Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Her işlem için farklı rapor mu almamız gerek?

onurmng

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
MRB öncelikle yeni üye oldum siteye..babam ın bacakları tutmuyor sinirsel olduğunu söylediler....rapor hakkında bilgi almak istiyordum...yukarda okuduğumdan anladığım kadarı ile sadece nüfus cüzdanımız ile dewlet hastanesine giidp müracat yapmamız yeterli..ve raporun genel maksadı önemlimi değilmii onu anlamışdeğilim...
mesela alıcağım rapor vergi indirimi-taşıt alma-vs. bunlar için tekbir rapor geçerlimii yoksa ayrı ayrı mı almamız gerekiyor...bu konularda bilgi biri benim msn imi eklerse çok sewinirim 3-4 tane sorum olucak...
onurmng@hotmail.com

her işlem için ayrı rapor istemek tamamen bir saçmalıktan ibaret
em engellilere işkence hemde devletın ukçesıne zarar..
bence bunun için bişeyler yapılması gerekır

Aşağıdaki dilekçeyi yazarak,tüm işlemleriniz için sağlık kurulu raporu alabilirsiniz.
.. Başhekimliğine

16 Temmuz 2006 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin, "Özürlü sağlık kurulu raporunun tasdiki ve verilişi"ni düzenleyen 14. maddesinin 2. bendinde yer alan, "Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün kullanabileceği hakları sayısınca çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir." hükmünün gereği olarak, raporda yer alan "Kullanım amacı" bölümündeki tüm ibarelerin eksiksiz olarak doldurularak (H sınıfı ehliyet alabilir, Özel tertibatlı araç kullanabilir, ...ortezi/protezi kullanması gereklidir, ...yardımcı cihazı kullanması gereklidir, özür durumuna ilişkin bilgilerini , 2022 sayılı yasa çerçevesinde özürlü aylığı alabilir, vergi indiriminden faydalanabilir,özürlü kimlik kartı alabilir) kullanabileceğim haklar sayısınca çoğaltılarak imza edilmesini ve tarafıma verilmesini arz ederim.

Üst Alt