Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hepimizi sütten çıkmış akkaşık mı görüyorlar..?

hamzaa

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
gözlemlediğim kadarıyla birçok kişi engelli insanlara çok rahat sırlarını anlatıp onlarla sırlarını paylaşabiliyorlar.. bizleri çok iyi sırdaş görmelerinin sebebi ne olabilir..
hepimizi sütten çıkmış akkaşık mı görüyorlar yoksa kendi halinde zararsız kişiler olarak mı algılıyorlar?

kimsenin öyle gördüğünü sanmıyorum..Ben engelsiz bir birey olarak engellilerle dostluk kurmamın en önemli sebebi onların engelsizlere göre hayata daha sıkı sarılmaları hayatı dolu dolu yaşamaları ve sevecen olduklarındandır.Yoksa çok iyi sırdaş olduklarını sanmıyorum.Eğer sen çok iyi dostsan ve karşındakine değer verip o kişinin değerini kazanmışsan işte o zaman iyi sırdaş bulmuşsundur derim.

hamza dediğine katılıyorum mesele bizlerin herkese iyi niyetle yaklaşması
yani biz kimseyi kıramayız,kimsenin kötülüğünü istemeyiz ya
insanlarda bunu kullanıyor kimi iyi kimi kötü yönde

AsTeRuNyA' Alıntı:
bence malesef acıyorlar

acımak mı?? :roll: neden acısınlar anlamadım.. güven karşındakinin kişiliğiyle alakalı bişey. ve güven de beynimizde, kalbimizde gelişir. elimizde kolumuzda değil :idea: engelli yada engelsiz,, burda önemli olan insan ve kşiliği herkese güvenildiğini sanmıyorum ben

engellı olsun olmasın ınsan özleı paylaşacagı kısıyı ıyı secmelı...
bıze acıyanda once kendıne acısın..
ama su bı gercekkı bızler cogu ınsandan daha olumlu bakıyoruz hayata..
hayata daha cok baglıyız sanırım onlar bunu gerceklestıremedıklerı ıcın bızım bu baglılıgımıza hayran kalıyorlar... :)

yav zaten ben yazımda bunu belirttim değilmi demekki yazılanı kimse okumuyor sadece sayfa başına bakarak yorum yapılıyor.

ismet tanış' Alıntı:
Ben engelsiz bir birey olarak engellilerle dostluk kurmamın en önemli sebebi onların engelsizlere göre hayata daha sıkı sarılmaları hayatı dolu dolu yaşamaları ve sevecen olduklarındandır.

gözlemlediğim bir noktaya değimişsin sevecen olduklarındandır diye yazmışsın ewt çok doğru çoğumuz ciddende seveceniz galiba ben değilimde açıkcası bunun sebebi kendimizi kabul ettirme isteği olabilir mi

bence değil tanıdığım, tanıştığım engelli dostlarımın çoğu hep doğallar..

Kişi Kendi Özel Hayatını Bizlerle paylaşıyorsa ,engelli olmamızdan dolyı değilde , onların bize olan Güvenini kazandığımızdan

Sebep "günahsız ve zararsız" olarak algılanışımızdan olabilir mi? "Rakip görmemek", "çıkar çatışması yaşamamak" vs.

evet oturanboğa
haklısın
evet bizi bir şekilde rakip görmemeleri olabilir buna bir örnekte vermek gerekirse yine bir gözlemim şişman ve çok güzel olmayan kişileride insanlar sırdaşları olarak seçiyorlar...

