Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H sınıfı ehliyet alabilmek için rapora ne yazdırmalıyım?

viva

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar h sınıfı ehliyet rapora özel donanımlı araç kullanabilir diye yazdırmamız gerekiyor birde ötv-kdv indiriminden yararlanmak içinde rapora yazdıracakmıyız elinde dilekçe örneği olan varsa paylaşırsanız sevinirim önümüzdeki hafta hastaneye h sınıfı ehliyeti rapor için gideceğim yardılarınızı bekliyorum teşşkekkürler.

aldığın raporda h sınıfı özel tertibatlı araç kullanabilir raporu yazdırırsan hem ehliyette hemde ötv siz araç alımında kullanabilirsin 2 rapor çıkartmana gerek yoktur rahatsızlığınızın boyutunu bilemediğim için özel tertibatlı araç kullanabilir yazmazlarsa ötv siz araç alamassın

rahatsızlığım sağ bacak ağır polio sekeli ve uzun yürüme cihazı kullanıyorum ilginize teşekkürler.

"Sağ bacağını kullanmasına gerek bırakmayacak özel donanımlı araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor alırsanız bu raporla hem sürücü belgesi hem de vergi istisnalı araç alabilirsiniz.

Raporu iki nüsha alın hastaneden. Ya da noterde çoğaltın ve tüm ilemlerde o nishaları kullanın. (Ben geçen gün notere 20 tl ödeyerek iki nüsha çıkarttım ve araç alımında o nüshaları kullanıyorum)

h sınıfı ehliyet

arkadaşlar bu h sınıfı ehliyet konusunda kafam karıştı benim sağ bacak polio sekeli kısalık güçsüzlük vs. önce hastaneye gideceğiz rapora özel tertibatlı araç kullanabilir diye yazdırmamız yeterlimi otomotik vitesde yazması gerekiyormu birde otomotik vitesli araçlara özel tertibat yaptırabilirmiyiz yoksa manuel bir araca özel tertibat taktırıp o şekilde kullanabilirmiyim ve ötv-mtv den muaf olmak için raporda tam olarak ne yazması gerekiyor ikinci el araç alsam bu indirimlerden faydalanabilirmiyim.Bilgileriniz için şimdiden teşekürler

"Sağ bacağını kullanmasına gerek bırakmayacak özel donanımlı araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor alırsanız bu raporla hem sürücü belgesi hem de vergi istisnalı araç alabilirsiniz.

Otomatik vites yazmasına gerek yok. Ama zaten otomatik vites almalısınız ki sürüş açısından güvenli olsun. Ona özel donanım taktıracaksınız...

sağolun Bülent bey bilgileriniz için, bu arada vergi indirimim onaylandı bir problem olmaz diye yazmıştınız tekrardan bu siteyi kuran bizleri bilgilendiren site yöneticilerine teşekkürler iyiki varsınız.

Üst Alt