Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H sınıfı ehliyet ile hangi araçları kullanabiliriz?

bLaCkRaCe

Aktif Üye
Konular
126
Reaksiyonlar
2
Forumda dolaştım bir kaç konu açılmış ancak tatmin edici bir cevap bulamadım.

H sınıfı ehliyet ile 3 tekerli scooter motorsiklet, engelliler için yapılan 3-4 tekerli engelli motorsikleti ve ATV kullanılır mı ?

AF5B8_engelli.jpg

8A37B_SDC10363.JPG

flat_irons_650_3.jpg

Doktorlar Normal 4 tekerlekli arabanın rapor mevzuatını zor biliyorlar, hatta bilmiyorlar, onu mu bilecekler :)))

Biz bilelim bide polisler bilsin yeter : )

Doktorlar bilmezse, sana ehliyet raporunu nasıl verecekler :)

hayır bilmiyorlar arkadaşlar tabi hepsi için yorum yapmak bençe yanlış ama benim h sınıfı için rapor almak için muraçat ettigim doktur malesef bilmiyor bana çok zararı dokundu ama nebilemki böyle olacagını

Ne gibi zararı dokundu eksik bilgi mi yazdı raporunuza ?

Cevabı buldum arkadaşlar.

Sürücü Belgelerinin Sınıfları
Madde 75- Sürücü belgeleri, Karayollarında sürülecek araçların cins ve gruplarına göre aşağıdaki sınıflara ayrılır.
........
-“H" Sınıfı Sürücü Belgesi (Hasta ve sakatların kullanabileceği şekilde özel tertibatlı olarak, imal, tadil veya teçhiz edilmiş motosiklet veya otomobil türünden araçları kullanacaklar için),

Kaynak : T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı- Türkiye'nin ilk ve tek tam erişilebilir sitesi...

arkadaşlar bu bir kacgundur kafama takdım bir mevzu 20 km relık bır yol güzergahında kulanmayı yanı git gel dusunuyorum ama yolda tırafıkle ılgılı ne gibi sorunlar yaşarım bilmıyorum H sınıfı elıyetım var 5 yıldır arac kulandım ama motorsiklet ilk olcak hadı hayırlısı :D

H sınıfı ehliyet ile bu araç yani (motorsiklet) kullanamaz sınız. Motorsiklet kullanabilmek içinde ayrıca rapor almanız gerekmektedir

Üst Alt