastasıyım , başlama çağı ve farkedilme şekli birbirine benziyor . Fakat benim hatalığımın adı biraz daha değişik.
Umarım herşey gönlünce olur arkadaşım...Hoşçakal :p

çok ama çok geçmiş olsun...

inşallah dahada iyi olacaksız..egzersizleri yapmaya devam et...

sarsılabiliriz...ama yıkılmayız....ayaktayız..ayakta olmaya devam edeceyiz inadına..

tekrar geçmiş olsun...

Çok geçmiş olsun...
Mücadeleye devam... :wink:
Hayat buna değer çünkü...

geçmiş olsun ve hayatta yeniden başla

Merhaba.sana geçmiş olsun demıyecegım cunku hayat gelecek uzerıne kurulu....Hayat engeller denızı bızde bu engeller ıcınde yasayan sporcularız....Sen oyununu oynamaya devam et....

cewil bunu bir oyun değilde, gereksinim olarak görelim.hayatın gereksinimi haline getirelim.anlatabildimmi

Mesajımı yazarken bana cevap verecegını bılıyordum...kusura bakmakı benım yazdıklarımdan bır sey anlamamısın....Hayatın bır oyun olmadıgını bende senın gıbı bılıyorum....

cewil senin anlatmak istediğini çok iyi anladım.hemde senin anlattığından daha iyi.asıl sen benim yazdıklarımdan birşey anlamamışsın.çok dikkatli ve düşünerek okumanı tavsiye ederim.ilk yazdıklarım ile sana verdiğim cevap arasındaki bağlantıyı kurabildinmi???

Kürşat sevgili arkadaşım,

Her ne sebeple olursa olsun senin o hayata gülümseyen gözlerle bakan sevimli yüzünü tanıdığıma çok memnunum.
İyiki varsın ve iyiki dostumsun.

Evet herşeye rağmen hayat devam ediyor.En güzel şey nefes almak ve aldığınız nefesin hakkını vermek.Bunun için bir şansımız var her zaman. Sizde bu şansınızı en iyi şekilde hakkını vererek kullanmışsınız.Önünüz hep açık olsun. :wink:

Kürşat geçmiş olsun dediğimde hemen geçse hastalıklar ne güzel olurdu dimi?
Sonuçta bir tanı konması çok güzell...........
Benim heriki ayağım diz altı amputasyon yani kesildi ama teşhis yokk yazdılar rapora herhangi birhastalık adı
ama o değil ki

Neyse sonuçta nefes alabiliyoruz dimi
Oyanın da dediği gibi önünüz hep açık olsun

selam kürşat

sevgili kürşat yazını bugün daha bir dikkatle okudum..hepimizin yaptığı ve yapmaya mecbur olduğu şey; keşkelere takılmadan elimizdekiyle yetinmeyi öğrenerek ,şartlar ne olursa olsun inadına yaşamak.....
sen de bu gerçeği vurgulamışsın...unutmayalım...ümitsizseniz; ümit sizsiniz.

Sevgili Kürşat bende yazını yeni okudum ve benzer kaderi paylaşan biri olarak seni anlayabildiğimi düşünüyorum sporcu geçmişinin olması sana kas hastalığında en büyük desteği sağlayacaktır eğer ki sporcu geçmişinden gelen dinamizmi hastalık teşhisinden sonrada gösterirsen :!: kas hastalıklarında tıbbın ümit verici çalışmaları olduğunu duymaktayız umarım bir an önce hayata geçer diyebilirim o zamana kadarda kendi doktorumuz bizleriz hastalığımızı tanıyıp yapmamız gerekenleri yapmaktan başkada yapacak bir şey yok ve en önemli şey MORALİMİZİ YÜKSEK TUTMAK, UMUTSUZLUĞA KAPILMAMAK :wink: :D
herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum

geçmiş olsun.ne olursa olsun hayatı en kötü zamanda bile en güzel yerinden yakalaman dileğiyle

sevgili kürşat
o güzel yüzün hiç solmasın inşallah
ömrün boyunca hep sev sevil
seni sevenleri asla kaybetme ve değerlerini bil....
:D

ölüme nişanlydım dünyaya geldiğimde annem babam mutlu bende gözyaşı......
sevgili kürşat
bu azmini ve o güzel gülümseyişini ömrün boyunca kaybetme inşallah....
sevgilerle..... :D

Heeey Hayat..! ! ! !

Heey Hayat..! !
İstediğin kadar üstüme üstüme gel..! !
Direniyorum.
Israrlarına rağmen,
Yıkılmayacağım.
İstediğin kadar ez beni,
İstediğin kadar zulüm et..! !
Dimdik ayaktayım.! !
Çünkü..! ! !
Yaşama sevincimi,
Aşktan almaktayım..! !
Ne sen.....
Ne de içine aldığın insanların,
Aşktan,barıştan,dostluktan bir haber insanların..
Yıkamazlar beni,
Öldüremezler,
İçimdeki yaşam sevincimi..
Heeey Hayat..! ! ! !
Yolun yarısını geçmişken ben,
Halen yaşamaktayım..! !
Yaşama sevincimi,
Aşktan almaktayım..! ! !

arkadaşlar bu şiir hepinize hayatı yaşamayı sevenlere ve sevginin peşinden koşanlara armağan olsun hepinizi seviyorum

&&& RİVA &&&

geçmiş.olsun..bende..cam..kemik..hastalığım..var..amelyat..oldum..5..defa..kırıldı.. şimdi..yürüyorum....tedavi...görüyorum...allah..herkese...şifa...versin...

Çok geçmiş olsun.
Ulu Tanrım değiştiremeyeceğin şeyler için sabır,
Değiştirebileceğin şeyler için cesaret versin.

evet kardeşim hem cok geçmiş olsun hemde azminden dolayı tebrik ederim... :wink:

Üst Alt