Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Haber/ İzmir] Engelli Dostu Ödülü Bizim

Oya Tekin

Üye
Konular
59
Reaksiyonlar
0
[size=6]Engelli Dostu Ödülü Bizim[/size]

[size=4]
2544893.jpg

Yeliz ÖZ (DHA)

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’nın Dünya Özürlüler Günü’nde düzenlediği Engelli Dostu Belediyeler Ödül Töreni’nde, İzmir Büyükşehir Belediyesi 81 il arasında eğitim alanında ikinci oldu.

Belediye adına ödülü alan Genel Sekreter Yardımcısı Serpil Güngör, İzmir’de her yıl 11 bin üniversite öğrencisine burs verildiğini belirterek, "Üniversite öğrencilerine burs verirken bir puanlama sistemimiz var.

öncelik var: Bu sistemdeki kriterlere göre engelli öğrencilere burs verilirken öncelik sağlanıyor. Şu anda İzmir’de ihtiyacı olan tüm engelli üniversite öğrencileri burs alıyor" dedi. Güngör, İstanbul’da düzenlenen, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun katılımıyla gerçekleşen Engelli Dostu Belediyeler ödül töreninde eğitim alanında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verilen ödülü aldı.

Kaynak[/size]

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı’nın Dünya Özürlüler Günü’nde düzenlediği Engelli Dostu Belediyeler Ödül Töreni’nde, İzmir Büyükşehir Belediyesi 81 il arasında eğitim alanında ikinci oldu.

Bu gurur verici elbette bir İzmir'de yaşayan olarak. Yalnız;

Bu sistemdeki kriterlere göre engelli öğrencilere burs verilirken öncelik sağlanıyor. Şu anda İzmir’de ihtiyacı olan tüm engelli üniversite öğrencileri burs alıyor" dedi.

Serpil Hanım burs vererek engelli insanların eğitim sorununu çözmüş mü oluyor? Hazır bir başka forumda tatışmaya açtığımız Eğtim konusu konuşulurken ben de sormadan edemiyorum İzmir'de Engellilerdan sorumlu Serpil Hanıma. Şu an Dünya Bankası ortak çalışması olan bir Eğitim çalışması başlatıldı İzmir'de bu eğitim çalışmasına göre 26 branşta eğitim verilecek. Bu çalışma sadece engelliler için düşünülmedi ama engelliler de yararlanıyor. Şimdi buraya kadar güzel ama soruyorum Serpil Hanıma ben bu eğitim tesislerinize gittim ve gördüm. Girişleriniz tamamen merdiven usulu böyle mi Eğitim sorununu çözüyorsunuz burs verdik öncelik tanıdık ama merdivelerden biz kucaklarız mı diyorsunuz? Zamanında bana söylediğiniz gibi "ya vapurda düşerse gelecek misafirleriniz biz bu sorumluluğu üstlenemeyiz" mantığıyla hareket ederek demek engelli dostu ilan edildiniz tebrikler.

Üst Alt