Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayvan severler

Duman Gözlü

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
mrb benimde enson köpeğim vardı fakat apartmanda olduğum için çok üzülerek vermek zorunda kaldım şimdi bi su kaplunbağım var bide papağan almak istiyorum hayvanları çooooook seviyorum (kediler hariç)

Valla fıkra gibi zisbecer.

Hayvanları sevmek başka,

Hayvanları beslemek başka,

Hayvan beslemek çok ağır bir sorumluluk.

Eşin dostun beslediği hayvanlarla bu özlemi gidermeye çalışıyorum.

İsmini Unutan Kedi

Onu bir çöplükte bulmuştum
Küçücüktü
Belli ki açtı
Bir isim vermiştim ona
Haberi olmadı
Sonra verdiğim ismi ben de unuttum

Oyun oynamazdı benimle
Benim olduğum yerde yemek yemez çişini etmezdi

Ya tırmalardı beni
Ya da sevdirirdi kendini

Tırmalardı beni
Ben insanları sevdiğimde

Sevdirirdi kendini
İnsanlar beni sevmediğinde

Ben de ona kedi derdim
İsimsiz insanlar gibi

Kediye o kadar çok kedi dedim ki
İsmini unuttu kedi

Bende çok seviyorum ama ne yazıkkı göcebe gibi yaşadığım için
besleyemiyorum
otele almazlar beni. düşünsenize bi tavukla otele gidiyorum

yoksa çiftlik kurardım valla
ilerideki hedefim zaten
çiftlik kurup orada yaşamak :lol:

selam

eeeee o zaman bu nasıl hayvan sevgisi kedileri ayırıyorsun ..alerjimi yapıyor yoksa :D

hayvan gibisi var mı yaaa kendi yalnızlığımıza verip onların özgürlüklerini alıyoruz ve hem onlar mutlu oluyor hemde biz :)

HAYVAN YA ASLINDA ÇOĞU BİZİM EN İYİ DOSTLARIMIZ HAYVAN SEVMEYEN İNSAN SEVEBİLİRMİ

Inanın pek hayvan sevgim yok
takiii
3 sene önce kedi tırmalayana kadar

:)

benim hayvan sevgim biraz aşırı galiba.anlatacagım ama gulmek yok anlasalım.ortaokuldayken teyzem bana japon balıgı almıstı.birgun gezmeye giderken balıgım üşümesin diye fanusu petegin üzerine koydum.gece geldigimde fanusta balık yoktu.bi baktım yerde.balıgım sıcaktan resmen intihar etmiş.o gunden sonra ne balık ne de baska bır hayvana bakmadım.hala vicdan azabı duyuyorum

yaw ben hayvansız bi hayt düşünemıorum onlar benim en yakın dostlarım,kötü enerjimi onlarla ilgilenerek atıorum,elimden gelse bütün yardıma ihtiyacı olan hayvanları toplucam hepsiyle teeek tek ben ilgilencem bitaneelerim onlar benim,kurban olurum onları yaradana...küçükken bebeğin göbeğini nereye atarsan bebek ona daha yatkın oluomuş ya ben köyde doğmuşum annem hayvanlarla ilgilensin die dama atmış,artık ne kadar doğru bilmiom bu bilmiorum ama bi gerçk var hayvanları çok seviorum :p

HAYVAN DOSTU

benim kedim vardı. Van kedisi evcildi ve eğitilmiş uymlu bir hayvancazdı ama caldılar.Köpekleride çok severim ama dışarda.

mrb Leyla cım evet kediler sevimli hayvanlardır.Bende onlara bayılıyorum, umarım ilerde seninde bir kedin olur :eek:

Aslında hayvanlara karşı sevgi duymak gerekir. Çünkü hayvanda olsa sevilip sevilmediğini bvilir.

Bende yunus balığına hastayım çok seviyorum onları...

balıkları tabi ki

pişince daha güsel görünüyorlar :)))

üstünede limon,:D

Bazen bir insanın yakınlığından daha fazla yakındır hayvanlar bize...
Mesela sadık bir köpeğin bakışlarındaki sevgi yoktur bazen insan gözünde...
Hem kıskanmazlar sizi, hasetlenmezler insan gibi...

Oldum olası severim hayvancıkları. Hiç korkmamm. Kedileri de severim deee, köpek bi başka geliyo bana.

