Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastalığım ilerlemesine rağmen %51 olan raporum yenilendiğinde %23 verildi

ayhaakan

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba;

Nörolojik Herediter Spastik Paraperezi ve Psikiyatrik Sosyal Anksiyete Bozukluğu rahatsızlığım mevcut.

2 yıl önce, Nöroloji -tam teşhisli olmamasına rağmen- %20+%20, Psikiyatri %20 ve Göz %4 vererek %51 rapor almıştım. Psikiyatri 2 yıl süreli verdiği için bu yıl EKPSS öncesi yenilemek için sağlık kuruluna başvurdum.

Nöroloji geçtiğimiz aylarda rahatsızlığımın tam teşhisli seviyeye geldiğine tanı koymasına, bu tanıya ait epikriz raporlarını kurul doktoruna sunmama ve 2 yıl öncesine göre belirtilerini daha fazla yaşamama, ve raporlu olarak günde 8 adet Lioresal ilaca rağmen -sanki iyileşme gerçekleşmiş gibi- %20 oran verdi.

2012'den beri psikiyatrik ve psikolojik destek aldığım daha önce kullandığım ve hali hazırda kullandığım ilaçların raporlarıyla 2016'da doktorumdan aldığım 2012'den beri aktif tedavi gördüğüme dair imzalı evrak ile sabit iken, geçtiğimiz Ekim ayında kullandığım ilaç değiştirildiği diye rapora "tedaviye yeni başladığı için maluliyet oranı belirlenemez" ibaresi yazılarak Psikiyatri %0 oran verdi.

Bu nasıl olabilir? Açıkçası doktorların tavrı oran vermemek üzere gibiydi. Çünkü benim beyanlarımı ve gösterdiğim evrask ve belgelerin hiç birini inceleme zahmetinde bulunmadılar.

Şimdi ben ne yapabilirim? Ayrıca doktorları şikayet etmek istiyorum, hangi kanalı kullanmalıyım?

Anca itiraz edebilirsiniz.

Hekimleri şikayet hiç bir şey değiştirmez...

Sizin adınıza üzgünüm.
ayhaakan

Hocam bu işin bir kanunu yönetmeliği yok mu? Tedavisi olmayan ve ilerleyen hastalığımın raporunu yenilerken nasıl olur da neye göre oran düşürebilirler? Bu konu yorum ve kanaate bu kadar mı açık?..

ayhaakan
Malesef yönetmelik öyle der...hekim başka der...kanatim bu yönde der noktayı koyar.

İtiraz edin.

İtiraz edeceğim. Yanılmıyorsam Samsun'da yaşıyorsunuz. Ben de raporu Tokat'ta aldım. İl Sağlık Müdürlüğü itiraz edince büyük ihtimalle Samsun'a gönderecektir. Ne dersiniz aynı durumu orada da yaşar mıyım? Öneriniz var mı?

Evet Samsun'da yaşıyorum...Samsun'a sevkin olursa gazi devlet hastanesine sevkini iste.

Eğitim araştırma berbat bir yer sakın oraya isteme...zaten orası hakem hastane.

Tamam hocam bu öneri benim için yeterli. Teşekkür ederim.

Üst Alt