Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Haber] En şanslı engelliler

Cigdemy

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
1
[size=4]

En şanslı engelliler

Eğitim alanındaki eksikliklerin, aksaklıkların üzerine de gidiyorum, yaşanan güzellikleri de aktarıyorum. Size Diyarbakır'dan bir okul anlatacağım. Bu okul gönül gözüyle gören görme engelli çocuklar için bir hayırsever tarafından yaptırılmış. Okulun adı, Ali İhsan Arslan Görme Engelliler Okulu . Türkiye'de görme engelliler için yaptırılan 10 okuldan biri.
72 kişilik ve 8 derslikten oluşuyor.
Oradaki öğrenciler bölgedeki eğitim olanakları dikkate alındığında sağlıklı yaşıtlarından bile daha şanslı ... Gözleri görmese de, hayatı görerek yaşayamasalar da eğitimlerini kalabalık olmayan rahat sınıflarında ve kendileriyle bire bir ilgilenen öğretmenlerinden alıyorlar. Okul, özel okullara taş çıkarıyor. 4 katlı okulda, 1 bilgisayar odası, kütüphane, revir odası, etüt odası, belletici odası, yemekhane, öğretmenler odası, memur odası, soğuk hava ve erzak deposu, mutfak ile 72 kişilik yatakhane bulunuyor .

Ancak her şeyin tamam olduğu bu okulda bir eksiklik var. Son derece modern bu okulda sadece ve sadece 7'si kız 15 öğrenci eğitim görüyor.. İkinci dönemde açıldığı için yatılı öğrenci kabul edilememiş. Önümüzdeki yılın kayıtları ise şimdiden yapılmış. Okul gelecek yıl, tamamen dolu olarak hizmet verecek. Diyarbakır'da bu büyük boşluğu dolduran okulu AKP milletvekili İhsan Arslan yaptırmış. Kendisini yürekten kutluyorum.

Kaynak: Sabah[/size]

bılgının ısıgının gonullerı daha da aydınlatacagı her atılıma karsı ınanılmaz cosuyorum.bu tur okulların sayısının artması dılegıyle.ıhsan arslan'ı ben de kutluyorum..

Mükemmel bir okul çok mutlu oldum.Ancak Ali ihsan ARSLAN beyi tebrik etmek ve teşekkürlerimizi sunmak isterdim mail adresi olsa hepimiz birer tebrik maili atardık.
Çiğdem çok güzel bir haber senide kutluyorum.

engellilerin egıtımıne yonelık her calısma bızım medenıyet sevıyemızı arttırır

Sayın Ali İhsan Aslan beyi böyle duyarlılık gösteripte yapmış olduğu Okul için çok teşekkür ederiz. :p
Böyle gelişmeleri duydukça seviniyoruz çigdemcigim ayrıca tşk ediyoruz bilgilendirdigin için.

evet arkadaşlar böyle bir insanı kutlamamak elde deil...

D.Bakır milet vekili olan Sayın Ali İhsan Aslan beyi yapmış olduğu Okul için teşekkür eder....Başkalarına örnek olması dileği ile...

sayın Ali İhsan Aslan beyi kutlarım
Alkis.gif

Ali İhsan Arslan beye çok teşekkürler bu tür davranışların tüm hayırseverlere örnek olmasını diliyorum

ALİ İHSAN ARSLAN bey tebrikler. çok hayırlı bir iş yapmışsınız. bende bir engelli olarak teşekkür ederim.

Daha çok Ali İhsan Bey' e ihtiyacı var bu ülkenin. Umarım herkese örnek olur.

ali beye teşekkürler

öncelik olarak ali beye teşekkür ederim ama okulun reklamını iyi yapamamış yada dernekler baglantıyı kuramamaış bu kadar az öğrencinin olması kafalarda soru işareti değilmidir? nerde bu anneler babalar nedne çoçuklarını dışarıya çıkarmaktan korkuyorlar ?

tsk etmemek elde degıl tum ınsanlara ornek olması dılegıyle :idea:

teşekkürler

bu bilgiyi araştırıp bize ulaştırdığın için teşekkürler çiğdem.Bende bu girişiminden dolayı ali ihsan beyi tebrik ediyorum ve örnek olmasını diliyorum.

Üst Alt