Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H Sınıfı ehliyet maliyeti hakkında güncel bilgisi olan var mı?

Ehliyette sınıf değişikliği olacaksa evet, yeni rapor ve sürücü kursu süreci gerekli.

B sınıfı ehliyeti aldığı zaman aşamalar farklı idi normal bir araç için geçeri idi.Şimdi H sınıfı ehliyete geçebilmesi için özel tertibatlı bir araç eğitimi alınacağını düşünün.Aslında bu eğitime ihtiyacı yok bence ama yasa gereği böyle.Aynı şeyi bende araştırmıştım ve aldığım sonuç aynıydı sonra vaz geçtim.

esra-duru;
H sınıfı ehliyet veren bazı sürücü kursları var orada bu gibi araçlar bulunuyor.Ve öyle sanıyorum ki bir otomatık vites araç bu işi çözecek.Diğer tertibatlar özellikle daha büyük rahatsızlıklar için örneğin el sorunu olanlar yada ayakların hiç kullanılamaması gibi.Bir ampüte olan arkadaşım var ve sadece otomatık araç sürmesine izin veriliyor sizin ki de aynı.Sorun çıkmaz bence..Hem artık plaka falan değişim zorunluluğuda yoktur..Şimdi aklıma geldi bizim iş yeri hekimide aynı durumda ve net biliyorum..

Işitme engelilerinde "B sinifi" ehliyeti varsa "H sinifi" mi almali? bilgisi olan var mi?

Üst Alt