Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H sınıfı ehliyet alabilmem için engelli derecesi % kaç olmalıdır

erciyes_38

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Benim şuanda B sınıfı ehliyetim var. Bu ehliyetimi H sınıfı ehliyete dönüştürmem için ne yapmam gerekli. hastaneden aldığım rapora %90 iş(OF/T5) göremez raporum var bu yeterlimi acaba ve ben bu oran ile aracımı kendim kullanabilirmiyim.(Bazı kesimler bu oran ile sen aracını kullanamazsın diyor) Alacağım aracı eşimin ve kendimin kullanabilmesi için hastaneden alacağım raporda %'lik engelli oranım kaç olmalıdır. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden tşk. ederim.

Hiç bir şekilde aracınızı hem siz hem de eşiniz kullanamaz. Ya araca özel donanım takılacak ve siz kullanacaksın, ya da %90 ve üzerinde raporla özel donanımsız olacak ve 3. dereceye kadar yakınlarınız kullanacak.

oturan boğa teşekkür ederim. benim anlamadığım benim kullanabilmem için oranım % kaç olmalıdır.. bana engel oranım %90 olursa benim kullanamıyacağımı söylediler. %90 olupta özel donanım taktırısam kullanabiliyormuyum.

Yok öyle bir şey... H sınıfı ehliyetin varsa, kullanırsın.
Sana onu diyen insanlar bilmeden konuluyor... Dedikleri gibi olsa, dünya üzerinde omurilik felçli olan kimse araba kullanamaz! Oysa özel donanım nerdeyse omurilik felçliler için ortaya çıkan bi şeydir.

Eğer hastalığınız sürücülükte size zarar verecek şekilde ise; aracı siz kullanamazsınız.

Üst Alt