Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H sınıfı ehliyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanabilir, ne demek? [Soru]

sefer1984

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar, gecenlerde heyete girdim ve raporda şu ibare var "(H) sınıfı ehlıyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanabilir" bu ne anlama geliyor?
acılarmısınız tşk ederim

bi taşta iki kuş vurmak demek :) yani o raporunun bir fotokopisini al aslı gibidir yaptır biriyle ehliyetini al diğeriylede yurt dışından araç getirebilirsin. yani yurt dışından araç getirmek için de geçerlidir.

tşk ferhat kardeş peki bu raporun zaman aşımına ugramaması için ne yapılması gerek

ilk olarak süeücü kursuna yazıl ve H sınıfı ehliyetini al
ondan sonra da imkanın varsa git ötv ödemeden sıfır bir araç al...süre ise ehliyet için günçel olmalı ama araba için bilemiyorum...

merhaba arkadaşlar özel tertibatlı araç kullanabilir adlı bir raporun süresi ne kadardır 1 yıl sonrada araç alabilirmiyim
özel tertibatlı raporlada ötv indirimli bir araç alsam ve özel tertibatı olmasa otomatık vites olsa bi sorun olurmu

Hastalığınız sürekli ise ve yurt içinden araç alacakasınız ömür boyu,ancak bazı bayiiler son altı aylı raporu kabul etmekte,yurt dışında araç alacaksanız raporun süresi altı aydır.Özel tertibat olmadan Maliye aracınızı onaylamaz.

raporun süresi raporda yazıyo olması gerekir.surekli yazar yada belli bi tarihi vardır.ben ilk rapor aldıgımda h sınıfı ehlıyet alabilir ve elden tertibatlı arac kullanabılır diye rapor aldım ve sureklıydı.raporun fotokopısını noterde onaylatıp aslının aynısıdır muhru vurdurarak ehlıyetı alırken kullandım.sımdı aslı elımde onuda gumrukte kullanıp ıthal belgesı alacam

Üst Alt