BEN KONUYA ENGELLİ ENGELSİZ OLARAK BAKMIYORUM...GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ BİR OLGU İNSANLAR İÇİN GÜVEN HERŞEYİN BAŞI...
GÜVENECEĞİMİZ İNSAN VARDIR GÜVENEMEYECEĞİMİZ İNSAN VARDIR....SEÇİM KİŞİNİN KARARINA BAĞLIDIR GÜVENİN NE KADAR KUVVETLİ OLDUĞUNA BAĞLI....
GÜVEN DUYUYOSAM ENGELLİ ENGELSİZ ASLA FARZETMEZ...İNSAN OLMASI GEREK ÖNCE...BENİM DUYGU VE DÜŞÜNCELERİMİ BİR ÇIKAR UĞRUNA BİR BAŞKASIYLA PAYLAŞMAMASI KISACASI...DOSTUM DEDİĞİN İNSAN [size=6]SIRTTAN VURMAMALI VE SATMAMALI..... :!: [/size]
[size=6][/size]

Hep dışardan seyretmeye , suskun kalmaya alışkın olduğumuz için iyi bir dinleyiciyiz , duygularımızı dizginlememiz öğretildiği için iyi sır saklarız. Sonracığıma :) halden anlarız.... Ayrıcaaa hiç kimse sevgilisini bizden kıskanmaz (Dert konularının çoğunluğu sevgili yüzündendir zaten)

asıl kıskanılacak olan sizlersiniz çünkü dostluklarınız sımsıcak güven veriyor insana.hayat dolu oluşunuzda cabası. :)

Bence acımayla veya zararsızlıkla alakası yok. Bu tamamen karşındaki kişiye olan güvenden ibarettir.

Engelli olmadan önce de arkadaşlarım herşeylerini anlatırlardı şimdi de aynı önemli olan karşındaki insana değer vermek dinlemektir. Bunun engelinin alakası yok ona bakarsan sütten çıkmış ak kaşık olmadığımı arkadaşlarım bilir :D :D :D

Nafiye' Alıntı:
Engelli olmadan önce de arkadaşlarım herşeylerini anlatırlardı şimdi de aynı önemli olan karşındaki insana değer vermek dinlemektir. Bunun engelinin alakası yok ona bakarsan sütten çıkmış ak kaşık olmadığımı arkadaşlarım bilir :D :D :D

:D :D

bence çoğu insanın engellilerle sırdaş olma sebebi onların engelleriyle başetmelerinden dolayı güçlü olduğunu düşünmesidir.yaşadıklarından her geçen gün daha gerçekçi ve daha mantıklı düşündüklerini sanmalarıdır diye düşünüyorum :?: :?: :?:ayrıca bülent in yazdıklarının da payını unutmamak lazım...(Sebep "günahsız ve zararsız" olarak algılanışımızdan olabilir mi? "Rakip görmemek", "çıkar çatışması yaşamamak" vs.)

Bazılarınız,ne çok beylik laflar etmiş ,kendinde olmayan eksikliklerle mış...gibi yapmış.
kısaca, zararsız görüyorlar;ama öyle değil işte !!
içimden ''Midas'ın eşek kulakları var''diye bağırmak geliyor çoğu zaman sırf beni zararsız görüp anlattıkları için..
Gerçekten paylaşanlar hariç tabe..
özürlü ve ya sağlıklı esnek düşünebilen,güvenilir insana sırrımı veririm ben..

valla engellı olmakla ılgısı oldugu sanmıyorum kendımce tabı :p
kısılıkle alakalı bence :roll:

bende olaya güven ve karşındakini dinleme paylaşabilme çerçevesinden bakıyorum. Bizi nasıl gördükleri öenmli değil bence.Hiçbir arkadaşım hiçbir zaman bana sırrını derdini anlatırken ayağımdan yola çıkarak konuşmadı benimle. Şuda bir gerçek iyi güzin abla oldum hep:)

bu devirde kimse kimseyi dinlemiyor herkes kendiyle ilgili şeyleri anlatmak karşı tarafıda dinlemek istemiyor.
birini buluncada anlatıyorlar durum bundan ibaret

İsmet arkadaşım size katılıyorum.

Açıkcası bu tür başlıkları görmekte hoşuma gitmiyor varmı böyle bir mantık '' aaa bana neden sırrını anlattın benim şu engelim var'' yada

'' benimle neden dost olasınki benim şu engelim var''

''engelli olmadıgınız halde neden engellilerin yanındasınız'' vs vs... uzar gider bu örnekler

Üst Alt