Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H sınıfı ehliyeti ve otomatik vitesli araç ibaresi ile nasıl bir araç alınabilir..?

MAHMUT_OZGUL

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Sayın Oturan Boğa daha önce yazışmıştık.

H sınıfı ehliyeti aldım oto vitesli araç ibaresi var. Şimdi ben bu ehliyet ve raporla ötv ve mtv siz yeni araç alabilir miyim.
Yeni aracım otomatik vites olacak eşim kullanabilir mi?
Birde ikinci el otomatik vitesli araç herhalde özürlü plakası olmadan kullanabilirim

.Lütfen az yakıt tüketen ve otomatik vites araç olarak hangisi daha iyi hangisini tercih edeyim .Çünkü otomatik vites araç hem çok yakıt yakıyor diyorlar hemde tamiratı çok zor doğru mudur. En iyi otomatik vites araç marka olarak hangisidir.

Cevap verirseniz sevinirim.çünkü acilen çok temiz ikinci el otomatik vitesli araca ihtiyacım var.

h sınıfı ehliyet (otomatik vites araç kullanır ibaresi)

Oturan boğa kardeşim daha önce konuyu gündeme getirmiştim.Sizde bana sol ayağından polie sekeli isen ehliyetinde otomatik vites araç kullanır ibaresi yazıyorsa ötv ve mtv siz araç alabilirsin ve bütün otomatik vitesli araçları kullanabilirsin demiştin.maliyeden hem sakatlığın derecesi hem de h ehliyeti alırken aldığım (sürekli rapor) u kabul etmediler hem araç için yeniden vergiden yaralanır,hemde tertibatlı araç kullanır raporu istediler.Şimdi kafam bozuldu zaten düz vites araba kullanıyordum eski model arabamı kullanmaya devam ediyorum.Siteden aldığım çıktıları götürmeme rağmen derdimi anlatamadım.Memurlar kraldan daha çok kralcıdırlar.Birşey bildikleride yok.Ehliyeti alırkende Dr larla bir sürü sorun yaşadım size yazmıştım.Ehliyetimde otomatik vites araç kullanır ibaresi yazdırana kadar bin dereden su getirdiler.Siteden indirdiğim yazıları emniyete götürdüm benden sonra kimse bu tür sorun yaşamasın diye.Ama şimdi araba için mücadele ediyorum.İnan çok yoruldum neden bize bu kadar sorun çıkarıyorlar,işimizi kolaylaştıracakları yerde zorluk çıkarıyorlar.Sankiçok mu memnunuz engelli olmaktan.

Mahmut bey , Raporunuzda otomatik vites araç kullanır yazıyorsa ve raporunuz sürekli , aslıda elinizde ise yeniden rapor isteme hakları yoktur. İstediğiniz marka model 1600cc geçmeyen ve otomatik olan istediğiniz aracı alabilirsiniz. Hangi şehirdeki vergi dairesinde sorun yaşıyorsunuz.
Mahmut bey eğer düz vites araç alacak iseniz tertibat takılmak zorundadır.

sağ ayağımda 2 cm kısalık var ama benim b sınıfı ehliyeti aldım.bir engel teşkil etmiyor diye. Şimdide ehliyetimi H sınıfına çevirmek için rapor aldım.raporda otomatik vites araba kullanabilir yazıyor sadece. sağ ayağımda sakatlık olduğundan tertipatsız aldığımda ilerde bir sorun çıkar mı?

raporda sağ ayagından engelli oldugun için tertibat takılmak zorunda , sadece otomatik vitesli tertibatsız araç alamazsınız vergi dairesinden evraklarınız geri döner.

acaba bununla ilgili mevzuatı atabilirmisiniz..

Üst Alt