Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hakem hastanesinden alınan raporu maliye bozabilir mi?

bülent bey cevap yazdığınız için teşekkür ederim bir kaç sorum daha olacak vergi mahkemesi raporun aslını maliye sağlık kuruluna mı yollayıp karar verecekti.r yoksa kendi bünyesinde mi karar alacaktır.ve maliye bakanlığı, mahkeme kararına karşı itiraz edermi ?

gözlerimden %45 rapor aldım ankara bunu %22 ye düşürdü itiraz ettim sonra başka hastaneye gittim onlarda değişiklik var dediler seni hakem hastanesine gönderilim dediler ve yazı geldi il sağlık kurulunda istanbul okmeydanı eğitim araştırma hakem hastanesine gidicem hakem hastanesi gözüme %45 verirse ankara düşürebilirmi tekrar yoksa düşüremezmi?

hakem hastanesine gittim oranları tam anlamadım ama rapor geçerlilik süresini daimi sürekli kutucuğuna çarpı koymuş %40 altında olursada oran yine sürekli olurmu yoksa sadece %40 yada daha üstümü?

Hakem hastanesinden alınan süreli rapor ile vergi indirimi için başvuru yapılabilirmi

[FONT=sans-serif]Merhaba,[/FONT]

[FONT=sans-serif]Bu gün hakem hastaneden 2 yıl süreli olarak %64 olarak onaylanmış olan raporumu aldım.

Sorularım:
1- Ben bu rapor ile vergi indirimi için maliyeye başvuru yapabilir miyim?
2- Yaptım diyelim maliyeden vergi indirimi süreli mi / süresiz mi süreli gelir?
3- Vergi indirimi süresiz gelir ise, 2 yıl sonra tekrar hakem hastanesine raporun süresi biteceği zaman başvuru yapmam gerekiyor mu?[/FONT]

[FONT=sans-serif]Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlarımdan cevaplarını rica ederim.[/FONT]
[FONT=sans-serif]Saygılarımla[/FONT]

1- Evet
2- İkisi de olabilir
3- Genelde gerek olmaz, vergi indiriminiz devam eder, ancak son zamanlarda süreli rapora karşılık sürekli verilmiş vergi indirimi ile emekli ederken sgk kontrol koyabiliyor bazen.

Selam arkadaslar ben ilk raporumu gözlerimden dolayi %52 aldim sonra %48 aldim ve iki rapor arasinda celiski oldgu icin makem hastanesi olan göztepe merdiven köy plikinligine sev etmisler beni gitdim oradandan %42 aldim pazartesi maliyeye yollayacam bakalim sonuc nedir ama bana 2 yillik vermisler ben sordum neden 2 yıllık diye bana hastaliginiz sürekli ne kronik eger ilerlerse ik yil icinde oraniniz fazla olacaktir birdaha papor aldiginizda dediler maliye düsürürse eger mahkemeye verecem zaman gösterecek hayirlisi herseyin cok gecmisler olsun

Ufukalp

Bilgi için teşekkür ederim. Rabbim hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin.

özcan kamil

Sizede çok geçmiş olsun. Rabbim hayırlısı ne ise onu versin. İnşallah olumlu sonuç gelir.

İHTİLAFLI İŞLER YAZISINA İSTİNADEN VERGİ İNDİRİM YAZISI YAZILDI ; % ; 45 3.DERECE
BAŞVURU DURUMUNUZ
24.06.2015İşleminiz sonuçlandı işyerinize gönderildi ( Dereceye girdiniz )
22.05.2014Diğer
04.04.2014İşleminiz sonuçlandı işyerinize gönderildi ( Dereceye giremediniz )
24.02.2014Rapor bakanlığa gönderildi cevap bekleniyor
Bülent bey vergi mahkemesi henüz sonuçlanmadan eviss veri dairesinde sorgulamamda bu yazıyı gördüm ne yapmam gerekir .

Buraya göre ya mahkeme sonuçlanmış en son verilen %45 rapora göre karar verilip vergi dairesine gönderilmiş, vergi dairesi de buna istinaden 3.derece vergi indiriminizi onaylayıp işyerinize göndermiş.
Ya da mahkemenin sonuçlanmadığına eminseniz vergi dairesi sizden amannn dedi geri adım attı ve onayladı.
Şöyle ya da böyle vergi indiriminiz onaylanmış.

