Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Haber] Karma Eğitim projesine destek veren okullara plaket verildi

Sema

Aktif Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
[size=4] Görme özürlü dostlarına plaket

11 Ekim 2005 Salı

İSTANBUL- İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürlüğü’nün, Parıltı Görmeyen ve Az Gören Çocuklara Destek Derneği ile ortaklaşa başlattığı “Karma Eğitim” projesi ile özürlü ve normal öğrencinin birbirlerine nasıl davranmalarını öğretmesi amaçlanıyor.

Avrupa’da uygulanan ve ülkemizde ise 3 yıl önce başlanan projeden, İstanbul’da 25 öğrenci, İstanbul dışından da 10 öğrenci öğrenim görüyor.

Üsküdar’daki Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende projeye destek veren okul müdürleri ve sınıf öğretmenlerine teşekkür plâketi verildi. Törene katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, özürlülerin hem kendi kendilerine yetebilmeleri hem de topluma yük olmamaları için eğitimin şart olduğunu söyledi.

Törende plaket alan Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya ise, özürlülerin problemlerinin daha iyi anlaşılması için Türkiye’nin engelli bir valiye ihtiyacı olduğunu belirtti. İBB Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Ayşenur Suerk ise dünya klasiklerinden 10 eserin görme engelli öğrencilerin okuyabileceği şekilde özel olarak hazırlanacağı müjdesini verdi.

Cüneyt Bitikçioğlu

Kaynak[/size]

Türkide bazı şeyler düzeliyor sanırım.inşallah daha iyi olur.

Üst Alt