Şimdi alt komşum bir sibirya kurdu... Harika bişey 3 aylık. Anlaştık onunla. Ben burdan gidip bahçeli bir eve yerleşince onunda yavrucukları olunca bi tanesini vercekmiş. Söz verdi :-D

Kedilerin yeri bende ayrıdır...Özellikle "yüzsüz" den sonra daha bir düşkün oldum onlara...Vicdan azabından mı bilmiyorum, ev sahibimin söylenmeleri yüzünden onu cami avlusuna bırakır gibi yola bırakmalarına seyirci oldum...Ölmemiştir,yağlı bir kapıya doğru gittiği görülmüş bırakanlar tarafından ama,gelin görün kü ben hala onu özlüyor ve gelecek diye bekliyorum...Kanlıca,Kandilli,Hisar'daki kediler beni iyi bilir...:)

Köpekleri de severim...Ama komşumuzun Kont'undan sonra bunu iki kez düşünmeye başladım...:) Devasa bişey...Ama köpek yavrularına hastayım...

Tavşan besledim uzun süre...Büyüyünce ilgimi kestim,akabinde bir öğle vakti onların yahnisiyle karşılaştım...:(Evdeki yamyamlar kuzularıma kıymış...

Bir dönem kaplumbağa besledim...Adı "Hayati"ydi... İletişime geçemedik bir türlü...Ssık sık kavanozundan kaçardı,günler sonra bulurdum...Bir tatil dönüşü arkadaşıma geçici olarak bıraktım.Annesi çok sevmiş,göndermemiş...Sanırım onunla duygu uyumunu yakalamış deyip keyiflerini bozmadım...:)

4 yıl kadar da muhabbet kuşu besledim...Adı "güdük"tü... Serçe parmağım kadar küçüktü...Doğum günümde arkadaşlarım almıştı...Onu kaçırmak için elimden geleni yaptım,onun sorumluluğundan korkuyordum çünkü...Sonra yavaş yavaş alıştım ona...Hatta öyle çok sevdim ki öldüğünde yataklara düştüm...Annemi arayıp dakikalarca onun sesini dinlerdim...Onunla konuşurdum...Rüyalarımda kaçtığını gördüğümde hemen evi arar,sesini duymadıkça rahat etmezdim... Yollarda telef oluyor diye evde bırakmıştım.Keşke yanımda götürseymişim....O zaman daha çok yaşardı gibi geliyor şimdi...

12 sene sonra hayatıma ikinci sevgilim girdi... :) Adı Nazım... Canım oğluşum...Tek derdim onu ısıramamak...Harika anlaşıyoruz...O bana kalırsa bir kuş değil...O benim ...o benim... o benim... Neşem... sevgilim...çocuğum...Ona bişey olacak diye ödüm kopuyo...:(

Anlaşabileceklerini bilsem Hisar'daki veterinerde bulunan küçük kediyi de eve alacağım ama oğluşumu yer düşüncesiyle vazgeçiyorum...

Karıncaları da seviyorum...Hepsi başka bir karakter gibi geliyor bana.Onların çokluğundan sebep olsa gerek "çekik gözlü" bunlar diyorum...Karşılaştığım bütün karıncalar japonyalı ya da çinli... Siz Sivaslı karıncayı biliyoğ musunuz?:p

arkadaşımın hediyesiydi ''balım''artık odamı paylaştığım bir canlı vardı yanımda..balım bir balık..öyle kavonozdan bakardı ...sonra acıktı heralde die yem atardım..bir gün ben bu acıkma olayını fazla abartmışım galiba :(

Evinde Evcil Hayvan Besleyen Varmı.?

Şu an hayvan sahibi değilim ama son derece hayvan severim bir ara büyükçe bir akvaryum,um vardı Bakımı temizliği baya bi zor ama zefkli bir uğraştı. Şimdilerde ise köpeklere özel bir ilgim var özellikle Alman (Kurdu) çoban köpeğine valla ne yalan söyleyeyim söyle safkan bir Erkek Alman kurdu hediye eden olsa seve seve alırdım.!
Sizlerinde Hayvanlar hakkındaki duygu düşünce ve tecrubelerinizi paylaşmanızı rica ederim...

evde değil ama kapıda 3 tane köpeğim var.evde köpek ve kedi vb gibi hayvanlar besleme taraftarı değilim.

Hayvanları bende çok severim. Şimdiye kadar evde balık, birçok kedi ve muhabbet kuşu besledim. Şuan ise evde terrier cinsi bir köpeğim var. Dokuz yıldır beraberiz.

bir adet muhabet kuşum 2 adet japon balıgım bir tane terrier köpegim ve bir adette 2 aylık yavru bir kurt köpegim var. cok seviyorum hayvanları..

2 tane hamster,2 tane su kaplumbası,bi tane balıkımız var..:) bi tane de tavşanımız vardı rahmetli..:S ama asıl istediğim alman kurdu veya chow chow gibi büyük ayı yavrusu gibi bi köpek..:) ilerde inşallah..:)

evde bir tane muhabet kuşum var

kapıda bir tane sibirya kurttum var

Üst Alt