Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Halsizlik, aşırı yorgunluk ve isteksizliğe çözüm arıyorum?

xdedahii

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
181
Merhabalar,

Öncelikle doktor ile görüştüm. İlaçlarda değişiklik yada çözüm sunmadı.

Çok aşırı yorgun halsiz ve isteksizlikten tembellik oluyor. Bunun sonucunda evden çıkacak halim olmuyor.

Böyle ağır grip geçirirsiniz evde yatarsınız Halsizliğiniz isteksizliğiniz olur. Sürekli olarak bu şekildeyim.

Bir türlü çözüm bulamadım.

Tüm ilaçlarımı bırakmayı düşünüyorum.

Çünkü bu durumda iken sadece gündelik hayatımı idame ettirebiliyorum.

Ama benim çalışmam gerekiyor. Eskisi kadar olmasada çalışacak hale gelmem gerekiyor.
Buna mecburum.

Lütfen en ufak bir çözümünüz fikriniz varsa yazabilirseniz sevinirim

@×dedahii kullandıgınız ilaçlar hakkında bişey diyemiyorum. Rutin tahlillerle tüm degerlerinize baktırabilirsiniz . Su tüketimini artırabilirsiniz geçmiş olsun

@CORTU, tahlillere baktı değerlerde bişe göremiyorum dedi. Artık dayanamıyorum. O derece

@xdedahii
İlaçlarınızı bırakmanız sizin için pek olumlu sonuçlar doğurmayabilir.Yani hastaliginizin yeniden nüksetmesi durumu söz konusu.

Aynı şekilde bende de yorgunluk ve aşırı uyuma isteği hiç bir şey yapmama durumlari var.Aile hekimine gittim kan degerlerime bakildi. B12 ve demir eksikligi tespit edildi.Bunun icin vitamin kullaniyorum.Yeni basladim.Umarim düzelir.Sizin de yeniden bi kan degerlerine baktirmanizi öneririm.

Aynı durumlari yaşıyoruz. Hiçbir şey yapaskm gelmiyor bazen. Ama zorda olsa gönülsüz de olsa bir işin ucundan tutmaya başladim mi birakasim gelmiyor. Psikolojik olarak korkutuyor birşey yapma isteği. Hatta nefret bile ettiğini düşündürüyor beynin. Klasik olacak ama bir söz var

"Bir işe baslamak bitirmenin yarısıdır"

Örneğin denizin yanında yaşardım. Denize hiç giresim gelmez sanki sırtımda taş taşıyacağım yorgunluktan geberecem gibi hissederim. Ama girdim mi 3-4 saatten önce asla kıyıya çıkmam.

Evde bisiklet bana ben ona bakarım. Sonra mecburiyetten bindigim zaman işimi hallettikten sonra 40-50 km sürmeden bırakmam. Yeter ki ilk adımı atayım...

Bu durumu nöroloji, psikiyatri kardiyoloji, dahiliye ve göğüs hastalıkları ile görüştüm hepsi birbirine yolladı. Sonra dayadilar ilacı dayadilar ilacı. Sadece şeker hastalığı teşhisi konuldu ondan dolayı olabilirmiş. Sende dene sende bir yerden işin ucundan tut. En basiti. Evi derleyip toplama ile başla mesela

@m.okanoyun, bu anlattıkların hastalığın negatif belirtileri oluyor. Ardında gelen atakla bunu anlıyorsun. 3-4 yıl sürüyor. Bir psikiyatri danış atak geçirmemek için

Ben hastalandıktan sonra bu belirtiler geçmedi.
Artık dayanılmayacak seviyeye geldi. Böyle yaşayamadığım için ilaçları bırakıp atak geçirmemek için dua edeceğim.

@xdedahii,

senin hayatın bişey diyemem ama ilaçları buraktuğın anda 6 içinde çok ciddi bir atak geçirirsin ve tekrar hastaneye yatış olduğunda seni remisyona sokmak için kullandığın ilacın 2 3 katını verirler.bence sakın o yola girme derim.ilaçlarınla barışık ol ve kabullen.bu hastalıkta mükemmel bir hayat yok sadece kötünün iyisi var

@xdedahii,
Yaygın anksiyete bozukluğu dediler. 2 yıldır ilaç kullanıyorum. Gün geçtikçe daha kötü oluyorum ara sıra. Gel gör ki oran vermediler. Gerçi koydukları tanıya da pek inanmıyorum

Merhaba ben şamil iğneyi Aralık gibi bıraktım ilk önce iğne xeplion kullanıyordum daha sonra 350 mg trevicta yazılmaya başlandı se@xdedahii, senle bazı şeyleri özelden konuştuk sen oralı olmadın ben fayda gördüm ketya 300 mg sabah akşam hap kullanıyorum onuda 1 yıldır en az yarım doz kullanıyorum hiçbir belirti yok vucudum normale döndü.

Sana tavsiyem kafana göre ilacı bırakma ben ilk yatıştan sonra kafama göre bıraktım tekrar yatışım oldu.

@xdedahii

Selam,

Kilo Sorunlarım nedeniyle aşağıya yapıştırdığım kitapları okuyorum; biri bitti, diğerini yarıladım.

Psikoloik/Ruhsal açıdan da bu kitaplar çeşitli tavsiyeler veriyorlar.
Önerdikleri veya kaçınmak gerektiğini düşündükleri besinler var.
Bi göz atabilirsiniz belki.

Geçmiş olsun.

Not: Bu siteyle herhangi bir çıkar ilişkim yok, Kitapları isterseniz; istediğiniz yerden alabilirsiniz.

Antideprasan 3 ay sonra etkisini göstermeye başladı.

Yıllardır ruhsal rahatsızlığı olan biriyim. Öğrendiğim en önemli şey şu oldu. Kendini iyi hissetsende ilacı bırakmamak gerekiyor kafana göre. Doktor kontrolünde uygun görürse bırakılmalı. %80 - %90 tekrarlıyor çünkü bir kaç ay sonra.

Üst Alt