Ufukalp ufuk bey mahkeme den gelen yazıda maliyenin daha önceki karar yazısını hukuka uygunluk görülmemiş ve
işleminin iptali yazıyor.Acaba maliyenin yeni yolladığı vergi indirim kararı geçerlimidir

Elbette son karar geçerli olacaktır.

Ufukalp cevaplarınız için çok teşekkürler ufuk bey işveren maliyeden gelen vergi indirim yazısını bana vermek zorunda değilmiş aslını veya fotokopisini böyle bir uygulama varmı? aslını bana vermesi lazım gerekmezmi?vermez ise ne yapabilirim.

Size vermek zorunda, aslını gördükten sonra fotokopisi onların işlem yapması için yeterlidir.
Vermezse de çok mühim değil, O size ancak emeklilik başvurusunda gerekecek o zaman da zaten siz aslını da verseniz sgk vergi dairesine yazışma yoluyla yine sorup teyit ettirecek, sizin sunduğunuz belgeye güvenmeyecek yani.

hakem hastananin verdigi orani maliye bazarmi acaba ben maliyeye göndreli 1 ay oldu sonucu cok merak ediyorum insallah hayirlisi olur

özcan kamil

Teorik olarak evet, bozabilir. Ama pratik açıdan bakınca genellikle hakem hastanenin raporuna uyar Maliye sağlık kurulu

günaydin bülent bey teorik rapor düserse nasil bir yol izlemem gerek bu konuda yardimci olursaniz sevinirim

özcan kamil kardeşim şhsi fikrim büyük ihtimalle raporunuz onaylanacaktır şayet olurda düşürülürse haklarınızı hukuki yollardan arayacaksınız .pendik hangi mahallede ikamet ediyorsunuz.

selam ömer oralari iyi bilirim kavakpinarda 20 yil oturdum belkide senle daha önceden tanisiyor ola biliriz

yunus emre kültür merkezine gelirsen engelli isveren isci görüsmesine tanisilım musayit oldugunda

Ufukalp iyi akşamlar ufuk bey vergi dairesi kararı temyiz etti danıştaya. pekala vergi indirim belgesi hala geçerlimidir,sgk na emeklilik işlerinde sorun olabilirmi?

Merhaba kayihan ben.is yerinden kendin cik diyorlar 2 sene 9 aydir calisiyorum.universitede.iskur yerlestirdi beni.yeni mudur benden hoslanmadi, makyaji bozuyormusum.sismanmisim.bir odaya kapatiyorlar kendi mudurun oldun otur burda diyorlar.anlamadim.sonra cikariyorlar.ocuymusum gibi davraniyorlar.down sendromluyum% 55.ilk okul ve is meslek okulu mevzunuyum.acil lutfen

malcolmx
Hay Allah, bu nasıl bir memleket ya!!!
Mahkemenin kararıyla vergi indirimini kabul etmek zorunda kal, vatandaşa gönder adam emeklilik işlemine başlasın sonra tut temyize götür.
Ömer kardeşim, aksine karar verilene kadar vergi indirimin geçerlidir geçerli olmasına da, eğer karar temyizden bozulur vergi indirimin iptal olursa emekliliğin de iptal edilir malesef.

Sayın yetkililer ve forum arkadaşlarım bu vergi indirimi kabul edilmez ise vergi mahkemesine başvurun diye her yerde yazılıyor fakat o kadar internette araştırmama rağmen konu hakkında hiç bir kimseye yada hiç bir mahkeme kararına rastlayamadım.Eğer sizlerin bildiği bir yazılı döküman ve fotokopi varsa paylaşırmısınız?

selam arkadaslar hakem hastanesınden aldıgım %42 engellı raporum %51 olarak onaylanmıs dereceye girdiniz isyerinize gönderildi yaziyor hakem heyeti 2 yillik vermisdi raporu 2 yıl sonra insallah aynısı onaylanır insallah sızlerınde onaylanır

Allah c.c hayırlı eylesin özcan kardeşim.:) bizede dua et olurmu.

dualarım sizlerle insallah tüm dünya insanlarını din ırk gözerk metsizin iyi günler ve saglıklı gelecek olacak birgün ben buna eminim aminnnn

Merhaba,

25/06/2015 tarihinde evrakları maliyeye verdim. Eviss den sorgula dediler. 03/07/2015 de Evraklar bankanlığa gönderilde cevap bekleniyor deniliyor. Fakat bugün 16/09/2015 halen rapor sonucu ekrana yansımadı. Bu işlem ne kadar sürüyor. Telefon ile bilgi alabiliyor muyuz?

Saygılarımla.

Üst Alt