Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Haber/ İzmir] Gördükleri Eğitim Kazanca Dönüşüyor

Oya Tekin

Üye
Konular
59
Reaksiyonlar
0
[size=6]Gördükleri Eğitim Kazanca Dönüşüyor[/size]

[size=4]13 yıl önce kurulan Konak İş Eğitim Merkezi'nde, zihinsel engellilere meslek öğretiliyor. Fabrika gibi kurumda, yılda 300 bin YTL ciro yapılıyor. Hem onlar hem de devlet kazanıyor

axege01.jpg

Engelleri, Üretimle Aşıyorlar

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Konak İş Eğitim Merkezi, zihinsel engellilere hem eğitim hem de iş sağlayan mükemmel bir okul. 23'ü eğitimci 30 uzmanın görev yaptığı kurumda, 18 yaşından büyük 160 özürlü, çeşitli iş dallarında yetiştiriliyor. Bir fabrikadan farksız hale gelen merkez, kazancını her yıl daha da katlıyor. Bu yıl 300 bin YTL ciroya yapıldı. Devlete 18 bin YTL gelir vergisi ödendi.

Kaliteyi, ucuza yapıyorlar

Burada engelliler; ağaç, mobilya ve dekorasyon, boyama, montaj, 2 galoş imalathanesi, el sanatları, ev ekonomisi, dekoratif mum atölyelerinde, maaşlı ve sigortalı çalışıyor. Ürettikleri okul sıraları, anaokulu malzemeleri, zeka oyunları, kamu ve özel eğitim kurumlarında kullanılıyor. Müdür Pakize Uslu, "Amacımız, özürlüleri üretimle topluma kazandırmak ve en kaliteliyi en ucuza yapmak" diyor.

Kaynak[/size]

çok güzel ya hem eğitim hemde iş....
süper keşke her eğitim veren kurum bu imkanı sağlayabilse.....

Üst Alt